Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

alesandro2 odpad!

Proboha, co to bylo? Již v úvodu jsem silně znejistěl. Vykřičený dům Moulin Rouge s dvanácti společnicemi s bordelmamá pod vládou obchodníka s bílým masem, který prodává jeden ze svých kousků. Zřejmě dobrý byznys. O této zprávě se dozvídá jakýsi jura vydávající se s cestovní kanceláří ČT na Makarskou riviéru na pomoc. Přijíždí již do probíhající bitvy, kdy poslední zbytky regimentu od Verdunu dobývají pravděpodobně pláž Omaha. Vítězství je náležitě oslaveno kabaretním vystoupením, které se zvrhává ve velkou párty, kdy podvazky praskají a chlast teče proudem. V té chvíli již křečovitě svírám dálkový ovladač a pohledem do kalendáře ověřuji, zda je den sváteční a sleduji proklamovanou tradiční českou pohádku pro děti. Přepínám. Po půl hodině mi to přeci jen nedá a zjišťují vývoj situace. Texaský mačetový masakr probíhající v kočáře, kde vyšinutá děva se snaží získat půlku svého ženicha mne nutí přepnout natrvalo! ()

Brisingr odpad!

Střílení, krev, děvky, chlast a ... Zlatovláska! Nic proti. Všechny tyhle věci by fungovaly dobře, kdyby to byl pohádko-hororovej nářez ála Tommy Wirkola. Ale...není. Jitce Čvančarové nic nevyčítám, ta hrála tak hrozně proto, že měla evidentně hlad a nutili jí aby se před kamerou hýbala. A to musí dát při její váze dost námahy. Takže Jituš, nevadí, dej si něco dobrýho na nervy. Stránskej vyprcanej má super hlas na dabing, ale jakmile někam strčí ten svůj rypák, tak je to vždycky průser. Dolanský to jako postiženej českej Jack Sparrow zkoušel zachránit, ale měl asi tak velkou šanci na úspěch, jako kdyby někoho rozmázl vlak (znáte to, ruka sem, noha tam, hlava za stěračem...) a zkoušeli byste mu dávat umělý dýchání. Ale snaha byla, řeknete si. No a dvojice hlavních "hrdinů? Marta Dancige- cože? Krom toho že její jméno zní jak když se na matrice někdo vožral a zkoušel popsat německy cestu na veřejné toalety, je fakt ošklivá. Nedivím se Honzovi Čičinovi, že je na kluky. Jsem pro, dát mu Oskara za herecký výkon. Nejenže dal pusu holce (!), ale on dal pusu této, řekněme alternativně vizuálně působící osobě ženského pohlaví, udržel obsah žaludku v žaludku (alespoň po tu dobu co běžela kamera), a dokonce se tak nějak zašklebil, že se mu to jako líbí. Hrdina... Takže snad jedinej sympaťák byl sado maso kníže, co má ručnici proklatě nízko u pasu, ale bohužel neumí plavat. To mě rozplakalo. Jako ostatně celý tento žalostný kinematografický pokus. ()

VIRuZ odpad!

Při první větě jsem se poblil. Cinovi jsou bližší kontakty s muži, takže jsem neuvěřil jeho lásce k princezně. Sorry. Přítelkyně dokoukala do konce...leží na JIP....! :))) ()

Janicka.H7 odpad!

Taková hovadina..... parodie na klasickou zlatovlásku :-/ Obsazení je otřesné a princezna, která mi spíš připomínala transku s vychlastaným a hrubým hlasem. Česká filmografie zaplakala... ()

Ruben

Dal jsem 1 hvězdičku, protože mě bavilo se na to dívat už jen kvůli tomu, bych viděl jak špatný to celý je. Neskutečná mixáž, herecké výkony mnohdy k smíchu (opět nerozumím oblíbenosti Dolanského) a ten "jakože" steampunkový styl promítnutý do kostýmů byl dle mého skokem do tmy. Princezny s královnou vypadaly jako šlapky s bordel mamá a král umíral spíš od celkové trapnosti toho všeho okolo, než že by jej tížil nesmyslný slib. Je mi líto herců a všech, kteří se do tohoto díla vložili, protože i se scénářem v ruce se to nedá dopředu vždy odhadnout :( ()

