Připraveni

Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1952, 11 min

Réžia:

Jaroslav Balík

Film je součástí a byl vydán na DVD s názvem Film - náš pomocník.
Rozsáhlá kolekce informačních a osvětových filmů z let 1948 až 1959 reflektuje proměny české společnosti 50. let v jejích pracovních zvyklostech i volnočasových aktivitách. (Filmexport)

ripo

Posluchači filmové fakulty Akademie musických umění se představují našim divákům krátkým filmem „Připravení", který natočili ve spolupráci se složkami Svazarmu. Film seznamuje s činností svazarmovců, procházejících předvojenskou přípravou, s výcvikem, který ukazuje ve stručném průřezu po všech stránkách. Zároveň upozorňuje i na jiná odvětví činnosti Svazarmu, na př. na sportovní parašutísmus, plachtaření i motorové létání, kde má naše mládež příležitost osvojit si základní předpoklady k těmto druhům sportovních disciplin. Kladem filmu je jeho přehledné, jasné a optimistické zpracování, které vyznívá výzvou k radostné povinnosti nás všech — k obraně míru. Filmový přehled 38/1953 ()

roswelll

Reportáž z letního výcvikového tábora Svazarmu, kde se vyškolení instruktoři věnují branné výchově dětí a mládeže. Film netradičně vznikl mimo studia Krátkého filmu a Armádního filmu (jako ročníková práce na pražském FAMU) a krom toho, že informuje o činnosti Svazarmu, funguje do jisté míry i jako náborová reklama. Komentář namluvil Ivo Gubel. ()