Rozpráva sa s Bohom, ale riadi sa vlastnou intuíciou. Fernandel ako farár bojujúci proti červenému zlu, ktoré zaplavuje Taliansko. Don Camillo (Fernandel) je farárom v talianskom mestečku, ktoré sa snažia ovládnuť komunisti, ktorým vadí, akú moc majú farárove slová. (TV Lux)

Nail

Don Camillo je parádní komedie odehrávající se na konci 40 let v jedné malé severoitalské vesničce. Protikomunistický farář Camillo (Fernandel) a rudé starosta Peppone (Gino Cervi). Líbí se mi jak i ve jménu politiky jde dělat sranda :-) ()

Martensson35

Skvělá komedie, založená na konfliktu dvou osob z níž však každá občas bojuje také s myšlenkou kterou zastupuje, a přičemž žádné nich nelze přičíst jednoznačně kladný a druhé záporný charakter. Vpravdě bych nikdy nevěřil, že lze postavit komedii na takovém tématu. O to více jsem přijemně překvapen. Chvalitebný byl také český dabing Heřmának/Donutil/Preiss. ()

Xpojntman

Podobné jako film s Terencem Hillem z 80. let. Slepá tolerance k komoušům a socanům. I když tady není tak velká. Dobová neznalost je omlouvá jen častečně. ()

protonpost

Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka. ()

StanDee

Velice příjemná komedie o dvou rivalech, kteří se umí podrážet a rozhádat, ale zároveň respektovat a usmířit - vždy ale takovým zábavným, furiantským způsobem. Výjimečně doporučuji český dabing. ()