House of VHS

• USA Ghosts in the Machine (viac)

Tri dievčatá a traja chlapci sa vyberú na týždenný výlet do opusteného domu v malej francúzskej dedinke. Prichádzajú sem, aby na nejaký čas zabudli na technické vymoženosti modernej doby a strávili príjemné chvíle s kamarátmi. Pri obhliadke domu nájdu kopu VHS kaziet a nedá im nepreskúmať, čo je na nich. Na páskach sa nachádzajú vskutku zvláštne filmy. Čím viac ich pozerajú, tým viac nadobúdajú pocit, že v dome sa odohráva niečo zvláštne a oni sú toho súčasťou. (Marceloo)

Marceloo

Tri dievčatá a traja chlapci sa vyberú na týždenný výlet do opusteného domu v malej francúzskej dedinke. Prichádzajú sem preto, aby na nejaký čas zabudli na technické vymoženosti modernej doby a strávili príjemné chvíle s kamarátmi. Pri obhliadke domu nájdu kopu VHS kaziet, ktoré ich zaujmú a jeden z nich sa pokúsi pustiť ich. Na páskach sa nachádzajú zvláštne filmy. Čím viac starých pások kamaráti pozerajú, tým viac nadobúdajú pocit, že v dome sa odohráva niečo zvláštne a oni sú toho súčasťou. - Týchto hororov, ktoré sa snažia využiť VHS tématiku, bude v nadchádzajúcich rokoch zrejme vznikať dosť vela, ale pre fanúšikov hororu je to dobrá správa, pretože tam to všetko začalo. House of VHS je snaživým projektom, avšak je až príliš poznačený nedostatkom financií a pomalým tempom, ktoré sa v závere prehupne do zvratu plného akcie, ale na záchranu to už nestačí. Téma je zaujímavá a záver pekne vystihnutý, ale chýba tomu dávka brutality, ktorá by sa sem hodila. Mrzí ma aj to, že tvorcovia neukázali trochu z prostredia malebného francúzskeho vidieka, za čo by u mňa získali plusové body. Herecké obsadenie hrá v rámci svojich možností a kombinácia šiestich národností je občas viditelná. Plusom je odlahčenosť, a to, že sa to neberie velmi vážne, ale inak si tento horor nezaslúži prílišnú pozornosť a ani ja sám úplne neviem, ako som sa k nemu dostal. ()