Sandman

• USA The Sandman
USA, (2022–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–64 min)

Predloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, David Thewlis (viac)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

Recenzie používateľa Mr.Jokker k tomuto seriálu (5)

Spánek spravedlivých (2022) (S01E01)

Velice dobrý začátek, casting sandmana naprosto úžasný. Typek fakt vypadá jak z komiksu. Co mě vadí je zase ten netflixackej gender swaping a blackwashing. No co i tak jsem rád že tohle vzniklo. Sandman je pro mě jedna z nejlepších komiksových sérii a překvapivě funguje i jako seriál. Tahle první pasáž prakticky totožná s papírovou podobou i když v komisku to nebylo tolik homo. Tatulda gargamel chytne místo smrti, morfea pána snů. Nechá ho ve sklepě hnit a celej svět prepadne spánkova apnea. No a je to v pejci já osobně jsi nepomatuju sny ale noční můry mi vždycky utkvi v hlavě proto je pro mě koncept nekonečné noční můry hodně paniku nahanejici skutečnost. Proto na mě Sandy působí je trošku jako můj oblíbený freedy kruger. Jo abych se dostal k věci, vadí mi I trošičku místama nedotahli CGI a digitální bordel. Místama to trochu drhne proto jen 4*. A těším se dál ()

Nedokonalí hostitelé (2022) (S01E02)

Ale jo tempo to má pořád fajn. Kain a Abel nemohli chybět. Divím se že to tentokrát není Kaina a abelina a nejsou to první lesby jak praví bible teplá. Nic proti gayům a lesbickam jen jsem trošičku puritan když se pracuje s textem mám rád když se toho tvůrci držeji. Nicméně se Sandy v téhle epizodě pořádně ukáže cesta sny se mi moc líbila i vyobrazení hlavního zaporaka zatím fajn. Líbí se mi jak Sna troli sice nenahani jeho oči se zuby takovou hrůzu jako v komikse i tak je to dobre zahrany charakter. Místy pokulhává pořád to není na 5* ale dobrý jako ()

Ať se ti o mně zdá (2022) (S01E03)

Já to prostě nemůžu nesrovnavat s komiskem. Kde na mě pasáž z Dream sandem působila daleko silněji. Zde trošičku pokulhávaji efekty ale i tak pěkný. Tady mi ten gender swap taky moc nevadil. Jinak havranek super. Trošičku jsem se bál ale i když je CGI tak je cute a místama vypadá věrohodně. Jo a ještě musím vystihnout Davida thewlise ten prostě nemá chybu. Parádní díl nebýt pár maličkostí které mi nesedeli dal bych 5* ()

Naděje v pekle (2022) (S01E04)

Ehm. Spíše zklamání. Peklo Boring Lucifer ženská. Nejlepší pasáže opět David ať už to jeho psycho talk v autě apod... Sadly to trošičku upadá a jak jsem se na tenhle díl těšil tak mě upřímně dost nudil. Hádám že další díl bude moje nejoblíbenější pasáž z sandmana 1 tak uvidíme jak to netflix dosere ()

Nonstop (2022) (S01E05)

David se konečně dostane z léčebny jen aby znovu skončil ve světě plném neznámých. Chce jsi chudák vychutnat jenom black joe a zjistí že je obklopen milenialnimi degeneratory, geji, lesbomanojackami, děcko jebaci a falešnými lidmi. Nezbývá než použít sandyho infinity Stone a pěkně jim pokazit večer. David doesnt wanna live on this planet anymore a má koule na změnu. Bohužel tak jako Big Dandy thanos i on zničí infinity Stone a tím to celý poděla. Sandy je back a jeho síla se vrátila. A nakonci reveal gaye. To tomu serosi chybělo další gej. Fakt bacha na geje 4* ()

Sandman se dočká druhé řady

Sandman se dočká druhé řady

03.11.2022

Tak je to konečně oficiální, a fanoušci už můžou přestat na sociálních sítích bombardovat spisovatele a scenáristu Neila Gaimana dotazy, jestli a kdy Netflix obnoví adaptaci jeho slavného komiksu… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého… (viac)

Časové pásmo bolo zmenené