Tri billboardy kúsok za Ebbingom

• Česko Tři billboardy kousek za Ebbingem (viac)

Mildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. (Cinemart SK)

stuj

Docela černohumorné, což se mi líbilo. Vyloženě klaďas ve filmu tak trochu chybí. I hlavní hrdinka se občas chová blbě. A naopak i blbec se někdy chová dobře. Dobré je, že činy postav mívají docela jiné následky, než které postavy zamýšlely. Jinak to ale žádná velká bomba není. Nepopcornový průměr. ()

markytanek

Byť tragické téma, film nepůsobí smutně. A je to především zásluhou hlavní hrdinky a jejího postoje k životu. Ano, umím si představit, že by takto jednala žena dožadující se spravedlnosti. Už méně umím pochopit, že by mohl u policie pracovat člověk zjevně retardovaný a násilnický, kterému jeho surové běsnění navíc zřejmě prochází. Moc jsem ocenila otevřený konec. ()

Dzunk

Nějak nechápu, kde se vzalo současných 85%. Beru je pouze jako důkaz toho, že dnešní divák je nejvíce uspokojen rádoby hloubkou, která ale nemá žádný podklad/kořeny. Rád se koukám na americké blockbuster kraviny, které si na nic nehrají, ale fillm, který se tváří jako silné drama, které je ale vlastně napůl komedie plná nesmyslných zvratů a proměn, to ne. Chování postav, které je někdy naprosto postavené na hlavu, je vnímáno jako dramatický lidský osud. Pakt policajta, co málem uhoří, a ženy, která mu přizná, že ho zapálila, nechám radši bez komentáře. Scéna, kdy ex-manžel hlavní postavu v jednu chvíli škrtí a v druhé jí drží za ruku, jako by jí přišel utěšovat, snad ani nemohla být myšlena vážně. Líbila se mi kamera a exteriéry, proto jsem dal dvě hvězdy. ()

Bixbi

Velice silný zážitek, tak trochu nemusím Frances, ale tohle je dech beroucí výkon. Má přítelkyně se mě při sledování tohoto díla ptala "Jak se jmenuje ta v hlavní roli? Jak to, že neznám takhle dobrou herečku?. 4 stars a myslím, že i pět by mohlo padnout. ()

sportx

Tak tohle byla lahudkova podivana. Skvostna kamera. Suprovy scenar. Skvostne herecke vykony. V dnesni dobe se mi malokdy stane, ze mi utkvi toliko z filmu z predesleho dne. Suprovy tragikomicky humor popisujici stav spolecnosti a bezneho zivota poskvrneneho nejruznejsimi osudy. Bezte se odreagovat, doporucuji. ()

Privatejoker

Tak dobrý námět a vzešla z toho taková slátanina. USA potřebuje své hrdiny a ty skvěle reprezentují Harrelson s Rockwellem na jedné straně a McDormandová na straně druhé. Film působí dojmem, jako kdyby si jej určitá skupina mocných obědnala, aby vytvořil určitý podvědomý obraz u většiny stádové lidské populace. Harrelson jako férový, duchaplný policejní náčelník s vybranými názory, který o všem ví a všechno dělá jak nejlépe umí. Rockwell jako typický redneck, který k závěru filmu prozře a pozná co je správné a dokáže divákovi že je spárvný polda, jak mu v dopise na rozloučenou sděloval jeho učitel,ochránce a šéf v jedné osobě. Uf.... to na mě bylo fakt moc. McDomarndová jako ohroublá venkovanka, která si s ničím a někým nedělá těžkou hlavu a tvrdě jde i proti zákonu, který je proti jejím činům absolutně bezzubý. Film je dokonalým odrazem dnešní doby, která svojí globální popkulturou tvoří velice slabé výkony ve všech oblastech lidské zábavy. Dvě hvězdičky dávám za mé oblíbené herce a několik vtipných momentů. ()

Soldier_666

Otevřený konec zde paradoxně sedí velmi dobře, alespoň mě. Děj nebyl špatný, konec celkem překvapil, ale především si mě snímek získal vyobrazením charakterů jednotlivých postav. Plešatce si zasloužil získat tento film, ne Tvář vody. 4,5 ()

teekanee

Film je výborný mix mezi černou komedií a dramatem, herci jsou vážně super a zaslouženě si za své výkony odnesli Oscary. Jediná věc co mi trochu vadila byl nevýrazný a otevřený konec. Jinak vážně super. 84% ()

monkee

Drsné a absolutně procítěné současné drama. Perfektně odvyprávěný silný příběh. Uvěřitelné postavy s precizně propracovaným obloukem. Poutavé od začátku až do konce. Jeden z mála filmů, ve kterém je důležitější než rozuzlení samotný průběh. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů loňského roku. ()

