Kawadžan hankó zoku

• Japonsko 皮ジャン反抗族 (viac)

Arkanoid

Mladý motorkár Shinji ovoniava kvety v kvetinárstve. Hrá do toho pohodová hudba a úvodné titulky sa zobrazujú pri jeho jazde, strihanej detaialom na bielu ružu, ktorú si z kvetinárstva odniesol. Tú zastokne mladej predavačke v potravinách do jej pracovného úboru a dá jej mincu za svoj nákup – jediný citrón. Nepadne ani slovo. Vďaka Shinjiho vlasom a tanečným kreáciám si vieme všimnúť inšpiráciu Travoltovými tanečnými filmami. Shinji sa zaplieta do riešenia situácie pomsty ženského gangu žiletkami, ktorú chcela vyriešiť zadaná Megu. Tá po krátkom tanci so Shinjim odmieta návrhy svojho frajera Sha. Shinjiho ale čaká ženský gang aj s piatimi chlapmi v garážach a tak máme o bitky postarané. Jeden z útočníkov je aj brat predavačky, ktorej Shinji nechá ďalšiu bielu ružu. Na Shinjiho vibe neskôr reaguje Megu, no ten sa jej preje, keďže sa s ňou cíti povrchne. S predavačkou zasa rieši potrat dieťaťa, ktoré nie je jeho. Syna vdovy majiteľa opravy áut, kde pracuje, zasa učí jazdiť na motorke. Jeho problémy sa kvôli nedorozumeniam čiastočne prepletú a vyústia v niekoľko tragédií. Hasebe natočil opäť film pre mladých a celkom slušne. Dej je pútavý, občas napínavý, kamera vie byť aj dynamická a ani chvíľu sa nenudíte. Chýbala mi ale nejaká výraznejšia scéna. ()