Bývalý špičkový člen špeciálnych jednotiek Sam Decker (Dolph Lundgren) je dnes učiteľom na azda najtvrdšej strednej škole v Amerike. Jeho žiaci na jeho úsilie niečo ich naučiť, pre niečo ich nadchnúť a k niečomu ich inšpirovať reagujú apaticky, vedú medzi sebou tvrdé osobné spory, obchodujú s drogami... Sam už má toho pomaly, ale isto naozaj dosť, a tak sa rozhodne podať výpoveď. Ešte však musí naposledy dozrieť na najhorších previnilcov, ktorí dnes musia ostať po škole – nanešťastie sa však ukáže, že to bude pekelne drsný trest nielen pre študentov, pretože... Pretože v škole nie sú sami! Skupinke brutálnych zabijakov vedenej nemilosrdným sadistom Chesterom Lambom (Alex Karzis) sa totiž podarilo nepozorovane preniknúť do budovy. Zločinci, ktorí sú po zuby ozbrojení automatickými zbraňami a výbušninami, si v škole, ktorú mylne považovali za prázdnu, plánovali vybudovať nenápadnú základňu pre perfektne zorganizovaný zločin desaťročia. Keď si uvedomia nepríjemnú komplikáciu v podobe neželaných svedkov, bez zaváhania začnú po vystrašených tínedžeroch strieľať! A tak je zrazu namiesto množstva zvyčajných pravidiel dôležité už len jedno jediné – deti môžu, ba vlastne musia, dôverovať len a len Samovi, a to absolútne. A počet lekcií učebného plánu na tento deň sa taktiež zredukoval na jedinú podstatnú – prežiť! (TV Markíza)

Lacike

Breakfast Club 2 vo videobeckovom akcnom prevedeni. :) Do skoly vtrhne skupina pankačov, ktory planuju lupez, ale zabrani im v tom skupinka deti, ktore su po skole s malou pomocou svojho ucitela v podani Lundgrena. Namet je totalna blbost s mnozstvom logickych dier. Ale to je jedno pretoze to je neskutocna zabava. A tentokrat som presvedceny, ze ani tvorcovia to nemysleli vazne a tak aj vsetci herci väcsinou vtipne prehravaju. V prestrelkach sa vystriela bambilion nabojov, ale kedze postav je malo, tak az do zaveru nikto nic netrafi. Mna uplne dostala nahanacka studenta na elektrickom voziku, ktoreho nahana zaporak na motorke a samozrejme ju vyhra vozickar. Skoda, ze tu nema Lundgren nejaku bitku. Ale aj tak je vtipne ako mu ti zaporaci daju zabrat pocas celeho filmu. V inom filme by ich zlikvidoval behom par sekund. Skoro som mal pocit, ze sledujem film z parodickej serie Scary movie a jej dalsich nasledovnikov. Skoda, ze akcne sceny su dost fadne a nudne. A vdaka pouzitiu zbytocnych spomalovaciek su este nudnejsie. Ale s vysledkom som spokojny. Cakal som nudnu sracku a dostal som neskutocne zabavnu sracku, ktoru milovnikom trashu rozhodne odporucam. 3/10. ()

Snorlax odpad!

Jedna z nejvydařenějších komedií, které jsem kdy viděla. Učitel dějepisu, který je náhodou bývalý člen speciální jednotky, bojuje holýma rukama a plastovým štítem proti automatickým zbraním v rukou čtyř zloduchů, kteří přepadnou střední školu. Učitel však také není sám, má k ruce jednu těhotnou dívku, jednoho vozíčkáře, jednu dívku pod vlivem drog a tři poškoláky. Zloduchové jsou z poloviny Maďaři, kteří s perfektním ruským přízvukem hážou jednou hlášku za druhou. Pan učitel má drobnou slabinu, sice se umí sám opravit, když se náhodnou jedné kulce z tisíce podaří jej zasáhnout, ale s mozkem a jeho funkcemi na tom není nejlépe. A tak připoutá zrádného policistu jeho vlastními pouty. No koho by napadlo, že by policista mohl mít od pout klíče? Bojovně naladěného učitele dějepisu tedy rozhodně nikoliv. Lumpové jsou na vše připraveni, takže krom zbraní jsou schopni tasit i dopravní prostředky. Jeden z Maďarů s ruským přízvukem ve vypjaté chvíli vyjme zřejmě z náprsní kapsy trička motocykl a začne na něm pronásledovat vozíčkáře po školních chodbách. Ten však nelení a přeřadí na svém vozíku značky Ferrari na vyšší rychlostní stupeň a darebovi unikne. Nu a pak začne odpočet bomby, což je naprosto nejvymazlenější scéna z celého snímku. Člověk se jen zaposlouchá do skvostně vybalancovaných dialogů a může se umlátit smíchy. Jenže pak dojde k nadstandardně vybroušené scéně s deaktivací bomby, která je předurčena k promítání na Festivalu blbého filmu. Pochopila jsem strategii učitele, začal cenit zuby, ovšem jaké to byly zuby! Tak velké zuby a v takovém množství by vystačily pro standardní výbavu tak desíti úst. No bodejť by se lump nezaleknul, něco takového musí vyděsit i nejodvážnějšího chlapa, který kvůli takovému hrůznému zážitku zajisté začne trpět nočním pomočováním. Film má jedinou chybu, že evidentně nebyl míněn jako parodie. Ale vzhledem k počtu logických lapsů se z něj nakonec výtečná parodie stala. ()

Yarwen odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdu za použití technické novinky - nábojům se samovyhýbacím mechanismem, protože i kdyby jim zavázali oči, tak z pohledu pravděpodobnosti by je museli všechny postupně postřílet, ale je mi líto. Vrcholem bylo, když se nesympatické postavy skrývaly před palbou za balíky slámy. Tohle byla ultra hloupost, na které marně hledám cokoli, co by film posunulo nad těch 10%... ()

jefff odpad!

Doufal jsem, že to nízké hodnocení bude jen kvůli Lundgrenovu příšernému hraní a béčkovému scénaři. Bohužel je to daaaaleko horší. Lundgren hraje-nehraje (jako obvykle, na to nic až tak zvláštního není), ale pořádné béčkové podívané jsem se nedočkal. Spíš bych řekl, že to je nejmíń "déčko". OPravdu je to slabí, i když zezačátku jsem si říkal, že by to nemuselo být tak zlé, nakonec však bylo. Nedokázal jsem to ani dokoukat, zhruba v půli jsme to přetočil na konec a nakonec i ten jsem přeskočil:-) ()

PenaPP odpad!

Nechápu, proč se Dolph Lundgren pořád pouští do natáčení tak děsných filmů. Možná by to měla být spíš komedie než akční drama. Ještě jsem neviděl, že by se někdo nebyl schopný při vystřílení celého zásobníku z automatu trefit do skupiny lidí ani jednou jedinou kulkou. Studenti kryjící se za balíky slámy v tělocvičně před kulkami mě také skvěle pobavili. Co se děje týče, také nic převratného, no a hlášky povětšinou spíš trapné než originální. Prostě ztráta času. ()

• Natáčalo sa od 15. júla do 12. augusta 2002 na strednej škole Sira Johna A. MacDonalda v meste Hamilton, Kanada. (m.a.t.o.)
  • Snímek byl nominován na cenu Directors Guild of Canada v kategorii nejlepší zvuk (Mark Beck, Jonas Kuhnemann a Wayne Swingle). (Terva)
  • Scenár bol napísaný už v roku 1993. (m.a.t.o.)