Slučka

(festivalový názov)

Maďarský film Smyčka je thrillerem plným časových paradoxů, v němž představa začátku a konce velmi rychle splyne dohromady. Drogový dealer Adam, který se chce dostat ven z bludného kruhu, přijde během zdánlivě nesouvisející dopravní nehody o svou těhotnou přítelkyni. Záhy se mu však naskytne několik šancí na nápravu všech předchozích chyb, které vedly k její smrti. Nová příležitost mu ale nezajistí čistý štít a on je tak nucen čelit složitým důsledkům svých dřívějších rozhodnutí, zatímco se snaží udržet partnerku naživu. (HBO Europe)

Eygam

Tenhle film mě vyvedl z omylu, že nejblbější film s časovou smyčkou je Triangle, nicméně ten má aspoň hlavu a patu. Smyčka je naprosto nelogická slátanina a ztráta času. ()

Milsa

Už dlhé roky tu nemáme nič len samé americké sračky. Lenže tí ich tlačia ako na bežiacom páse a už len štatisticky sa medzi nimi musí nachádzať aj kvalitný film. Toto je prvý maďarský, čo som videl a musím uznať, že postavil latku hneď dosť vysoko. U filmov tohoto typu býva divný koniec, ktorý dojem niekedy pokazí. Divný koniec bol aj tu, ale tento našťastie nič nepokazil. ()

dezibook

Většinou mi u podobně zamotaných filmů unikne před koncem děj. Tady právě až díky tomu konci mi celý děj docvaknul. Perfektně promyšlené, dokonalost! Stačí jen dávat pozor a koukat na pohádky s dobrými skutky...:) ()