Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Paulia odpad!

Poprvé za x let jsem se odhodlala podívat na novou pohádku. A musím říct, že shlédnutí tohoto "díla" mě na několik dalších let odradilo! Takhle zprznit (a to jsem ještě slušná) moji milovanou zlatovlásku, to se teda jen tak nevidí. Autoři neprojevili absolutně žádný vlastní nápad a to tradiční úplně zničili. Naprosto zbytečná námaha. I když... námaha? Tady se nikdo moc nenadřel. A zůstává pro mě záhadou, jak se k tomuto mohli někteří herci upsat... ()

sarianna odpad!

Cože???!!!!!!Do teď jsem se domnívala, že pohádkové dno jsem si prožila se štědrovečerním programem, ale to jsem se hluboce spletla. To jako někdo tohle myslel vážně? To né, přece. Když pominu skutečnost, že princezna vypadala jako podivná transka z legendárního klubu Lízátko (při scéně, kdy se v hledáčku kamery malá princezna promění v dospělou dívku, můj manžel nefalšovaně úlekem vykřikl), její sestry mají jména podle toho, jakým způsobem byly počaty (Kratochvíle, Prohraná sázka, Dlouhá neděle...) - mimochodem, o tom, jak byla počata zlatovlasá Radost se taky dozvíme, střílí se tam kulometem, zabíjejí zvířátka, mravenci mají tlapičky, Jiřík najde svého mrtvého dědečka a pak je jeho funus (to jako vážně v pohádce pro děti?), tak ze všeho nejvíc mě rozštíply princezny - kurvy (sorry, ale jinak to napsat nelze), které se čubčí s piráty a když je udolají a svážou, tak jim tatínek král poradí, že by o tom neměly před svými manžely mluvit (přičemž jedna z těch kurtizán vypadá, že si to užila a slastně se usmívá). Jako zešílel tady někdo? Tohle je jednoznačně výplod chorého mozku a nebo totálně sjetého mozku. Jinak krom těchhle šíleností to nemá smysluplný děj ani za mák, je tam milion postav, kdy u poloviny z nich vůbec nechápu, proč tam jsou. a otřesný jsou i kostýmy, kromě těch šlapek z šantánu (obzvlášť ta hopsanda v podvazcích a gothic domina v černé a bordelmamá v apartním župánku), mě uchvátila paní v legínách a tričku, patrně zapomenutá účastnice loňského zájezdu na Jadran. Opět se mi přitížilo, ale tentokrát teda fest, už raději budu jen čumět do zdi, než tohle. ()

iwee23 odpad!

ČT se svým vánočním programem klesla na samé dno... Mám pocit, že tvůrci byli při výrobě tohoto filmu sjetí,jinak si to nedovedu vysvětlit. Dobrá parodie na sebe sama. Český film je totálně v hajzlu. ()

byk_1 odpad!

Nejsem si jistý co mělo v tomto počinu připomínat pohádku?! Obsazení by spíše vydalo na panoptikum hrůzy; kostýmy "princezen" zase odpovídaly spíše prvorepublikovým kurtizánám..... a proč do české pohádky cpou moře a nějaké rádobypiráty??!! Neskutečná sračka, žádná pohádka! ()

Mates Hradecky

Málem jsem se ochudil o zážitek. Pohádky moc nemám rád, nudí mě jejich jednoduchost a přímočarost. Hon na čarodějnice, který se rozpoutal po odvysílání Slíbené princezny, kterýžto svým odsudkem odstartoval režisér Troška, vzbudil můj zájem o toto dílko. Chápu, že chroničtí pohádkáři jsou zklamáni, tento počin není primárně zacílen na infantilní publikum. Nazval bych ho parodií, radostnou hříčkou, vtipnou feérií. Byť jako předloha byla znásilněna Erbenova Zlatovláska, zpracování bourá všechna pohádková klišé. Co pochválit - nádherná kamera, nádherné exteriéry chorvatského ostrova Cres, vtipné dialogy, dobře padnoucí hudba. Divák, který miluje Kusturicu, např. snímek Černá kočka, bílý kocour, si tu přijde na své. Scéna zneškodnění pirátů je dokonalá včetně balkánské hudby. Karlovarské publikum by to nejspíš dokázalo docenit lépe, než cukrovím a bramborovým salátem zmožený sváteční divák ČT. Konec vtipný, všechno vtipné, ba i originální závěrečné titulky. Jediné, co se dá tvůrcům vytknout, je fakt, že vyprávění mění tempo a scény jako celek nedrží zcela pohromadě. Jsem pravda náročný divák, ale tohle mě pobavilo. Bohu díky za jinakost a odvahu tvůrců něco udělat zcela jinak !!! ()

bez1 odpad!

