Philip trvá na tom, aby princ Charles nastoupil na jeho alma mater ve Skotsku, a vzpomíná na nesnáze, které tady zažil a které mu změnily život. (Netflix)

Alementina

Moc se mi líbí, jak postupně a pomalu je dávkováno a vysvětlováno chování členů rodiny, jejich komplikované vztahy způsobenou jistou absencí tradiční rodinné blízkosti ... cyhbějící mateřkost. Na konci ten moment, kdy Charles přijede po dlouhé době na prázdniny a při příjezdu nebeží za svojí matkou ... Porodila 4 děti, ale kolika z nich bych skutečnou milující matkou... ()

ALIENka_

Normálně nemám slov. To se snad ani nedá vyjádřit, jak byla tahle epizoda perfektní, a hlavně srdcervoucí. Prolínání života Philipa a jeho syna Charlese mi vzalo dech. Vévoda má k ideálu otce daleko, a i když ho mám ráda už od první sezóny a asi vždycky bude mít čestný místo v mým srdci, jak se zachoval k Charlesovi, jenom protože není stejnej jako on a má jiný záliby, který se neslučují s jeho představou adekvátního syna, je příšerný. Tenhle "pochlap se" způsob výchovy prostě nikdy nepochopím. Jenom protože Gordonstoun připravil do života Philipa, přece neznamená, že je to správná škola i pro Charlese. Nehledě na to, že Philip na škole sám dost trpěl. Jak ho tam mohl po takovým zážitku poslat? Chudák si taky prošel peklem, ani se nedivím, proč je tak tvrdej. Vlastní otec ho odsoudil za to, že způsobil smrt svojí sestry, útěk z Řecka, máma, která skončila v blázinci... Hodnocení: scéna, kdy Philip běží uvítat Annu, mluví za vše/10 ()

Eleanor05

Pět hvězdiček nedávám skoro nikdy, ani seriálům, ani filmům. Ale pokud byla kdy v The Crown úžasná epizoda, je to tahle. Peter Morgan nejen, že umí perfektně vystihnout vztah dvou sester (Elizabeth - Margaret), ale očividně dokáže perfektně vystihnout i vztahy rodičů a dětí. Když se skvělý scénář snoubí se skvělou filmařinou (v jednom pochmurně velkolepém momentu ještě podtrženou geniálním Requiem od Mozarta), pak musí zákonitě vzniknout skvělý díl. Pochmurný, depresivní, epický, hluboký a pravdivý. Podle mě, nejlepší díl The Crown dosud. ()

muti

Fakt zatiaľ úplná topka. Modli sa aby ti raz syn odpustil, radí starejší. Charles ale už chyby predkov nezopakovala a nemusí dúfať, že mu raz bude odpustené. Dúfal som že tá škola bude mať nejaký Happy end, ale bola to len morda a šikana. Na záver sa dávajú medaile za team play, avšak to bolo snáď jediné, čo sme tu nevideli. ()

Remivsremi

Ach ty často komplikované vztahy mezi otcem a synem. Rodič ovlivňuje své dítě i v těch momentech, kdy to nepostřehne, anebo si to neuvědomí. Bravurní představení školních let Philipa, velmi osobitý pohled na stejné životní období Charlese a souboj mnohá elementů na tom, jak se má budoucí monarcha formovat. Scéna pohřbu mě uzemnila a vyvolala silné emoce. ()

• Mladý Filip odlétá z Německa do školy Gordonstone na palubě letadla Junkers Ju 52/ 3M. Stroj se začal sériově vyrábět v Německu v roce 1931, výroba byla ukončena ve Španělsku v roce 1952. Luftwaffe zpočátku používala letoun i v roli středního bombardéru (Legie Condor a při napadení Polska), později pro transportní účely a jako stroj pro přepravu výsadkářů. (Necrotongue)