Seriál je z období vládnutí dynastie Čoson v 16. století. Jde o příběh dívky Ok-nyeo (Se-yeon Jin), která se narodila, vyrůstala a později i pracovala ve vězení, jejíž osud se proplétá s Yoon Tae-Won (Soo Ko). Ok-nyeo pátrá po svém původu, řeší problémy obyčejných lidí a vyslouží si tak spoustu nepřátel, kteří by ji nejraději viděli mrtvou. Naštěstí při ní stojí i přátelé z různých společenských vrstev, kteří jí pomáhají. (mmatuli)

mmatuli

Hodnotím po 45. dílu. Skvělá podívaná na intriky a zákulisní tahanice o moc. Spolu s výbornými herci a prostředím jde o kvalitní seriál. ()

Sejong

Moje titulky Tak, toto je poslední dílo režiséra Lee Byeong Hoona. Další seriál už nenatočil. Seriál je pěkný, objevují se staří známí herci i z doby Hodžuna a Sangdo. Prostředí je pěkné i kostými a herecké výkony. Příběh obsahuje místy hodně linek. Ne všechny se však rozuzlí. Je to škoda. Vypadá to, že se asi televize rozhodla, že to musí ukončit. Takže je znát trošičku uspěchaný konec. Opět to pokrývá jinou část korejských dějin. Za nejlepší prvek tohoto seriálu považuji vztah krále a královny vdovy. I když jsou to vedlejší postavy, jejich příběh je možná nejpoutavější. Historicky spadá do období hned po Daejanggeum. Stojí za zhlednutí. Kdybych měl vymyslet český název seriálu, byl by to "Vězeňská květina". ()