Ray Mears a divoká Austrálie

• Česko Divoká Austrálie s Rayem Mearsem (viac)
Veľká Británia, 2016, 6x22 min

Ray se vydá k Velkému bariérovému útesu, kde se setká s mládětem keporkaka, které se učí plavat, a bude se potápět společně s mantou atlantskou. A dále se Ray vydá do Arnhemské země, kde se setká s obřím krokodýlem mořským a stane se svědkem prastaré metody farmaření za pomoci ohně. (National Geographic)

wdc

Ray Mears se mi tady opět líbil. Nebylo to vtíravé a bylo to příjemné ke sledování. Pokud ale očekáváte, že budete zahrnuti spousta novými informacemi, možná, že budete zklamáni. ()

Crocuta

Do údajně panenského deštného pralesa se na řvoucí čtyřkolce po vykácené cestě přiřítí vyžrané hovado a zastaví čirou náhodou 5 metrů od mimořádně plachého a nesmírně zřídka vídaného kasuára s mláďaty. Vzápětí začne divákům líčit - samozřejmě šeptem, aby tohoto tvora pověstného svojí plachostí náhodou nevyplašil - jak úžasný, skvělý a neopakovatelný je to zážitek kasuára spatřit. Prostě to nejlepší z celého pralesa - stejně jako všechno ostatní, co nám tlouštík v předchozích 20 minutách předvedl. Kupříkladu velevzácného stromového klokana, který - považte!!! - leze po stromech. Ale teď vážně. Tento seriál nabízí celou řadu pozoruhodných záběrů divoké přírody a přináší o ní nemálo zajímavých informací, ale nabubřelé, patetické a komediantské podání, jakým tyto informace prezentuje Ray Mears sráží celý projekt o několik tříd níže. ()