Layla M

Layla M je příběh dcery marockých imigrantů v Holandsku, která stejně jako mnoho jiných mladých lidí v podobné situaci trpí krizí identity. Sice se narodila a vyrostla v Amsterdamu, ale spíše než mezi spolužáky ze střední se cítí lépe v mešitě. Její zvědavost, dozvědět se více o radikálním islámu a o životě na Středním východě, ji přivede až ke sňatku s džihádistou a útěku z Evropy. Co když ale realita není tak růžová, jak si představovala? Drsný snímek představuje málo rozebírané téma zfanatizované evropské mládeže, která se na čas nechala pobláznit tzv. Islámským státem, a patovou situaci, ve které se ocitli, když se chtěli vrátit. (Candice)

SuzieS odpad!

koukala jsem na prvních 15 minut, ale neuveritelne se to tahlo. Odpad davam jen nedokoukanym vecem. Toto si to mozna nezaslouzi, ale dokoukat to taky nejde. Musela jsem skočit na 44.minutu, jestli to bude lepší. Bylo trochu, ale ne o moc. zbytek jsem tak nějak proklikala. Příběh asi zajímavý, ale chtělo to sestříhat tak na 20-30 minut max. ()

Matei

Celý film je dost narychlo splácaný a odkaz, který nám chce snímek předat je dost neobratně podán. Pokud někoho zajímá podobné téma, doporučuji mnohem lépe zpracovaný seriál Chalífát. ()