Brazília, (2016–2020), 25 h 8 min (Minutáž: 36–75 min)

Tvorcovia:

Pedro Aguilera

João Miguel, Bianca Comparato, Rodolfo Valente, Gabriel Calamari, César Gouvêa, Geraldo Rodrigues, Jorge Dias, Rita Batata, Todd Haberkorn (rozprávač) (viac)

V budoucnosti, kdy elita lidstva žije v ráji na ostrově daleko od přelidněných slumů, dostanete jen jednu šanci přidat se ke 3 procentům lidí ušetřených před bídou. (Netflix)

Mesmeric

Ani mě nějak neobtěžovalo, že se jedná o nízkorozpočtový projekt. U Brazilců se člověk vždy může spolehnout, že to sklouzne do sociálních problémů a nápad i obsazení bylo veskrze velmi solidní. ()

Ajfist

Chytlavý dobrý seriál, má spád a je vidět, že i jinde než v Evropě, nebo USA či v Koreji se může vylíhnout dobrý nápad a i s malým rozpočtem ho zrealizovat. ()

Lupas888

Toto je seriál, který ve mně absolutně vůbec nic nezanechal a bohužel jsem musel skončit u první série. Chápu že je to celkem nízkorozpočtové a uznávám že to možná zas tak špatně nevypadá, ale mám problém s tím šedým pozadím, které na mě má pocit nudy. Bohužel. Ty testy mě dost bavily, a bylo vždy zajímavé sledovat kdo vypadne. Ponechávám tu tohle hodnocení a dám si od toho pauzu. Jakmile budu mít chuť na něco takového, rozhodně se k tomu vrátím abych to dokoukal celé, protože jsem slyšel nějakou chválu na 4. sérii. ()

Rathe

Při názvu 3% jsem si udělal jistou představu, ale seriál se nese úplně v jiném směru. Očekával jsem trochu víc akce a dynamiky, které jsem se (zatím) nedočkal. První díly, které jsou naplněné logickými úkoly, nejsou úplně nejlepší start. V celém díle je trochu napětí a jinak je to natahování do 40 minut. Velkým štěstím je to, jak postavy spolu a mezi sebou jednají a vzájemně si podráží nohy a nevěří si. Od 4. dílu to začíná nabírat grády. Mezi hlavními postavami se rozehrávají zajímavé vztahy a autoři vytvořili pár skvělých zvratů. Nicméně nízký rozpočet seriálu strašně ubírá. 90% obsazení je pro mě strašně nesympatické a nevytvořil jsem si k nim žádný vztah. Závěr 1. série je ale dostatečně zajímavý, abych pokračoval ve sledování. 1. série 55% ()

Lalaith22

Hodnoceno po první sérii. Hodně zajímavý seriál, který se nebojí být nekonvenční, brutální a ke konci první série velmi nepředvídatelní. Skvělý výběr herců, kterým jejich roli opravdu věříte. Bonusem taky je, že se nejedná o známé herce, nejste tedy rušeni porovnáváním a posuzováním jejich výkonu s předchozími rolemi. Taková lepší verze Labyrintu nebo Hunger Games. Celou sérií se táhne silná nedůvěra a strach, kdy si pořád říkáte, že stále není po všem. Trochu mi to kazil díl z ubikací, proto to bylo klasické Pán much klišé, ale jinak úžasný seriál. ()

mistrpropr

Jako je to celkem i koukatelný, ale mám velkej problém s chováním a uvažováním postav... Máme tady zrádce, kterej to tady málem zničil výměnou (nepřítel mu něco slíbil), když je po všem, tak co bysme zrádce kopli do zadku? Ne, necháme ho dokonce v radě rozhodovat o budoucnosti atd. Jo a rychlost měnění charakterů je neuvěřitelná, není výjimkou, že někdo změní strany opakovaně atd... ()

Sheelle

První série celkem šla, pokud máte rádi Hunger Games a podobné teen seriály, tak budete nadšeni, zajímavý nápad i zpracování. Druhá série tragická. ()

TerezaH

Na tento brazilský seriál z výroby Netflixu jsem narazila nedávno a chytlo mě to natolik, že jsem všechny 4 série zkoukla během dvou týdnů.  Seriál může žánrově připomínat Hunger games, Labirint a další, takže koho bere Sci-fi nebo postapokalyptické snímky a je schopný akceptovat smyšlený systém světa, tak by se měl rozhodně podívat. Koncept je jinak v celku originální a děj a systém velmi zajímavý. Zároveň je zde poukazováno na rozdělení sociálních vrstev, veškeré flashbacky dávají smysl, jednotlivé nesterotypní postavy jsou zajímavé a příběh má prostě ducha. Herecké výkony byly také skvělé, pro mě neznámými herci až nadprůměrné, celý snímek je moc hezky natočený a vlastně nemám moc co vytknout. Pro mě bezvadná podívaná. ()