Gilmorova děvčata: Rok v životě

• USA Gilmore Girls: A Year in the Life
USA, 2016, 6 h (Minutáž: 90 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Kelly Bishop, Scott Patterson, Keiko Agena, Matt Czuchry, Sean Gunn, Yanic Truesdale, Sally Struthers, Liz Torres (viac)

Nová řada přichází skoro deset let po skončení původní série a sleduje Lorelai, Rory a Emily Gilmore v průběhu čtyř období bohatých na změny. (Netflix)

kritička

Zatím jen rychlé mrknutí na nové díly, ale upřímně tohle nejsou Gilmorky! Vůbec se nedodržela dějová linka, je to až moc "komediální", až je to trapné, půl osazenstva je blbě zhublých (fakt divný koukat na lidi, jak mají propadlé/nafouklé tváře - někteří uměle). A ten závěr... to se snad víc pokazit ani nedalo! ()

ziizalka

Mne napadá jen ta fráze o nastavované kaši. Pochopila bych, že uběhlo skoro deset let od poslední série a že herci budou mít vrásky a plešaté kouty a že někteří budou tlustčí a někteří zase fitness vyhublí. Ale že děj bude téměř o ničem, že se hlavní postavy budou zmítat sem a tam, patlat se v bůhvíčem, to je mimo mé chápaní. A ten zvrat s tím trekem! To je vrchol. Chybí tomu život. Jde jen o přehlídku postav. Tři hvězdy dávám opravdu jen z loajality k mému nejoblíbenějšímu seriálu. ()

xxamcii

První tři díly jsem moc nevěděla, co si o tom myslet. Co nejvíce věcí a postav nacpaných do tří epizod, takové zmatené, uspěchané (a ne v tom dobrém gilmorovském slova smyslu). Nicméně šmrnc a vtip nechyběl. Dala bych o hvězdu nebo dvě méně, nebýt 4. epizody. To byly pravé Gilmorky! U posledního dílu jsem se cítila doma, vrátila jsem se o těch deset let zpátky a jakoby se vůbec nepřestalo natáčet. Konec jsem obrečela a s údivem jsem seděla ještě pár minut po titulcích. ()

Pinkie_

Koukám na hodnocení (80%) a řikám si, cože? :D Je pravda, že to hodnotí jen opravdoví fandové, protože to vyšlo nedávno, tak si myslim, že časem se to hooodně propadne, ale stejně. Jako to bylo HROZNÝ. Nudila jsem se u naprosto všech dílů, bylo to naprosto o ničem, všichni se chovali jako kdyby to nebyli oni, mělo to bejt zakončení, protože se pořádnej konec v sedmý serii nekonal, a oni udělaj ještě mega otevřenej konec? A chování Rory? Stala se z ní naprostá bezcitná mrcha, z Lorelai nestarající se a nechápající drama queen, Sookie, Dean, Jess se tam jen mihli, a Roryin přítel Paul? To bylo jako co? A Lorelai a to její ''doing wild, because it's never, or now''. To prostě bylo tak strašně přehnaně nucený aby tam bylo nějaký drama. Všichni na to tak čekali, já jsem nečekala zázrak, ty poslední řady tady docela upadaly, ale takovýhle fiasko? Naprostý zklamání prostě. ()