Myslela jsem, že už nemůže být horší pohádka, než jsou tři bratři od Svěráka. Ale to jsem se hodně spletla. Slíbená princezna pod režií Ivana Pokorného Tři bratry překonala a u mne zaujímá první místo nejhorší pohádky, jakou jsem kdy viděla. To jsem fakt bez panáka nedala. Co se to děje, kde jsou ty milé pohádky, které se u nás kdysi točily. Dívala jsem se na parodii Zlatovlásky. Výběr hlavní hrdinky se vyloženě nepovedl. Byla jak hrom do police. Sestry se chovaly jak šlapky. Piráti jak z amerického filmu a do toho ukňouraný král. Bývám k pohádkám milosrdná ale tahle pohádka je odpad. ()

Andy.222

Poprvé vidím pohádku, ve které se odklízí mrtvoly do moře, hlavní záporák mi připomíná důstojníka SS stiženého těžkou paranoiou, děti se učí jak obcházet smlouvy, princezny využívají své ženské zbraně, služka mává mačetou a je zacákaná krví jak řezník a piráti používají místo děl rotační kulomety Maxim. Jinými slovy byla to hrozná blbost, ale občas se člověk i zasmál, protože to bylo vtipné a ne protože to bylo trapné. ()

R.E.M. odpad!

Hrůza. Čirá hrůza. Od splácání nesourodých motivů, přes směšný děj, otřesné kostýmy až po výběr princezny, údajně zlatovlasé, s parukou, kterou když jsem viděla, chytala jsem opakovaně záchvat smíchu. Nesoudnost a kreativita jak filmařského týmu, tak vedení ČT, kteří, patrně pod vlivem zakázaných látek, naplánovali vysílání na Vánoce, si zaslouží odpovídající hodnocení odpad. Upozorňuji, že mi v pohádkách vážně nevadí skutečná originalita, nadsázka nebo semtam nějaké boření pohádkových zvyklostí. Můžu vzpomenout Princové jsou na draka, Strach má velké oči (kde I. Janžurová jezdí jako čarodějnice na kolečkových bruslích), draky, kteří výjimečně nežerou princezny, ale uhlí nebo bramboráky. Ovšem tyto originální nápady musí do sebe zapadat, pohádka by měla mít hlavu a patu a nepodbízet se divákovi jen lascivností, obhroublostí a nevkusem... A to jsem si myslela, že po Třech bratrech rodiny Svěrákových hned tak nedám další odpad. Chyba lávky! "Bratrům" vyrostla ve Slíbené princezně nedostižná konkurence. ()

Eliza odpad!

Tahle "pohádka" uráží i filmy či pohádky hozené do odpadu. Nedělaly kostymérky před tím někde v bordelu? Protože jinak si ty kurví kroje pro princezny nedokážu vysvětlit. A co teprv ty dialogy!? "Pro tak vzácné hosty nešetříme vínem ani jinými věcmi" (nebo tak nějak), panebože vždyť je to pohádka pro děti. Princezna Radost (z jejíž hereckých výkonů neměl asi nikdo radost) působí spíš jako lehká děva s vychlastaným hlasem, doopravdy zářné obsazení... Takže jediné co jsem z toho vydedukovala je- za koncesionářské poplatky pořízená pro celý štáb dovolená v Chorvtsku. ()

Karloz

Odvážná pohádka a jsem za to rád, žádní pitvořící se čertíci nebo vodníci. Bavil jsem se od začátku do konce. Příště více steampunku! A vynikající hudba Jiřího Hájka! https://soundcloud.com/ji-h-jek-2/slibena-princezna-hlavni-tema Nerozumím té špíně, co na tuto pohádku hází někteří úzkoprsí lidé. Že prý MY za naše koncesionářské peníze, MY chceme. Jak si to ČT za NAŠE peníze mohla dovolit. Se NEPOSERTE! Já chci za MOJE peníze tohle. ()

redsock odpad!

Jak můžou tohle vůbec nazývat pohádkou? Dítě, které tuhle zrůdnost vidělo, musí mít celoživotní trauma. Naprostá slátanina, zbytečně utracené peníze a ostuda pro ČT. ()

Gyl

Formou trochu překvapila, ale jinak dobrá moderní verze známého pohádkového příběhu o živé a mrtvé vodě. Alespoň pro mě to tedy bylo milé oživení jinak nudné a nebo prdlé české pohádkové tvorby. ()

erion26 odpad!

Princezna jak travestita.... Příšerné.Mám ráda Cinu a tohle si nezasloužil. Tak jsem se těšila, ale tohle nemá podle mého názoru s pohádkou nic společného.. ()