The Neighbor

• Veľká Británia The Neighbour

John (Josh Stewart) a Rosie (Alex Essoe) žijí společně na maloměstě v odlehlém domku, z jehož garáže zajišťují logistickou podporu pro obchod s nelegálními drogami. Ještě jedna zakázka a budou mít dostatek prostředků na nový život. Jenže věci se zkomplikují, když Rosie spatří na sousedově pozemku zakrváceného muže. John přijíždí domů a zjišťuje, že Rosie je pryč. Jeho pátrání ho přivede až do sklepa sousedova domu, ve kterém se zděšením odhalí sousedovu pravou tvář. (Psychor)

darkrobyk

Tak horror za mě ne, ale thriller ano. Slušný oddechový snímek na deštivé večery, jako je ten dnešní. John vypadá jako obyčejný překupník, taková ta padavka, co dělá druhým jen podržtašku. Že je vše jinak se brzy přesvědčí jeho soused. ,,Každý máme svá tajemství." Snímek nedisponuje žádnou kladnou postavou, jelikož o obětech divák neví nic a ostatní čistí nejsou. Velmi dobrá hudba, která z relaxační přechází dle potřeby do tísnivé a strašidelné (místy mi připomněla Carpentera), dokáže především v poslední třetině navodit správnou atmosféru. S údery a krví se příliš nešetří, byť některé momenty patří spíše do sci-fi, ale chápu je jako žánrovou nadsázku. Závěrečné napětí a držková bez slitování mají ode mne dvě hvězdy navíc. Ne že bych se snad na tenhle film ještě někdy podíval, ale napínavý byl, což se cení. ()

Yoshitsune

Dunstana mám rád, opět nám totiž naservíroval film, kde hrdinové nejsou vyloženě kladní a člověk, tak neví komu fandit. Sice to neni tak intenzivní, jako Sběratel a ani né tak krvavý, ale furt je slušně napínavý thriller. První polovina se sice trošku vleče, ale jakmile si hlavní protagonista dá dvě a dvě dohromady, tak se slušně rozjede. Co se týče násilí, tak až na dvě (dejme tomu) úmrtí, je to všechno mimo kameru, ale to druhé je láhůdkové, to zase jo. Navíc ke konci to začne být docela, drsné, i když je mimo kameru, aneb čeho všeho sou lidi schopni aby přežili. Hudba ve stresových situacích, dobře brnká a jenom přidává na nervozitě, když se začne něco dít, tak se zase vypne. Což je super, v mnoha filmech, se to dá na plný koule a zážitek je pak nulový, to se tam pak perou a do toho všeho řve hudba. Tady to však neni, tak palec na horu Logicky má film i nějaké to překvapení a konec si řiká o přídavek, tak snad. Tak a tímhle ukončuji svůj čtrnáctidenní hororový marathon, co stojí za to a co ne, najdete v komentářích. Však za mně vede Unfriend a pak Hush. ()

Gilmour93

Mám rád filmy opěvující jižanskou pohostinnost, ty krky nejdříve rudé od slunce a potom od krve, odpovědný postoj k druhému dodatku ústavy a úmysly, co jsou spolu s trestními rejstříky svou čistotou podobné liliím, jenže tohle bylo od Dunstana slabé jak Jasánkovy plíce. Půl stopáže zabere expozice, při níž je vrcholem vzrušení vylívání piva do dřezu a zjištění, kam míří sousedův dalekohled. Když se začne šmejdit útrobami domu, napětí nepatrně vzroste, ale ručičky na hodinách spíše zpomalují. Vyvrcholení pak musí logicky patřit násilí, kterému vedle ukvapenosti vládne akční manželka odpalující lidské homeruny stativem od kamery. Výsledný dojem z tohoto sousedského sporu je ztráta Dunstanovy autorské tváře a já si začínám myslet, že Collector byl od něj jen jakýsi lucky punch.. ()

rollman1

Snímek, který nemá za úkol překvapit, ale na 90 minut člověka posadit a bavit. Sice zde není nic překvapivého a vše jsme už viděli někde jinde. Pořád se ale jedná o lehce nadprůměrný snímek, který nenudí, rychle uteče a nějakého toho napětí se taky dočkáme. Od režiséra Collectora jsem však čekal trošku víc krve. Snad Jindy. ()

TomX2

The Collector bol môj obľúbený horor a keď sa mi naskytla príležitosť vidieť tohto Suseda, kde si k tomu hlavnú úlohu zahral ten istý herec, bol som nadšený. Keď som tento film videl prvý krát, tak sa mi celkom páčil, aj keď som bol trochu sklamaný kvôli tomu, že tam bolo málo gore. Po nejakej dobe mu však musím odčítať jeden bod, pretože to nie je veľmi dobrý film. A skoro nie je ani priemerný, lenže našťastie tu je fajn herec a akcia. Teraz už podobné filmy nie sú pre mňa a keby som si ho pustil znovu, dal by som asi jednu hviezdu. Scenár je totižto nič moc, atmosféra veľmi nefunguje, napätie v minimum momentoch,...skrátka podpriemer. ()