Sandman

• USA The Sandman
USA, (2022–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–64 min)

Predloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, David Thewlis (viac)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

Jittulle11

Zajímavý příběh, na který se v podstatě nedá dívat díky tomu, že si v podstatě každý musí přiznat, že je gay nebo lesba. Netflix známý tím, že jsme všichni jen člověk, nebo někdo, nebo něco, takže to už rozdýchávám (obyvatelé planety jiné rasové odlišnosti v barokních oblečcích a bílé paruky typické pro Evropu už fakt tady na tom kanálu nepřekvapí), ale nutit v každém dílu homo zápletky, to už fakt je moc. Zajímavé téma znehodnoceno ()

tuhok

Za mě druhý nejlepší seriál, který Netflix v roce 2022 přivedl na svět. Od pěkných vizuálu, přes dobrou adaptaci komiksové předlohy, tak k hereckému výkonů Toma. Byl jsem mile překvapen, že se mi netflix trefil tak do noty a já se od seriálu nemohl odtrhnout, děj mě nenechal spát a já to musel shlédnout najednou. Seriál jsem viděl už 2x a rozhodně si ho ještě zopakuji před druhou sérii. Jediné z čeho jsem trochu zklamaný jsem z Lucifera v podání Gwendoline, ikdyž Gwendy mám rád, do role Lucifera se mi žena prostě nehodí, ale to je můj osobní postoj. Těším se na druhou sérii a snad pujde ve stejnem kvalitním duchu jako v první serii a těším se na střet sandmana a lucifera. ()

WingsLotus35

O tomto seriálu jsem se z prvních ukázek domníval, že bude zábavnou mysticko-fantazijní jednohubkou. Místo toho jsem dostal jenom další netflixovskou LGBTQ+ propagandu, která stojí a padá na celém seriálu. Příběh zní docela zajímavě, ale je přizabitý právě tou politicky korektní morovou ránou. Hlavní postava Lorda Morfea je takovou nic moc rádoby bezcitnou kreaturou. Jediný co se dá pozitivně ohodnotit jsou efekty, které působí dobrým dojmem a díl s nesmrtelným mužem se kterým se Morfeus schází jednou za sto let, aby mu prozradil, jestli chce umřít nebo ne. To bohužel celý seriál nezachrání a jedná se tak o další řadovou netflixovskou propagandu politicky korektních pseudozásad, ze kterých Probuzení (Woke dementi a další sebranka) vyloženě zdrogovaně samovolně ejakulují . V závěru se tak jedná o podprůměrné dílo, které bych neházel do odpadu, ale víc jak dvě hvězdy udělit nemohu. ()

Cinemaman

Nový komiksový seriál co se objevil na Netflixu, ale ve skutečnosti z produkce HBO. Nečekejte superhrdinskou komiksovku, ale meditattivní cestu o lidství a  cestu postavy Morfea - Pána snů známého jako Sandmana. Seriál velmi zdařile kombinuje prvky městského fantsy s prvky lehké hororové atmosféry. Předem varuju, že seriál je opravdu pomalý a není o nějaké velké akci ano druhá polovina seriálů je akčnější než první, ale stále to není žádná klasická akce, kterou znáte z jiných seriálů. První série adaptuje příběh prvních dvou knih ze zérie Sandman a výorně boduje ve skvělých hereckých výkonech od všech zúčastněných herců, casting je opravdu skvělý. Další věc co stojí za pochvalu je úrověň CGI, i když může být někdy slabší nemáte problém to brát a nijak více vás to neruší, ale největší problém celého seriálu je nevyrovnanost jednotlivých dílů, kde se střídají nadprůměrné díly, ale i několik exceletních dílů a to nejlpeší co si můžete přát v seriálech vidět(díl v pekle. díl se smrtí, ...). Mnoho lidem nemusí právě zmíněné pomalejší tempo sednout  a přijdou o to nejlepší co si tvůci připravili. Nemůžu jinak, než dát 5 hvězd. ()

tein

Docela zajímavý námět, příběh i zpracování - efekty, hudba, kamera... Bohužel to celé ale působí jako raklama na LGBTQ+ komunitu, kde jsou "teplý" i kostky ledu. Samozřejmě kromě oné duhovosti to hýří i všemi možnými barvami pleti zdejších postav. Celkově to teda působí příšerně křečovitě se snahou narvat tam co nejvíc woke kulturu a to opravdu za každou cenu. ()

Berserkr1111

Jestli vám woke nevadí, dvě hvězdičky přičtěte. POZITIVA: celkově dobře udělané byť ne vyloženě strhující, fakt dobře napsaný příběh, dobrá atmosféra, dobří herci, dobrý vizuálně, dobře zvládnutý řemeslo. NEGATIVA: V reálu prostě není 90% lidí homo. To jste fakt přehnali. Navíc hetero vztahy nikdy nejsou součást děje. Dále Lucifer žena - neúcta k mytologii. Samozřejmě nesmí chybět trans tak přiteplený, že i gajům je z toho horko, ale aspoň zapadá do děje.  SNAD ANI KOMUNISTICKÁ PROPAGANDA NETLAČILA LIDEM TAKOVÉ KLÍNY DO HLAVY. Další serii se nedívám, škoda. ()

Sandman se dočká druhé řady

Sandman se dočká druhé řady

03.11.2022

Tak je to konečně oficiální, a fanoušci už můžou přestat na sociálních sítích bombardovat spisovatele a scenáristu Neila Gaimana dotazy, jestli a kdy Netflix obnoví adaptaci jeho slavného komiksu… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého… (viac)