Bo Burnham: Make Happy

(TV film)
Komédia / Hudobný / Talk-show
USA, 2016, 60 min

Bo Burnham se ve svém oslnivém novém stand-up speciálu zabývá životem, smrtí, sexualitou, pokrytectvím, duševními nemocemi a plechovkami Pringles. (KGBelik)

BMAJTZ

Rozhodně netypický stand up, vtipy nejsou prvoplánové a všechno má nějaký přesah a na rovinu říkám, že ne všechny narážky jsem asi správně pochopil. Tohle rozhodně není stand up u kterého se budete řezat smíchy, ale rozhodně pobaví, minimálně kanonáda přestupů tématu do tématu. Nějaké to zamyšlení v tom cítím, ale hlubší přesah to ve mě nenechalo. ()

Modular

Já toho blázna prostě miluju. Každá jeho show je nádherný pohled do lidské společnosti, plný černého a nekorektního humoru, velmi chytlavých písniček a spousty zábavy. Co chtít víc? Oproti what. je tento "stand-up" větší a dospělejší. A to není vůbec špatně. Popravdě, nevím, co bych k tomuto snímku víc řekl, takže mi zbývá jen říct, že doporučuji všem! ()

zdepapepa

Bo dospěl. Slovní hříčky i humor tu stále jsou, nesou ale vždy nějaké poselství, radu, rýpnutí, sdělení. Hezký potomek WWW a What - chytlavý zvukový doprovod, jen tentokrát je podklad převážně instrumentální k živému zpěvu. A opět se tu objeví nějaká vynikající introspektivní (před)poslední písnička. Stále jsou tu ale klávesy, na které Bo několik parádních kousků zahraje. Je vidět i větší rozpočet, takže celá show je přenášena mnohdy až uměleckou volbou některých kamerových úhlů a světelných efektů. Bo znovu dokazuje, že je expert na střílení si z toho, co lidí poslouchají - fetišismus na beaty s hloupým textem, moderní country nebo pop s nádechem motivace a moudrosti jako v Brave nebo Roar - to všechno a ještě víc se tu objeví. I am happy. ()

kukkik

Samozřejmě jsem se na to podíval jenom proto, že to bylo na Netflixu, stejně jako všichni ostatní, kromě těch, kdo na to šli živě (kdo tvrdí něco jiného je lhář). Každopádně výborná show, téměř každý joke je hřebík na hlavičku a přesně o tom by měla stand-up komedie být. Místní scéna, včele s většinou obsazení "Na stojáka" si o téhle úrovni vtipnosti a trefnosti můžou nechat leda zdát, je ale smutné, že se o to stále pokouší. Make happy sice nedosahuje Burnhamova Opus Magnum v podobě Inside ale pořád jde o velice zábavnou podívanou, která ale není bezmyšlenkovitá a má silný sociálně politický podtext, takže vlastně naplňuje všechno, co může žánr stand-up komedie nabídnout. Největším highlightem představení je pro mě píseň "Lower Your Expectations", která ukazuje přesně tu emoční horskou dráhu, kterou si od představení podobného druhu přeji vidět. 4/5 ()

Oralfabet

Boa (jaké to divné jméno ke skloňování) jsem znal jen jako režiséra a scenáristu Eighth Grade, což byl určitě zajímavý film, ale měl jsem s ním i nějaké ty potíže. Rozhodně jsem po jeho shlédnutí nečekal, že se z Boa vyklube absolutní génius, co se stand up comedy týče. Nicméně přesně to se stalo, tahle show (a i ta další co jsem ihned po téhle na netflixu shlédl) je napěchovaná tolika šílenými a absolutně úžasnými nápady a vtipy, že se ani nebudu pokoušet vybrat si z nich jeden a napsat ho sem. 10/10 ()

• Bo Burnham v rozhovoru uvedl, že během tohoto stand-upu se mu dostalo odporu od publika za jeho píseň „Kill Yourself“, když vystupoval na univerzitním kampusu, za to, že se zabýval citlivým tématem. Bo uvedl, že kvůli tomuto incidentu již tuto píseň nezpívá na univerzitních kampusech. (KGBelik)