Vita a Virginia

• Česko Vita a Virginia (viac)

Snímek Vita a Virginia, odehrávající se na pozadí života bohémské smetánky v Anglii dvacátých let minulého století, vypráví fascinující pravdivý příběh o milostném vztahu, který roznítí představivost jedné z nejslavnějších spisovatelek té doby. Vita Sackville-Westová (Gemma Arterton) je neomalená aristokratická manželka diplomata, která se nehodlá nechat svým manželstvím omezovat a vzdorovitě usiluje o skandál skrze aférky se ženami. Když ovšem potká vynikající, ale utrápenou Virginii Woolfovou (Elizabeth Debicki), je výstřední genialitou a záhadným půvabem slavné spisovatelky okamžitě uchvácena. Tak začíná velmi intenzivní a vášnivý vztah, poznamenaný spalující touhou, intelektuálními hříčkami a destruktivní žárlivostí, který obě ženy od základů změní a inspiruje Virginii k napsání jednoho z jejích největších děl. (HBO Europe)

ostravak30

Filmy o nepřípustných vztazích v dobách, kdy čelily možnému odsouzení jsou teď velmi časté. Pravda je, že jsem dosud neznal ani jednu ženu z dvojice, ale zase mám rád životopisné snímky. Dobře zvolené byly hlavní role, jelikož Gemma Arterton a Elizabeth Debicki jsou nesmírně krásné a sexy. Nejzajímavější se pro mě stala ta společenská propast, kdy jedni přátelé s oběma souzněli a nepohoršovalo je to, druhá část společnosti se ale držela přesně opačných názorů. Nová generace se stávala frivolní a svobodomyslná, což starší ročníky nechtěly chápat. Celkový vizuál vypadá prostě dobře, jelikož Britové zkrátka historické filmy umí, tudíž je to klasický Anglický standart, který ale má tato země dost vysoko položený. ()

veverysiak

Možno pre feministky ohromne pútavé a inšpirujúce, na mňa príliš veľa kvetnatých ničnehovoriacich blábolov unudenej inteligencie, ktorá nevie od radosti, čo so sebou, takže 20%. ()

PTuranyi

Dobrá životopisná dráma s výbornou produkciou a veľmi dobrými hereckými výkonmi. Príbeh časti životného obdobia spisovateľky Virginie Woolfovej zasadený do rámca ľúbostnej aférky s Vitou Sackville-West, ktorá je podnetom pre jej najúspešnejšie dielo. Produkcia sa vzorne stará o atmosféru a všetky technické záležitosti, takže dej plynie bez prekážok a každá emócia má svoju váhu. Gemma Arterton a Elizabeth Debicki stvárnili svoje postavy presvedčivo. Elizabeth Debicki sa podobne ako Nicole Kidman vo filme Hodiny, podarilo celkom dobre stvárniť osobnosť Virginie Woolfovej s jej psychickými problémami, kým Gemma Arterton zasa výborne hrá sebestrednú postavu Vity, ktorej neviazaný životný štýl plný kontroverzií je možno príčinou nízkeho hodnotenia, pretože je ako postava nepríjemná a narušuje akú takú morálnu konzistenciu spoločnosti. 70% ()

somme

Prijemny soundtrack, clovek dostane chut si od ni hned neco precist a pochopit tak i vic o cem se v tom filmu vlastne bavi (a za knizkou videt zase souvislosti). ()