Uprostred

(festivalový názov)
  • Slovensko Uprostred (Lejla, Nur a Salma) (festivalový názov) (viac)

Príbeh sleduje život troch palestínskych žien, ktoré spolu žijú v jednom byte v Tel Avive a balansujú medzi tradíciou a modernosťou, svojím občianstvom a kultúrou a vernosťou a slobodou. Sledujeme istý druh ženského priateľstva, ktoré má korene v rovnakom pohlaví, pôvode a rovnakom druhu nádeje. (Medzinárodný filmový festival Trenčianske Teplice)

BabyMilena

Pro nás "ze západu" nic až tak šokujícího, ale pro zúčastněné zřejmě velmi aktuální a citlivé téma. Příběh tří palestinských žen, které nechtějí dál žít ve zkostnatělé společnosti plné zákazů a pravidel platící zejména pro ně. Dle mého názoru žít svobodně bez přísných náboženských pravidel neznamená, že musí hned šňupat koks a kouřit jednu za druhou, ale to byl zřejmě záměr, aby kontrast světů více vynikl. Film otevírá celou řadu ožehavých témat, a tak není překvapivé, že v muslimském světe sklidil dost negativní reakce. Konec vyznívá trochu do ztracena, četla jsem, že film byl původně zamýšlen jako trilogie, ale o pokračování jsem se nikde nedočetla, tak třeba se ještě dočkáme, určitě by to bylo zajímavé a přínosné. ()

• Film mal slovenskú festivalovú premiéru 23.6.2017 na Park Film feste v Trenčianskych Tepliciach pod názvom In Between. Na 5. ročníku izraelských filmov KolNoa film (2018) bol zas uvedený pod názvom Lejla, Nur a Salma. (romancek)