Užívajte si nerestí, „Alibi na mieru" to za vás vyžehlia. „Alibi na mieru" je kancelária, ktorá vymyslí a poskytne alibi na čokoľvek, čo chcete. Chcete ísť na futbal namiesto večere s príbuznými? Uliať sa z práce? Máte aféru? Ste neverný? Alebo chcete mať chvíľu pokoj od všetkého? Hrdinovia z komédie Alibi na mieru všetko perfektne zariadia a nikto o ničom netuší. Ale pozor! Veci sa niekedy vedia poriadne zamotať. Greg, hlavný hrdina filmu a všetkých možných alibi, samotný boh našich nerestí a tajomstiev, sa zamiluje a samozrejme bezhlavo. Veď jeho priateľka je krásna, sympatická, vo všetkých smeroch úžasná a tiež ho miluje. No neznáša, keď niekto klame, a tak Greg radšej tají, čo vlastne robí a čomu sa jeho agentúra venuje. To je ale iba začiatok. Keď sa ide zoznámiť s rodičmi svojej životnej lásky, zistí, že jej otca veľmi dobre pozná. Práve mu totiž pripravil nepriestrelné krytie na víkendové zálety. Lavína šialených udalostí, problémov a zvratov na seba nenechá dlho čakať. A akonáhle jedna nepríjemná situácia skončí, už je tu druhá.. a tretia.. a štvrtá... Alibi na mieru je komédia, ktorá vás naučí hovoriť pravdu alebo si zabezpečiť poriadne alibi. (Bontonfilm SK)

Dr.Marek

Poctivý 4*. To je maximum co dnes můžou francouzi dostat (už neumějí točit filmy jako s Lino Venturou nebo Jeanem Gabinem), ale to znamená, že to je úspěch. Fakt celkem originální komedie, ideální na letní večer, a mám moc rád, když si ten film umí udělat srandu i sám ze sebe - a to tenhle umí. Párkrát jsem se i nečekaně zasmál - a to se dnešním komediím daří jen málo. PS a Elodie je skvělá ()

Prck4

Nesdílím francouzskou plačtivou sentimentalitu. Po komediální stránce jsem byl spokojen, nevadili mi ani klišé scény jako boj se světelnými osvětlovači, či sexy policejní kostým s "obuškem". Samozřejmě na jeleny tohoto typu chceš fakt narazit. Jako komedie lehce nadprůměrná hřející galská(galsko-africko-arabášská) blbovina, jako přemýšlení nad vztahama a jak je ovlivní lež nebo pravda je dle mého názoru dost dobrý námět, avšak v komediálním podání lehce lobotomizující. Hlavně třeba v té romantické postelové scéně chlapa s obrázkem. Chuťovka. ()

SammyboiSK

Philippe Lacheaua uznávam za to čo robí pre modernú francúzku komédiu, ale toto je silno nadhodnotený a nie až tak moc vtipný film ktorý má síce zaujímavý nápad, ale není naplno využitý. 6/10 ()