Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

adaben

Škoda, že to Iva Procházková ve scénáři nezvládla. Míň nápadů by bylo víc, takhle to bylo místy dokonce nesrozumitelné, a ač je to nemilosrdné princezna i hlavní hrdina musí být prostě na vánoce přitažliví lidé. A přes všechnu okázalost nakonec vlastní finále souboje dvou soků připomínalo spíše rvačku ze studiové pohádky let předrevolučních. Nevadily mi ale scény ze světa, třeba z Holandska apod. ()

tomasfuck

Tak tohle se nepovedlo. Pevně doufám, že nový vítr, který české pohádky nutně potřebují, odvane tuto "pohádku" hodně daleko a ta skončí v pověstném trezoru. Hodně mi připomínala pornofilm, který jsem shlédl v mládí a jeho "děj" se také odehrával na pirátské lodi. :-) Dávám jednu za lokaci, českou pohádku natočenou u moře jen tak v televizi neuvidíte. ()

Suukuk

Tato pohádka, o které si většina myslí, že je jaksi mimo žánr, mě zaujala i přes své nezvyklé provedení, osloví více starší děti a dospělé, děj napne až do konce. Malé děti by ale, po shlédnutí této jiné Zlatovlásky, nemusely usnout. Přesto hodnotím kladně, pro odvahu vybočit z řady a vybojovat si své místo. A ještě maličkost, mám raději princezny, které jsou své, ne uměle vytvořené, jako např.v Princezně ze mlejna, kde Elišku předabovali, jen aby byla tip ťop, raději chraplavý hlas Terezy Oříškové. A tahle Zlatovláska byla prostě svoje. ()

Garyges

Velmi svérazně zpracovaná pohádka o Zlatovlásce.Chápu,že to byl nespíš pokus o něco nového a neokoukaného a to je určitě dobře,ale tohle bylo tak zmatetné se spoustou postav a na můj vkus i moc negativních rolí,takže to celé působilo dost nepřehledně.Jen hlavní postava Jiříka byla mile a vůbec moc pěkně zahraná. ()

xdomx

Po přečtení velkého množství záporných komentářů a humbuku kolem této pohádky, jsem se rozhodl si film pustit a podívat se, o co tedy jde a co se i Zdeňku Troškovi na něm zdálo tak odpudivého a nesnesitelného. Snímek jsem shlédl a hle, ono to není vůbec tak zlé. Dokonce je to dobré! Celou dobu mě to bavilo a nenudil jsem se. Herecké obsazení taky dobré. Je to celkem příjemná osvěžující změna oproti právě "Troškovským" standardům, kde je všechno pohádkově korektní. Chtěl jsem dát 4* ale díky nepochopitelně nízkému hodnocení a názorům ala "nový český pohádky stojej za h...o, Tři oříšky pro Popelku nebo nic" dám na truc 5*! ()

katka219

Líbilo se mi: hudba, zvířata, nápad na natáčení v Chorvatsku a Jan Cina, jehož potenciál byl ale tak strašně nevyužitý, až bych brečela:// Nelíbilo se mi: všechno ostaní ()

sunny.day

Neeee .. proč, proč a proč? příběh o zlatovásce je hrozně hezký, ta pohádka má něco do sebe? Ale tohle? Herci jako Honza Cina, Honza Dolanský, Martin Stránský jsou podle mě dobří herci .. tak proč tahle špatná pohádka? Krásná zlatovláska? Nic proti Martě Dancingerové, ale do role princezny se opravdu nehodí .. ošklivější "krásnou" princeznu jsem už dlouho neviděla .. ostatní princezny oblečené jako šlapky, Čvančorová jako jejich královna "bordel máma", zdrogovaný pirát alá Jack Sparrow, .. já nemám slov, jsem milovník pohádek, ale tohle slátanina jakou jsem už dlouho neviděla .. za snahu některý herců udělat z toho aspoň něco 15 % ()

DavidAAAA odpad!

Tak ČT za naše prachy zaplatila spoustu krásných výletů spoustě budižkničemů k moři, na safari, dokonce i džungle s palmama tam je. A co jsme za to dostali? Dostali jsme příšernost, která pravděpodobně dosáhla na dno české pohádkové tvorby. Je tady nejošklivější princezna v historii ( snad i Marfuša, kdyby byla princeznou, mi je sympatičtější ), většina ženských šatů je jak z půjčovny v Šiklově mlejně, děj klopýtá od jednoho nesmyslu ke druhému a dialogy, za ty se mý uši normálně styděly. Hrdinnou postavu zachránce hraje homosexuál, princezna je ošklivá jako chlap, třeba se někdy v rámci genderové rovnosti dočkáme i pohádky, kde hrdinná princezna bude ze spárů zla vysvobozovat prince s " horečkou ". Cokoli, fakt cokoli, bude lepší než tohle. ()

PinkButterfl odpad!

Priznám sa, že sa mi málo kedy stane, aby som film nedopozerala do konca. Bohužiaľ pri tejto rozprávke sa mi to stalo. Neviem, kde nastala chyba, české rozprávky mám veľmi rada, na túto sa však naozaj nedalo pozerať a to si o sebe myslím, že som dost trpezlivá. ()

Lambrija

Zas takový výprask si Pokorný nezaslouží. A to je Zlatovláska jedna z mých nejoblíbenějších pohádek už od malička, kdy mi ji z magnetofonu vyprávěl Karel Höger. Když není člověk upjatý, může se docela dobře pobavit. Pravdou je, že více rodiče než děti. České pohádky jsou už dlouho až na světlé výjimky stále stejné, nuda, na tuhle se ale koukalo samo. V mnohém je jiná (neříkám, že filmařsky perfektní), chvílemi fakt trhlá, a to se tu většinou neodpouští. Plus pěkná hudba. ()

Aladiel odpad!

Pohádka neměla vůbec nikdy vzniknout, výsledek se nepovedl. herecký výkon Jana Ciny dobrý, pirát v podání Jana Dolanského také OK, režie, kamera, hudba bez závad. Tlupa princezen s výkonem z vykřičeného domu v pohádce přebývá. Přitom námět docela zajímavý, ale zazdily jej detaily. Promarněná příležitost. ()

pumlic odpad!

Myslím si, že pokud tohle někdo myslel vážně, tak měl asi pořádně upito. Po pátém pivu je také každá holka pěkná! Šílený, šílený, šílený. Doufám, že tuto pohádku (pokud se to dá vůbec pohádkou nazvat) už nikdy nebudou vysílat. Koukali jsme na to s otevřenou pusou a nemohli uvěřit, že na tohle dal někdo peníze. ()

mlcojana

Spíše se bavím nad komentáři. Já bych to tak tragicky neviděla. Jde vidět, že jsme zřejmě konzervativci, když to vzbudilo takovou vlnu nevole. Pro mě všechny princezny a královna na jedničku. Jitku Čvančarovou můžu. Líbil se mi nápad, že se někdo odvázal pojmout klasickou látku nově. Pirát byl také povedený a vtipný. Velmi chválím přírodní scenerie a zvířata, to bylo velmi povedené. Kamera zahrála velkou roli. Záporní byli 100% záporní, kladní kladní. Je pravda, že nosatá princezna to kazí více než trochu. Zlatovláska byla nevhodně vybraná už Jorga Kotrbová v původní filmové verzi, ale tohle bylo mnohonásobně horší. Ale když to zprůměruju, tak tam 3 hvězdičky hážu a klidně mě zlynčujte, ale já bych se na to klidně dobrovolně podívala znovu. ()