Génius - Albert Einstein

(séria)
USA, 2017, 8 h 50 min (Minutáž: 50–75 min)

Predloha:

Walter Isaacson (kniha)

Kamera:

Mathias Herndl

Hudba:

Lorne Balfe

Geoffrey Rush, Johnny Flynn, Samantha Colley, Michael McElhatton, Seth Gabel, Ralph Brown, Richard Topol, Jon Fletcher, Emily Watson, Sally Dexter (viac)

Americký hraný seriál je životopisným príbehom Alberta Einsteina, v ktorom tvorcovia čerpali z knižnej predlohy Waltera Isaacsona, Einstein: jeho život a vesmír. Venuje sa najmä dvom obdobiam jeho života. Prvým je jeho mladosť, kedy pôsobil ako patentový úradník a usiloval sa o pozíciu učiteľa a doktoranda na univerzite. Druhé obdobie zobrazuje Einsteina ako vedca, ktorý zaujal svetovú pozornosť vďaka svojmu výskumu v oblasti teórie relativity. (RTVS)

Martina_K

Se zájmem jsem sledovala každý díl o životě a díle Alberta Einsteina. Pojetí seriálu, kdy se prolínaly různé životní epochy a velký prostor mělo názorné vysvětlení jeho teorií, mě moc bavilo. Seriál je celý velice dobrý a z posledního dílu jsem nadšená. Krásné rozloučení s neobyčejným vědcem a velmi lidským člověkem, kterému nebyly lhostejmé osudy lidí nespravedlivě trestaných, a také velkým bojovníkem proti zneužití vědy ve prospěch moci. Škoda, že seriál nebyl natočený v době, kdy jsem chodila do školy. ()

Fever

Tak nevtíravou kameramanskou práci a střih jsem u seriálu dlouho neviděl. Skvělé výkony a dialogy. Točit o někom takto "kamenném" chce odvahu. Jen mě občas rušily exteriéry natáčené v Praze, ale vydávané za jiná města. Vzhledem k tomu, že A.E. v Praze nějaký čas žil a pak ji opakovaně navštěvoval, mě třeba scény před Klementinem, vydávané za Vídeň, mátly, ale to není chyba tvůrců. ()

Medvid3k

BEZ SPOILERŮ - Velice povedený seriál, popisující životopis nejslavnějšího novodobého vědce, který mě svým příběhem dokázal dostat do kolenou. Zpracování scénáře a příběhu je velice povedený a bez chyb, ale kdybych měl být přeci jen rýpal, mohlo se více zapracovat na faktu, kdy se v různých časových období střídají herci... takže ve zkratce kdy v příběhu uplyne pouze pár let, hlavní postava vypadá o 20 let starší, což je škoda. Ve výsledku skvělý počin // Hodnocení - 9.5/10 ()