LOH 2016 Rio de Janeiro: Záverečný ceremoniál

(relácia)
  • Česko XXXI. LOH Rio de Janeiro 2016 - Slavnostní zakončení (viac)
Športový
Brazília, 2016, 160 min

Přímý přenos slavnostního zakončení Letních olympijských her 2016 ze stadionu Maracana v Rio de Janeiru. (Česká televize)

MikeCool

TV-pořad. Podle očekávání mě nejvíce zaujala japonská ukázka tamních tradic. Jinak to byl jeden velký karneval, což jsem taky čekal. Musím se přiznat, že zakončovací ceremoniál se mi líbil více, než ten zahajovací. V roce 2020 se máme na co těšit! | 60% (3*) | ()

Skuby47

Letos jsem po mnoha letech s potěšením pravidelně sledovala průběh LOH. Mrzely mne poloprázdné ochozy na některých soutěžích, ale když jsem slyšela komentáře o špatné finanční situaci zdejších obyvatel, kteří si nemohli zřejmě vysoké vstupné dovolit, tak se nezájmu ani moc nedivím. Při akci takových rozměrů se nějaké ty organizační nedostatky vždycky najdou, ale jinak spokojenost. V závěrečném, i když nikoliv pompézním ceremoniálu mě potěšily charakteristické karnevalové rytmy a uvítací vystoupení japonských pořadatelů příštích OH. Za nepříznivé počasí nikdo nemohl, ale nástupy sportovců by se snad daly urychlit. Je lehké kritizovat. Nevím, jak bychom se s takovou soutěží vypořádali u nás, kdyby nám jejich organizaci svěřili. Mně osobně se LOH z Ria moc líbily. Nejvíc mne okouzlila plastika Slunce, která zářila nad stadionem a ozvláštňovala celý průběh soutěží. ()

Castrator

Olympiáda překvapivě dobrá, zakončení nepřekvapivě nudné a stejné jako zakončení předcházejících OH, ale v žánru zakončení LOH to bylo dobré:-) ()

ghatos

Nikdy více. Olympiáda byla jeden velký očekávaný bordel. Rozlučka proběhla v symbolicky hnusném počasí. Umělecky a hudebně to slušně zmákli. Drbohlav samozřejmě trapně omlouval nesportovní brazilské diváky-burany. Nadcházející asijská olympijská šestiletka bude určitě lepší. 55%. ()

filipvrbik

hezké, od olympiády jsem moc neočekával,ale zvládli to, a zakončení hezčí než zahájení (nejlepší ovšem byla ta japonská část), děkujeme Rio - jinak češi propadák kromě Krpálka ()

adelina8

Lepší než zahájení, ale pořád značně nudné a víceméně na jedno brdo. Díky bohu za tradiční karneval, ten byl super, rozproudil atmosféru a bylo vidět, že si to všichni užívají. Celkově ale ten ceremoniál asi i odrážel můj dojem z celé olympiády. Těším se na Tokio, krátké nalákání bylo výborné. ()

fisus

Na Londýn to nemělo,ale tak nějak mi tahle olympiáda přirostla k srdci,protože byla můj společník doma při léčení zlomeného kotníku.Zakončení mě bavilo,bylo krásně barevné a i závěrečná samba byla fajn.Ale uživatel ghatos má pravdu,Brazilští diváci byli fakt burani. ()

st3f0o

Kratučký dvojminútový zostrih za sprievodu nádhernej Heitor-ovej Bachianas Brasileiras č.5, bol najkrajší moment celého večera. ()