Found Footage 3D

Skupina filmařů se rozhodne natočit si svůj vlastní found footage horor, a to ve 3D. Vydají se tedy do opuštěné chaty uprostřed lesů a pustí se do práce. Natáčení provází problémy s rozpočtem, s technikou a se vztahem mezi hlavními představiteli. Brzy navíc filmaři zjistí, že nejsou sami a vše, co mělo být jen jako, se stává skutečností. (fisus)

*CARNIFEX*

Už sa teším, ako si tento "Found Footage" podajú tí, ktorí tento žáner z duše nenávidia najviac. A nebudem im to mať nijak za zlé!! Tu by sa totiž kľudne mohol vytvoriť rekord v nazbieraných "odpadoch", lebo čo v tomto prípade predviedla partia okolo "DeGeša", to mi prišlo, akoby sa pre daný žáner snažili získať ešte viac nepriateľov. Hodinu 20´ človek sleduje konflikty nevyzretého páru, aby to následne po 80´minútach, KONEČNE (!!) vypálilo aspoň v niečo zaujímavé, čo mohlo KONEČNE naštartovať aspoň záverečnú pasáž, ktorá mohla, respektíve mala zachrániť celkový dojem z tohto tragického pokusu, no JA sám za seba, absolútne znechutený, môžem akurát skonštatovať, že toto je opäť raz jeden mimoriadne nevýrazný pokus o znovuzrodenie subžánru, ktorý si vzhľadom k prvotinám, ako "BlairWitch" či "Paranormal Activity", zaslúži omnoho väčší rešpekt. Ako 15 minútový kraťas by som to dokázal tolerovať na hrane priemernosti, no ako 100 minútový celovečerák, je toto jedna veľká hanba. P.S.: "Nech pri jebačke ovisne cicina všetkým, čo na "IMDb" tento snímok ohodnotili vyššou známkou ako 2" ()

xxmartinxx

"I’m 3D enthusiast."/"That’s not a thing!"/"It is now." Sebereflektivní horor s porcí nadsázky je docela riskantní koncept - může to být snadno trapné. Ale Found Footage 3D funguje díky skvělým hercům, uvěřitelnosti a zjevnému opravdovému porozumění jak hororu, tak i filmařině jako takové - užijí si to asi hlavně lidi, kteří vědí, jaké to je natáčet filmy (frustrace zvukaře z toho, že jeho práce je udělat co nejhorší zvuk). Ten gimmick found footage z natáčení found footage filmu je dokonale funkční a vede k několika brilantním momentům - když třeba štáb poprosí dva vidláky, aby předstírali strach z ducha, aby se nakonec ukázalo, že opravdu existuje nějaká místní pověst, které se ti dva bojí - napsáno to asi působí jako nic, ale ve filmu to přepnutí dokonale funguje a je to geniální moment. Stejně tak na mě fungoval ten jednoduchý nápad páru, který se hádá skrz naskrz vrstvami příběhu. Tohle je způsob, jak udělat vypotřebovaný koncept svěžím a zábavným. Snad by tomu jen prospěl prostřih o 10/15 minut, ale found footage potřebuje vatu, jinak to není pořádná found footage. ()