Frankie86

Tohle byl tak neskutečný filmový odpad. Co na tom všichni vidíte? Dávám 1 hvězdu za herecké výkony některých aktérů, ale scénář, hudba, tempo příběhu, (ne)finále. Člověk tak nějak čeká, že když ta ženská rozvěsí billboardy, tak se něco začne dít. Ale ono se vlastně nic nestalo. I ta logika věci mi přijde úplně mimo. (bacha spoiler): Člověk by očekával, že když někoho zmlátíte do němoty a prohodíte ho oknem z druhého patra, a to vše pod dohledem právě nastupujícího šerifa, tak za to budete mít větší postih, než jenom vyhazov z práce. Ale asi jiný kraj, jiný mrav. Měl jsem radost, že jsem viděl Petera Dinklageho, ze kterého jsem ovšem cítil, že mu ta role moc nesedla a nedostal téměř žádný prostor. Postavy byly vykresleny tak neskutečně nesympaticky, že mi vlastně ve výsledku bylo jedno, jak to dopadne. Vyhlížel jsem akorát konec. Taky mi přijde smutné, že hodně lidí tady hodnotí kladně vulgární vyjadřování jednotlivých aktérů. Co na tom vidíte? Je to cool co? ()

quido.morava

Konečně zase něco jiného, než šílený akčňák plný pyrotechniky, kriminální zápletku rozluštivšího metrosexuálního génia za podpory nějaké sci-fi laboratoře anebo přihlouplou naivně romantickou rádobykomedii. Konečně něco, co se týká lidí, jejich povah, emocí a osudů. Konečně něco, co má hlavu, patu, je hodně dobře zahrané a režie je na stejně dobré úrovni jako promyšlený, vyrovnaný a současně sugestivní scénář. Jsem nadšen, opravdu úpo dlouhé době pozoruhodná záležitost, třebaže trochu surová, zato však uvěřitelná... ()

HajinkaX

Uff..... Trailer na mě působil až komediálně, ale u filmu u mi do smíchu vážně nebylo. Poslední rozhovor matky s dcerou mi leží v hlavě ještě teď. ()

Giraf

Tento film od režiséra Martina McDonagha je velice zajímavý. V letošním roce několikrát ovládl filmové ceny. 2 Oscary za herecké výkony něco znamenají. Frances McDormand hraje úžasnou roli, stejně jako Sam Rockwell. Drsná černá komedie, chvilkami spíše silné drama. Scénář geniálně napsaný. Do budoucna víc takových filmů. Hodnotím 90% ()

dreamara

Neskutečně realistický a silný příběh odlehčený trochu drsným humorem člověka absolutě pohltí. Ačkoliv se ve filmu nedějí žádné velké dějové zvraty je i přesto intenzivní. Skvělé herecké výkony. Jediné, co bych filmu vytkl, že nijak nevyvrcholí. ()

vampvegetar

no neviem, ta chvála je namieste u hercov, ale film ako taký je depresívny pohľad na americký "kváziodtrhnutý" vidiek, ktorý ako keby žil svojou autonómiou popierajúcou velikášstvo a demokratické princípy s právom, ktoré si každý berie ako mu vyhovuje a spoločne to nijako či vlastne nejako dovedú k ... čomu ? no na to si urobte názor, ale ja som bez nadšenia, málo uveriteľný film, skôr mystifikačná až orwellowsky či kafkovsky vykreslená poetika , kde sa riadia heslom - narušil si mi pozemok alebo provokuješ ? - použijem zbraň či päste, tak sa to robí u nás. za hercov 3,5 , film 3. ()

Robin23b

Velice poutavý příběh vsunutý do netradičního prostředí zvrácené rodiny. Mildred Haynesové (Frances McDormand) se do filmu vážně hodila. ale upřímně obsazení bych trochu zpřeházel, prvotní implementace měla být nejspíš komedie, ale potenciál je markantně větší. Stopáž nemusela být tak dlouhá, raději bych preferoval kratší, ale tempo děje bylo i tak příjemné. Konec filmu perfektně vystihl a podtrhl konflikt a podstatu dění. ()

eexDon

Für mich - 85%, - /závěr trošku divnej a celej film byl takovej nějakej vyhrocenej, až nepravděpodobně/, + /projednou scénář byl silná stránka filmu, hudba byla taky dobrá a trio Frances + Sam + Woody byla slušná/, hodnocení - docela dobrý thriller s dobrým dějem, projednou, ale vyhrocený jako Manchester by the Sea, ikdyž ne emočně, ale spíš dějově ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)