PopStory - Série 2 (2020) (séria)

Imidž a estetika (S02E06)

(epizóda)
  • Česko Image a estetika
Dokumentárny / Hudobný
Česko, 2020, 56 min

Réžia:

Jakub Skalický

Iva Jonášová (rozprávač), Marta Kubišová (a.z.), Bára Basiková, Helena Vondráčková, Michael Kocáb, Hana Zagorová, Lucie Bílá, Peter Nagy, Pavel Liška (a.z.), Iveta Bartošová (a.z.), Petr Muk (a.z.) (viac)

Počiny bizarní, úsměvné i skvělé. Pódiová prezentace, vkus a styl hudebních protagonistů a pochopitelně celá oblast tvorby obalů desek, která se stala málem samostatným uměleckým žánrem. (Česká televize)

Marze

Je zde bohatý filmový archiv a spousta písniček. Obleky a blikající podia jsou dnes úsměvné. "Sedmdesátá léta v Československu nesměli popoví interpreti tancovat a energicky se pohybovat, museli mít slušné oblečení a zosobňovat dobré rodiče rodiny". ´Existovala kategorie zpěváků "dobří kluci", ale za Schellingera s klučičím vzhledem přišla náhrada neoholený Dalibor Janda s typem "nezdravý hlas". ()

William_

Opět krásná rekapitulace toho, jaký styl (ne)měli zpěváci a umělci v časech minulých. Našly se originální interpreti s jedinečným stylem a vystupováním, ale převážná většina se prostě podřídila době. ()

subic

Od dam v šatičkách a pánů v oblecích ještě v těch šedesátkách, před zvláštní sedmdesátky, divoké osmdesátky, pro něž jsou typické i zvláštní materiály jako igelit a šílené vycpávky, to celé pak gradovalo v devadesátkách. ()