Kirkby

Slíbená princezna (2016) je nová adaptace pohádky o Zlatovlásce s mnoha novými dějovými liniemi, které příběh oživují a dávají mu nezvyklý lesk. Příběh oplývá vtipnými dialogy, které si inteligentně hrají s českým jazykem podobně jako to uměl Čapek a nebo Werich. Kostými jsou zajímavé a netradiční, což většina kritiků nedokázala ocenit, ba přímo tuto vizuální stránku snímku otevřeně haní. Jiří Hájek napsal výbornou barvitou hudbu, která dokresluje jednotlivé scény a je jak tajemná tak i úderná, zkrátka napsaná na míru k danému příběhu. Objevuje se tu postava piráta jménem Za Bié Ocradé, kterou Jan Dolánský ztvárnil bravurně, služebnictvo knížete Honorada je rozmanité včetně Jiříka. Když Jiřík připravuje pokrm pro knížete z hadí kůže, režisér Ivan Pokorný vytvořil výbornou scénu v kuchyni barvitě a plnou fantazie. Kníže, který posílá Jiříka pro princeznu se zlatými vlasy, vyšle za ním další svoje sluhy, kteří mimo dosah knížete zjišťují, že vlastně jejich štěstí je úplně někde jinde. Dvanáct dcer krále z ostrovního království dostalo zajímavá jména jako Čirá Radost, Nedočkalka, Skromná Nadílka a další podobná vtipná jména mají také ostatní dcery. Král i královna - Martin Stránský a Jitka Čvančarová se zhostili svých rolí bravurně. Škoda, že ty zlaté vlasy nebyly víc přesvědčivé, neboť černé obočí a zlaté vlasy nejsou moc přirozené. S tím si tvůrci mohli dát víc práce. Je mi líto, že tato pohádka vyvolala v diskuzích tolik odporu a ještě hůř někteří použili přirovnání odpad. Což vůbec nechápu. Při studiu filmu mi jedna docentka kladla na srdce, že při prvním shlédnutí jakéhokoliv snímku mám otevřít mysl a odložit veškeré tradiční představy o určitém žánru. To asi bohužel neumí mnoho z Českých diváků. Představa, že každá nová pohádka České televize bude kopií Tří oříšků pro Popelku a nebo třeba Prince a Večernice, je dost dětinská a naivní. Proč by nemohla adaptace Zlatovlásky vypadat tak, jak ji vytvořil filmový štáb pod vedením Ivana Pokorného? Co je vlastně ta mnohokrát zmiňovaná "tradiční česká filmová adaptace pohádky"? ()

rass odpad!

Co tohleto jako mělo být? Pohádka? To asi neeee....škoda slov pro takovou slátaninu, všechno úplně špatně. Tvůrcům případné další pokusy přísně zakázat! ()

Mirinda78 odpad!

Novodobé ztvárnění Zlatovlásky mělo být trumfem ČT v boji o televizního diváka. Větší slátaninu jsem za poslední dobu neviděl a pevně věřím, že už ani neuvidím. Princezna s výrazem Simony Babčákové, její sestry jako lascivní kurtizány křepčící s piráty, zmatený děj a příšerné dialogy. Jde o naprosté dno pohádkové tvorby, odpad ! ()

g.i.orge

Hodnocení které dostává horem dolem se dalo čekat, ale nezaslouží si ho. Jediný problém Slíbené princezny je to, že ji označili jako pohádku a uvedli ve sváteční večer. Kdyby se na ní lidi dívali bez tohoto stigmatu a jindy (např. poté co den předtím dávali na Nově Piráty z Karibiku N+), možná by měli i víc chuti vnímat proti originálnímu zamotanější a vtipnější příběh a další (a vůči "tradičním pohádkovým hodnotám" ambivalentnější) nápady. A sorry. Zpracování z roku 1973 je naivistická trapárna mimo jiné s děsivými hereckými a pěveckými výkony. ()

tenistahonza odpad!