tennessie

Gilmorky mám moc ráda, úžasný seriál, vtipný, správně trhlý, jsou v něm skvělé postavy, po těch sedmi sériích velmi důvěrně známé... Můžete ho vidět Xkrát a stejně se vám neomrzí, stejně se znovu smějete, dobře se u něj bavíte, nebo alespoň já to tak mám. Když jsem se dozvěděla, že bude pokračování, nadšená jsem z toho nebyla, protože zastávám názor, že tyhle pokračování po letech většinou za moc nestojí, byla jsem k tomu skeptická. Zároveň jsem se ale těšila, že se opět setkám s praštěnou a nezodpovědnou Lorelai, vždy rozumnou a racionální Rory, Sookie, která tak vášnivě miluje vaření a vše co se týká kuchyně, bručouna s velkým srdcem - Luka, dominantní a šílenou Paris, naprosto famózní Emily s pěkně ostrým jazykem...takhle bych mohla pokračovat dál. Bohužel musím říci, že jsem zklamaná. Moje obavy se vyplnily. Toto pokračování pro mě ztrácí to kouzlo, které seriál měl. Postavy se dost změnily, chápu, že postupem času se lidé mění, vyvíjejí se, ale tady se změnily takovým způsobem, až je místy nepoznáváte... což je velká škoda. Jako příklad můžu uvést Rory. Vždy ta rozumná, zásadová, trochu naivní, ale holka, která ví, co chce. Nyní potvora, která ani nemá dost odvahy, aby se rozešla s přítelem, která podvádí. A Sookie? sekla s vařením, vzdala se svého snu šéfkuchařky v hotelu a raději odjela někam do lesů, aby pěstovala ovoce a zeleninu. To jako vážně??!! Dost mě překvapuje zdejší celkem vysoké hodnocení - možná nějaká nostalgie, jinak si to vysvětlit neumím. Ač mi je tento seriál hodně blízký, pokračování mě opravdu nenadchlo, spíše naopak. Jak jsem již uvedla, chybí mi to staré kouzlo, ten vtip, náboj, spád, toto všechno zde postrádám. Dávám 2 hvězdy, ale opravdu jen z té nostalgie a protože Gilmorky jsou Gilmorky... ()

Jancaa01

Otevřený konec, nic se nedořešilo, cílevědomá Rory neví co se životem a ten muzikál mohli zkrátit. Pro mě jsou nové Gilmorky zklamáním. Jediné co mě opravdu bavilo je dějová linka Emily. Dávám dvě hvězdy, jednu za děj a druhou za Jesse, který mohl dostat více prostoru, ale samozřejmě jako nikdy nezklamal!:) ()

vince_noir

Proc je tu kazdej odvarenej z posledniho dilu? Priserne hystericka (a plasticka) Lorelai + neskutecne preslazeny zaver... to vam jako prijde dobry jo? Za me ok akorat druhej nebo treti dil (ted nevim), kterej byl alespon vtipnej. ()

Rathe

Po 10 letech se vracíme do kouzelného Stars Hallow a opět se setkáváme s úžasnou Lorelai a Rory. Člověk by řekl, že to bude příjemný návrat, ale na mě to zapůsobilo i dost sentimentálně. Prostě vrátit se po 10 letech a vidět ty změny ve všech postavách. Jak třeba Kirk a Patty zestárli, nebo představitel Richarda Gilmora dokonce zemřel. Na druhou stranu, někteří lidé se nezměnili vůbec (třeba Kim nebo Babette. Přijde mi, že Rori je skvělý odraz dnešní společnosti, kdy vlastně ona sama ještě pořád neví, co se svým životem a pořád tak nějak proplouvá a nemá žádnou úplnou jistotu. Ale věřím tomu, že jsme se z Gilmorovými děvčaty neviděli naposledy. Nebo teda alespoň v to doufám, protože konec, kdy zjistíme, že je Rory těhotná přímo nabádá k pokračování. ()

