J.F.B.

"How dare you! I did not gave you permission to shoot that rhino!" "Your Royal Highness, please try to look at this from my point of view. If you, the heir to the throne, have been killed while you're under my care, I would have had no choice but to go behind a tree and blow my brains out." (odpověď Denyse Finch Hattona princi z Walesu poté, co zastřelil na něj útočího nosorožce, vyrušeného zvukem princovy filmové kamery) Pro mne poměrně objevný dokument, neboť o zásluhách budoucího třistadvacetipětidenního krále v oblasti ochrany africké přírody (a konkrétně vzniku národního parku Serengeti) jsem neměl ani tušení (nebo jsem to zapomněl). Stejně tak o jeho spolupráci s Finchem Hattonem (známého spíše díky filmu Out of Africa, kde ho hrál Robert Redford) v boji proti nekontrolovaného lovu z automobilů, při němž byli i slabší střelci schopni za den zabít větší množství zvířat než bylo kdy předtím možné... i když i předtím došlo na několik opravdu velkých loveckých výprav – třeba ta bývalého presidenta Roosevelta, kterou podnikl v roce 1909. Při ní bylo uloveno více než 11 tisíc zvířat a stála asi jeden milion dolarů (cca. $25 milionů v roce 2013). ()