Tato pohádka dáli se to tak nazvat je příšerný slepenec všeho možného jen ne pohádkového příběhu.Postav je tam jak v Bibli, ale bohužel bez nějakého většího smyslu kromě toho aby na sebe nabalovali další postavy patrně pouze z důvodu honorářů. Hudbu raději pominu ta asi patřila někam jinam.Možná na českou svatbu 20.Kostýmy také kapitola sama pro sebe patrně podprahová reklama trička pro oblečení sluhů dodalo pepco nebo kik, šaty princezen klub LOTOS(aby bylo ještě zdůrazněno čím se dotyčné živí byly neustále oslovovány holky) a uniformy stráže zlého krále patrně Jednotná fronta Ukrajiny Stěpena Bendery.Také Zlatovlásek se moc nepovedl. I jeho mladší bratr měl větší prsa a možná půvaby. To na co jsme byli zvyklí u českých pohádek tedy klasický příběh, který byl ozvláštněn nějakou zápletkou a lehkými vtipnými dialogy o tom se tvůrcům může jenom zdát. A tak jediná pozitiva asi hledejme že si dramaturgie čt mohla odškrtnout v kolence pohádky splněno a peníze utraceny. Pro mě je tohle úplné řemeslné dno. Stále se probírá angažovanost herců za minulého režimu a jejich účinkování v dílech typu Major zeman Okres na Severu apod, ale pokud by se měl někdo za své dílo stydět jsou to současní tvůrci podobných dílek. ()

Ketska odpad!

No, jako sváteční pohádka to bylo dost špatný :-( ale já neztrácím naději, počkejte až do předělávky pustí filmaři z USA, to bude thriller - ostrov plný chtivých panen, manželský pár, který kupčí se svými dcerami, piráti, oddělování siamských dvojčat, přestřelky, honičky - to bude maso :-D ()

M_slon

Bože, jak hluboko jsi klesla, kinematografie pro děti všeho věku. Opravdu si nevzpomínám, kdy se naposledy stalo, že jsem se ve třičtvrti na deset podíval na hodinky a ono bylo teprve půl deváté. Za ta nekorektně ukecaná zvířata jeden z deseti. ()

psas odpad!

Skutečná hrůza - mumraj nadbytečných postav, úděsné dialogy, obscénní, hrubé a kruté (např. úvodní poprava koloucha), vtip veskrze žádný, prostě slátanina. Chvíli jsem váhal nad jednou hvězdou kvůli hudbě, ale závěrečné "ahoj" mě přivedlo zpět na zem. Herečka představující princeznu tolik zde kritizovaná mi zas tak moc nevadila, ale ty vlasy... Doufám, že už to nikdy nebudou dávat. Toto dílo by se možná dalo přijmout, bylo-li by prezentováno jako absolventská dada improvizace, ale pohádka pro děti to skutečně není. ()

mabej

Příběh není úplně marný. Zbraně či hovorová řeč zase tak nevadí. Dialogy jsou bohužel bez vtipu. Hlavní důvod, proč je film pro mne nekoukatelný a v žádném případě bych ho nepouštěla dětem, je to, že se tam pořád řve. V reálném životě bych nezůstala v místnosti s někým, kdo pořád ječí. A tady většina postav jen ječí. Strašné. Nikdy více, tohle nemám zapotřebí. ()

ladymarmelad odpad!

Mrzí mě, že Jan Cina hrál zrovna v této pohádce,která se tedy vůbec nevyvedla. Jan Cina je skvělý, ale ani tuhle pohádku nemohl zachránit. Doufám, že si zahraje i jinde a nyní už pořádného prince. ()

behunka

Normálně bych dala tak 2-3 hvězdy, ale po té vlně kritiky musím dát plný počet. Vůbec to nebylo špatné. jen prostě to nebyla pohádka pro děti na 25.prosince, ale zas ruku na srdce, které malé dítě baví hrané pohádky??? A pokud už je baví, tak už nejsou tak malé a určitě slyší doma horší věci než, že je koruna těžká jako kráva..a pod. Hodnocení prostě nechápu...pohádka měla šmrnc, Jan Cina jako Jiřík byl milý, vtipný a krásný. Princezna nebyla prvoplánová krasavice, ale rozhodně žádná obluda. Sympatická okatá holka s trochu nestandartním nosem. No bóže. S Jiříkem se k sobě hodili. Chudák holka, jestli si ty komentáře čte. Já bych řekla, že konečně pěkná ústřední dvojice...po těch hrůzách z posledních let. ()

adinnka

Jelikož jsem k českým pohádkám velmi, ale velmi shovívavá a většinou uděluji vysoký počet hvězd, tentokrát tedy jsem sama zůstala překvapená, že mě tato pohádka tak zklamala, a uděluji tedy nejnižší počet hvězd, který sem kdy pohádce dala. Slátanina Pirátů z Karibiku a Zlatovlásky je velmi nepovedená. Musím se omluvit pohádce, která byla vysílána den předem, že jsem ji považovala za nepovedenou, ale Slíbená princezna ji nakonec porazila a u mě vede v nejhorších pohádkách za posledních 10 let. ()