Bublushka

Klasickou řádu seriálu jsem dokoukala celkem nedávno. A vlastně jsem ještě neviděla seriál, který by ve mně vyvolal tolik emocí, smíchu a smutku u ničeho jsem tolik nebrečela. Tvůrci věděli jak na to a i když měl seriál pár slabin byly vlastně fuk, byl o životě jaký je, s malou nadějí, že vše nakonec může být krásné, ale ne přeslazené, prostě takové jaký život je. A proto jsem byla zvědavá, jak se poprali s pokračováním, zda to není jen touha po penězích, snaha vyždímat z toho co nejvíc. A ne, nebylo to tak. Je pravda, že jsem se s prvním dílem trochu hůř sbližovala, bylo to prostě jiné, ale rozplývala jsem se nad tím, jak všichni po letech vypadají a postupně jsem se vracela zase zpět. A ano, bylo to ono, povedlo se jim navázat tam, kde přestali, a mě došlo, že jsem vlastně chtěla vědět, jak to bude dál, zda se Lorelai s Lukem vezmou, pro koho se Rory konečně rozhodne a jak to vlastně bude. Díly byly zvláště uchopené a některé části se až moc vlekly, prostě to bylo jiné než původní seriál, ale i tak to brzo chytlo tu šťávu Gilmorek, tak jak je máme rádi. Některé věci mi trochu vadily, třeba absence Sookie, pro kterou se vymyslelo hrozně hloupé odůvodnění, ale nakonec se to posledním dílem, kdy se konečně objevila, nějak ustálilo. A to i další věci. Poslední díl byl vlastně tím nejhezčím a mnoho z původního seriálu se vyřešilo a to mě zahřálo u srdce. Nakonec celá nová řada, dá-li se to tak nazvat, ve mně vyvolala tolik emocí a došlo mi, že autoři ví přesně co dělají a příběh mají i po letech dobře promyšlený. Možná to už nebylo tak skvělé jako tehdá, ale to je jedno, věci se mění a i životy a to vše bylo i součástí nové části tohoto seriálu. Jediné za co tvůrce nesnáším je konec, taková pecka na konci, to snad nemohou myslet vážně- vyvolává to další otázky a zamyšlení zda tvůrci ještě chtějí pokračovat nebo to nechají takto nehezky otevřené. Mnoho věcí se uzavřelo a vysvětlilo a pak tohle… Doufala jsem v hezčí zakončení, vše tomu nasvědčovalo a čekala jsem, že se konečně Rory rozhodne, kterého chce a teď tohle… Koho by napadlo, že vše změní poslední věta. Ale asi to svůj smysl má, Roryin rozlítaný život tomu nasvědčoval, ale o to víc mě štve, že to skončilo a budu doufat, že tvůrci nebudou zlí a ještě něco vytvoří. Život je sice nevyzpytatelný, ale seriály by neměly být takhle otevřené, ještě když pokračování nebylo původně v plánu. Ale i tak jsem s pokračování Gilmorek spokojená, byly takové, jaké měly být. Chvíli mě rozčilovaly (hlavně Rory), ale to bylo vlastně dobře, lidé se nechávají pořád správně a to je dělá lepší a uvěřitelnější. Nové díly sice měly slabší místa a asi se tvůrci museli poprat s tím, že ne všechny hvězdy chtěly mít v seriálu znovu podíl, ale uchopili to tak, že není moc co vytknout. Je to důstojné pokračování Gilmorek, které možná vyvolává rozpaky, ale je právě takové jaké má být- jako život. A to bylo na původních sériích krásné- byly o životě a jeho krásách bez příkras. Žádný seriál mě nedonutil tolik se zamyslet a mnoho věcí v něm mi připomnělo mě. Gilmorova děvčata jako celek jsou skvělá, a toto pokračování jim na ničem neubralo, možná nebylo dokonalé, ale stále bylo krásné a plné emocí. A doufám, že tvůrci nebudou zlí a ještě něco málo přitočí- protože do života Gilmorových se budu vždy ráda vracet… () (menej) (viac)

b.w.

Ty staré dobré Gilmorky, to byla pouze poslední čast - Fall, první tři díly byly ani nevím jak to říci, kdyby nebyly vůbec, asi by se nic nestalo. Moc se mi líbila dějová linka Emily. Mrzí mě, že nebyl více rozveden a dotažen konec, ale zkrátka a dobře, o tom je život, v žádném dni našeho života nemůžeme říci: Tak tohle už je happy end. :-) ()

Lalaith22

Velkým fanouškům seriálu doporučuji, aby se na mini sérii podívali vícekrát. Na poprvé jsem byla hrozně zklamaná. Očekávala jsem pokračování a další jízdu. Ve čtyřech dílech ale nejde dát to, co do celé série. Po druhém a třetím koukání jsem ale byla z dílů nadšená. Ano, člověk musí přežít patetické setkávání se všemi postavami, ale pokud si to odmyslíte, tak se autorům opravdu podařilo přidat spoustu zajímavých zápletek a nebáli se novinek. Velmi se mi líbí zápletka s Roiiným přítelem, kterého si nikdo nepamatuje. Naprosto úžasné jsou pak všechny scény s Emily a celý vývoj její postavy. Rozhovory mezi Lorelai a Emily opět nepostrádají šťávu a autoři velmi dobře zakomponovali smrt jejího manžela do vývoje postavy. Naopak za nejslabší považuji rozloučení s Brigádou života a smrti. To bylo pro mě tak umělé, až to bylo trapné. Za sebe tedy slušné 4* ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací

22.08.2018

Kultovní noirový seriál Veronica Mars s Kristen Bell (Šéfka, Matky na tahu) v hlavní roli se s největší pravděpodobností dočká další řady. Showrunner Rob Thomas momentálně dojednává poslední detaily… (viac)