PopStory

• Česko PopStory
Dokumentárny / Hudobný
Česko, (2016–2020), 9 h 20 min (Minutáž: 56 min)

Réžia:

Jakub Skalický

Jiří Štědroň, Josef Laufer, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Josef Zíma, Karel Gott, Jiří Černý, Vladimír Dvořák (a.z.), Waldemar Matuška (a.z.), Ljuba Hermanová (a.z.) (viac)

V tomto viacdielnom programe Českej televízie sledujú jeho tvorcovia vývoj československej pop-music, jej zákonitosti a nečakané súvislosti. (RTVS)

Recenzie používateľa bubun k tomuto seriálu (3)

Zvuky a médiá (2016) (S01E02)

Mé ne úplně mírné rozčarování ze zařazení Michala Davida coby vhodného materiálu k dotazování ohledně nahrávacích technologií a práce v nahrávacím studiu naštěstí napravila radost ze Standy Chmelíka, který, narozdíl od někoho, s pokorou sobě vlastní, krátce komentuje podobné téma (bohužel má v dokumentu asi tak desetinu prostoru výše jmenovaného). Jinak jsem s dokumentem spokojena, opravdu to, co je nutné a dá se do té hodinky vměstnat, tady snad je. ()

Žánre a štýly (2016) (S01E03)

Plejáda toho lepšího i toho nejhoršího, co jste mohli a (v některých případech bohužel) můžete i dnes slyšet (pohříchu i vidět). Výborný díl s velmi trefným komentářem. Ty poslední věty jsou tak pravdivý, že se člověk nevěřícně usmívá - i když trochu hořce. ()

Obchod a financie (2016) (S01E04)

Michal David: "Zavolal mi Franta Janeček a pozval mě na konkurz, tak jsem přišel, no a jsme si spolu něco zahráli, zajamovali jsme nějaký blues..." Ha ha ha ... Petr Hannig: " Já jsem srdcař, já to všechno dělám srdcem..." Ha ha ha. "Oni pro mě byli jako moje děti!" No, tomu už se asi nedá ani smát. ()