Štyri zastavenia v Havane - Zastavenie prvé: Havanské vetry

• Španielsko Vientos de la Habana (viac)

"Karibské Noir" detektívne príbehy, ktoré vznikli podľa románov kubánskeho spisovateľa Leonarda Paduru. (STV)

kolemjdouc

nějak mi přišlo že film byl natočen dost tendenčně - neutěšené prostředí,nicota,smutek,šeď..a při tom je Havana krásné město.Dost to ubralo příběhu na grádech.Budu se dívat i na další díly protože pokud si vzpomínám nic z kubánské tvorby jsem neviděla.I když tady sekundovali Španělé. ()

brasek

Karibské Noir? Možno nie sme zvyknutí na kubánsky život, kubánsku náturu a tak všetko okolo toho... pretože z nášho pohľadu tento snímok nemá ako osloviť. Krimi atmosféra slabá, obraz medziľudských vzťahov nezaujímavé. ()

gudaulin

Z plánovaných Čtyř zastavení v Havaně jsem nakonec absolvoval jen to první. Nešlo sice o žádnou katastrofu, ale filmů a seriálů je mnoho a času málo, takže mám tendenci vyhledávat spíš to, co kvalitou převyšuje průměr, kdežto havanská zastavení se v šedi průměru ztrácejí. Necharismatičtí herci (pravda, na Juanu Acostu se aspoň dobře kouká), chemie mezi postavami schází, zápletka nijak nevybočuje z obvyklé nabídky kriminálních motivů a režie nevypadá na to, že byste chtěli Viscarretovy další práce zařadit do hledáčku. Pokud je alternativou návštěva neoblíbené tchyně, pak dejte Zastavením v Havaně šanci, ale určitě kvůli nim nemusíte odkládat rande. Vlastně to jediné, co je na havanských zastaveních opravdu zajímavé, jsou záběry chátrajících čtvrtí staré Havany zabírané z nejrůznějších úhlů, někdy dokonce efektně snímané shora. Celkový dojem: 45 %. ()

Anderton

Tak sa nám na televíznych obrazovkách objavilo konečne aj niečo z "ostrova slobody", aby sme dostali klasickú mainstreamovú detektívku ako zo Škandinávie. Pátranie je spomaľované osobnými rovinami, ale paralela medzi vrahom a vyšetrovateľom, kedy zisťujeme, že sa v podstate ocitli vo veľmi podobnej situácii, ktorú pôvodne iba podozrivý psychicky nezvládne a spácha zločin, ma potešila. Proste aj ženské si rady zašukajú. Inak nechýba nejaké to klišé ako nervózny parťák pri výsluchu a trable s debilkom z oddelenia, prostredie Havany ale nedostatky relatívne vyvažuje. Škoda menšej produkčnej podvýživenosti, ale sem tam sa tam objaví aj panoráma mesta. ()