V mysterióznom thrilleri sa skupina študentov medicíny snaží dostať odpoveď na otázku, či existuje život po smrti. Opakovane sa dostávajú do stavu klinickej smrti, no stále nebezpečnejšie experimenty si na každom z nich vyberú svoju daň... (Itafilm)

Jirkacek

Hráči se smrtí se vrátili po 27 letech zpět a svou smrtící hru rozehráli znova na obrazovce naší TV, logicky v jiném složení než tenkrát - s jednou výjimkou - ale v zásadě šlo o to stejné. Tou výjimkou byl Kiefer Sutherland, který hrál i v původním filmu, v němž si zahrával se stavem klinické smrti, zatímco nyní ztvárnil lékaře v nemocnici. Tím padlo první a poslední jméno, které mi něco říkalo, protože ostatní jako Nina Dobrev, Ellen Page, Kiersey Clemons, Diego Luna, James Norton byla pro mne velkou neznámou. Jaký to rozdíl oproti snímku z roku 1990, ale dost srovnávání a vraťme se k tomu z roku 2017. V něm jsme se seznámili s pěticí studentů v nemocnici, kteří zde prováděli praxi před zkouškami. Jednou z nich byla Courtney, která se zajímala o stav člověka během klinické smrti. Přemluvila čtveřici kamarádů z nemocnice, aby jí v suterénu budovy pomohli uvést sebe samu tohoto stavu, kde lidé obvykle cestují za posledním světlem, odkud není návratu. Tedy běžně není cesty zpět, ale kamarádi ji vrátili do světa živých a Courtney to najednou myslelo jako nikdy předtím. Na ostatní to tak zapůsobilo, že tři z nich se stejné situaci podrobili postupně také. Jenže jako není vše černé nebo bílé a v životě má všechno nějakou cenu, tak i touha po vědění co se děje po smrti měla svou cenu. Studenti najednou začaly pronásledovat stíny minulosti, jejich noční můry a dávné chyby, kterých se dopustili. Chvíli trvalo, než si uvědomili, že jsou to jen jejich představy, ale i ty dovedly jednoho z nich ke skutečné smrti. Zbylí členové skupiny pak hledali cestu, jak vše napravit a vyhnout se stejně tragickému konci. Kdo zemřel a kdo ne, jestli a jak se jim povedlo přežít nebudu prozrazovat, abych vás nepřipravil o zajímavý zážitek. Každopádně obě verze 1990 i 2017 jsou si podobné jako vejce vejci a nic nového ten remake nepřinesl. Nicméně jsem se do děje tak položil, že mi těch 108 minut docela rychle uteklo. Po nudném začátku se děj pomalu rozjel a začaly se dít interesantní věci, přičemž tento start připomínal dvoutunové SUV při zrychlení z 0 na 100 km/h. Ale pak...pak už jsem jen hltal, co se příště stane. Zde musím prozradit, že jsem se dvakrát trefil a postavy udělaly přesně to, co jsem si myslel. Ale to mi nevadilo. Přiznám se, že ze začátku snímku jsem mu chtěl dát dvě, uprostřed tři a na konci už čtyři cípaté, ale s chladnou hlavou uděluji filmu Hráči se smrtí tři klinické hvězdy ***. ()

Final

Stejně jako v devadesátkách, si mladí studenti užívají alkoholu, sexu a umírání. Těžko říct, co z toho je lepší. Umírání má při nejmenším jednu výhodu. Halucinace v podobě nevyřešených traumat z minulosti. Ellen Page je celkem příjemným zpestřením jinak poměrně nudného remaku. Digitálně lepší, scénáristicky horší, divácky průměrný. ()

SNCIS

"Dobrá, pane, musím provést vyšetření varlat. Zavřete oči a předstírejte, že jsem holka." - "Co? Nechte mě sakra být!" Co se stane, když umřeme? Je něco potom? O tom vlastně je tento film, o podívání se na druhou stranu. Ano, další remake kdysi úspěšného filmu. Schumacherova verze není veledílo, ale má nějakou atmosféru. Nová verze ji nemá a nepřinesla nic nového. Potěšila mne přítomnost Kiefera Sutherlanda, který hrál v původním filmu. Jinak asi nic, neboť sem věděl dopředu, co a jak bude. No, a pár lekaček, které jsou v každém hororu to nezachrání. - 10%. ()

Galvanista

Takový nudný remejk, připomínající hraní na španělku s nylonovejma strunama. Netrpělivě jsem čekal kdy stařík Satrlend té bandě doktůrkům zavzpomíná svoji zkušenost se svojí klinickou smrtí, ale bohužel nejspíš uštědřil velkou ztrátu paměti. Film je dosti nezáživný při kterém jsem se přistihl s prstem v nose, a čekal až si budu moct zhlédnout závěrečné titulky. ()

KKNovak129

Moderní verze sci-fi o mladých studentech medicíny mě dosti překvapila. Žánr horor nerada sleduji, jelikož málokterý z takovýchto filmů mě doopravdy dovede vystrašit. Tvůrcům tohoto snímku se to však podařilo - musím se přiznat, že většinu filmu jsem dokonce měla tendenci zavřít oči -, za co si zaslouží připsat body navíc. ()

sh3riff

30 let starý film neznám, ale tohle je takové o ničem .. na konci, ubohá narážka na zákony, že se nesmí porušovat zákony a člověk pak nebude mít výčitky kterého by ho zabili .. ach jo. ()

podlet

Mno... Třetí hvězdu hlavně za toho Sutherlanda. Jinak mi to přijde docela levný. Jako remake to asi nebude uplně marný, ale celkově to je takový neuchopený. Zklamal mě trochu předvídatelnej a poněkud plytkej konec. ()

HanaZ

Slušné tři. Ta jedna navíc za Verbalovo cintání o tom, co s ním představitelky hlavních rolí nedělají, které zde pokaždé popíše tak přesvědčivě, že máme všichni detailní představu o vyměšování jeho žláz... Takže ne, v remaku fakt nová Julia Roberts, ale patrně ani nikdo z nastupujících hvězd nehraje: Naopak se jedná spíše o připomenutí, poctu někdejšímu mysterióznímu kultíku a upozornění, že pořád nevíme, co je "potom". A není radno se v tom příliš šťourat, protože pak vyplave něco, co jsme už naopak vědět nechtěli. Pokud si toto dílko se svižnými dialogy i kamerou střihnete spolu s původní verzí(1990), máte o příjemně zádumčivý zimní večer postaráno. ()

JohnDark

Hráči so smrťou - Flatliners, Horor, USA 2017, R: Niels Arden Oplev, H: Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev, James Norton, Kiefer Sutherland, Kiersey Clemons, Beau Mirchoff, Wendy Raquel Robinson, Madison Brydges, Jacob Soley, Anna Arden, Jenny Raven, Steve Byers, 60% ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)