Manny Ballestero je počestný pracovitý hudebník učinkující ve Stork klubu v New Yorku. Když jeho žena potřebuje peníze na zubního lékaře, vydá se do místní pojišťovny, aby si vypůjčil na její pojistku. Zaměstnanci pojišťovny jej ale omylem začnou považovat za lupiče, který je v minulém roce přepadl, a zavolají policii. Film je skutečným příběhem, který Manny a jeho rodina prožili. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Profesionální dobová filmařina, kvalitní práce kamery, pečlivý výběr herců, slušný střih a filmové postupy s triky, které holt odpovídají polovině 50. let. Prostě Hitchcock, jak ho známe. Úvodní záběry navozují příjemně měšťáckou atmosféru šťastné středostavovské rodiny, aby přišlo jedno nečekané setkání, obvinění ze zločinu a strastiplná cesta k očištění svého jména. Scénář se vyvaroval překombinovanosti a zjevným lapsům a snímek se může opřít o vynikajícího Henryho Fondu v hlavní roli. Jeho oči i mimika dokonale odpovídají člověku, který prochází vážnou životní krizí. Vše doprovází emotivní filmová hudba. Celkový dojem: 75 %. Jeden z filmů, který výrazně nezestárl. ()

DruidKarel

1799. hodnocený film: Tak nějak jsem si dal za úkol, že shlédnu všechny film ymistra a velikána filmu Alfreda Hitchcocka. V tomto případě se mi dostalo skvělého dramatu s Henry Fondou. Já nevím, ale ten chlap dokázal skutečně zahrát snad cokoli. Od padoucha po klaďase. Jednoduchý příběh, snadná zápletka, ale úžasná schopnost postavit film na pár postavách, to je Hitchcock, který tentokrát opět nezklamal. 4* jsou zasloužené a můžu jedině tohle drama doporučit. 4* ()

Kothy

Pro mě jeden ze slabších Hitchcocků. Trochu to zachraňuje obsazení, ale děj pokulhává. Nic moc zajímavého se tam vlastně neděje. Muž je neprávem obviněn z několika loupeží a je následně zatčen. Neustále se marně snaží dokázat svou nevinu. Vše zajde tak daleko, že jeho žena skončí v blázinci. Nakonec se vše vysvětlí. Prý je to podle skutečnosti. "Víte co jste udělal mé ženě?" ()

Jara.Cimrman.jr

Jedna paní povídala, bába to potvrdila, i dědek to odkýval a nevinný týpek putoval za mříže. Ono se to stává, zvlášť jedná-li se o záměnu čenobílejch chlápků v kabátu a s kloboukem na hlavě. Co by se však stávat nemělo, tak to je skutečnost, že práce policie byla hodně amatérská - "vychytralý" představení podezřelýho poškozeným ještě před rekognicí, žádnej grafologickej rozbor a vůbec žádnej dotaz na to, má-li podezřelý nějakou tu alibu. Naštěstí dnešní "dokonalej soudní systém" neumožňuje žádný omyly a slepá spravedlnost vždy neomylně zvítězí, takže mne podobné příběhy již nedokáží pořádně napnout, ale v roce 1956 to musela být pořádná pecka, takže zaokrouhlím nahoru. ()

Fanucci

Já byl velice spokojen. Krásná kamera, úžasné využívání světla a stínů, perfektně vystihnutá bezmoc a strach, které nevinný Henry Fonda cítil (scéna, kdy vstupuje poprvé do cely - úžasné), psychický rozklad Very Miles je rovněž skvěle ztvárněný. A když už jsem u představitelů hlavních postav, tak nemůžu nezmínit fakt, že oba podali perfektní výkon. Není divu, že Veru Miles chtěl původně Hitchcock obsadit do Vertiga... ()

• I přesto, že nám pan Hitchcock hned na začátku sdělil, že je tento příběh pravdivý, následuje o chvíli později v titulcích poznámka, že: „Tento příběh, všechna jména, postavy a události jsou vymyšlené.“ (Marfysu)
  • Victor Moore Arcade bylo strženo v roce 1990. (Kulmon)