Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Scaevola

Zlatovláska, která vlastně není Zlatovláskou, ale Čirou radostí... aneb tak to dopadá, když se přehnané umělecké ambice střetnou s tradičním fabulí a diváckým očekáváním svátečního večera. Kdyby se snímek urputně netvářil jako pohádka a kdyby nebyl vysílán o vánocích (a schválně s malým "v"), možná by zbyla docela povedená kostýmní variace s několika pohlednými scénami a zábavnými nápady. Jenže ono "kdyby" neplatí. ()

VLADEK odpad!

100% souhlas s "Enšpíglem" a "Marigoldem".Já měl to jediné štěstí, že jsem "to" (jinak to nelze označit) viděl až dnes ze záznamu, když rodina nedala jinak a toužila si "to" pustit "k žehlení". ()

Tristesse odpad!

Nemám nic proti pohádkám, které se vyhýbají stereotypům. Takový Popelák, nebo Nezbedná pohádka podle Josefa Lady byly laskavé a vtipné. Ale když už je chuť experimentovat, tak se to musí dělat se vkusem a s vtipem. Zde jsem postrádala obojí. Děj byl trapný, princezna nebyla půvabná ani co by se za nehet vešlo. A korunu tomu nasadily sestry princezny, které vypadaly a chovaly se jako štětky páté kategorie. Původně jsem chtěla dát jednu * alespoň za ta zvířata, ale fakt nemůžu, protože je to nejstrašnější dílo, co jsem za léta viděla. ()

ElisR

Jedna hvězda za herecký výkon Jana Ciny a Ondreje Kovala. Možná by pohádka nebyla tak špatná, kdyby zmenili kostým jak Zlatovlásky tak i ostatních princezen, kdyby se autoři nesnažili předělat něco, co už x let funguje jinde (Zlatovláska se Štěpánkem a Kotrbovou). Když už sem zjistila, ze jde o jinou verzi této pohádky, marně jsem doufala, ze to bude v podobném duchu. To se vsak nestalo...Škoda, že z pohádky udělali to, co udělali. Kdyby pohádka byla sama o sobě originál, možná by si hvězdy 3 zasloužila. ()

Dawe2 odpad!

Krásný čistý odpad, lehké rozhodování. Hrozný, možná 5% za to že jsem se párkrát zasmál ale 20% nedám, ani 10. Vykradené téma bez dalších větších nápadů. Příšerné dialogy, trapný dubing zvířat, herecké výkony mimo Ciny a Dolanského příšerné. Není moc co chválit. Modernější pojetí by nevadilo, ale takhle ne. ()

janinka123

Špatná napodobenina Zlatovlásky. Moc postav, ve kterých se člověk nevyzná, oblečení jako z bordelu a celkem nesmysl přidávat do toho piráty. Ale za Honzu Cinu hvězda nahoru. ()

LencaN odpad!

Slíbená princezna je jiná, je svébytná a originální. To jejím zastáncům neberu. Ale já jsem na tohle asi suchar a je to nejhorší pohádka, jakou jsem kdy viděla. Katastrofálně spatlaná Zlatovláska (zlatá dobrá verze s panem Štěpánkem). Honzík Cina byl šikovný, to víme, že je nadaný, strašně mu fandím a tady mu to navíc i hodně slušelo, ale bohužel si myslím, že po pár letech se na tuhle pohádku bude dívat jinýma očima než dnes a že pozná, jaký přešlap celá tahle hitparáda nevkusu byla. Ty paruky byly jak vypůjčené z venkovského divadla, hlavně Radost vypadala katastrofálně kýčovitě a to nemluvím o samotném výběru herečky - sestra Simony Babčákové (jak je zde někde uvedeno v komentářích a všeobecně to koluje i ve zbytku společnosti) naprosto sedí. Ostatní princezny vypadaly jak prostitutky a toho taky dostály při té akci v podpalubí pirátské lodi... jsem myslela, že si akorát z diváků někdo udělal srandu, jak šíleně to působilo. To prostředí, to bylo Chorvatsko? Netuším, ale ta rozborcená budova moc parády neudělala, stejně jako kostýmy všech. Jitka Čvančarová je krásná baba, ale tady jako královna působila nepatřičně a chudák Martin Stránský vyfasoval takovou úděsnou věc na hlavu. 106 minut takového pohádkového bahna, to vážně přehnali. ()

DekaDance

U této pohádky jsme se hodně zasmáli, ale nevím, zda tvůrci chtěli, abychom se smáli zrovna tomu, čemu jsme se smáli a to celkově této pohádce. Je prostě směšná. ()

Kozlowski8 odpad!

Film na motivy pohádky o Zlatovlásce K. J. Erbena, avšak já viděl spíše nepovedené parodické výjevy z Pirátů z Karibku, Desperada, Angeliky, či Anděla s ďáblem v těle. Hampejz (zámek) na jadranském ostrově, který obývá bordelmamá (královna) a její šlapky (dcery), z nichž ta s nejošklivějšími chemlonovými vlasy a vzezřením narkomanky je údajně princezna, okolo běhají zbrojnoši v kožených kabátech, piráti, střílející z kulometů, jeden přitroublý mladík (Jiřík) a u řeky šílená teenagerka, hulící zřejmě kanabisem naklonované palachy. Do toho všeho kvičí kytarové rify a Karel Jaromír se v hrobě obrací. Nikdy mi nepřirostla k srdci stará pohádka Vlasty Janečkové, avšak při vzpomínce na Červenou Lhotu a zpívajícího Jana Třísku se moje duše, po zhlédnutí tohoto paskvílu, doslova tetelí blahem. Co je to za lidi, kteří pustí takovou hrůzu do vysílání, ke všemu o svátečním večeru? 5%. ()

Franki69

U téhle pohádky jsem se kdysi hodně dobře pobavil a určitě na ni kouknu ještě aspoň jednou. Hodně teda pomáhá, že jednu ze slíbených princezen znám osobně, chacha.. !! Ale i bez toho to bylo pěkný pokoukání... A ne furt dokola konečník a měsíčník nebo krrrrálovskééé rrrrrr!! 70% ...ať to lítá! ()

honeysuckle

S českým divákem pohádek je potíž: když se adaptace drží předlohy, dozvíte se z komentářů, že „to není nic nového pod slunce“, když se tvůrci pokusí o vnesení moderních prvků, český divák hromuje „tyhle novoty mi do pohádky netahejte!“ Nabývám dojmu, že Slíbená princezna to schytala za všechny moderní pohádky minimálně od revoluce, tak jednoznačné odsouzení si nezasloužila, třebaže své rezervy má. Možným kamenem úrazu je žánrové zařazení: Slíbená princezna není ani tak pohádkou, jako spíše fantazijním dobrodružstvím, které svým rozvracením kánonu připomíná spíše Princeznu nevěstu či Hvězdný prach než české pohádkové klasiky. Narozdíl od svých zámořských soukmenovců bohužel není tak dokonale vyladěná a téměř každá její přednost skýtá nějaké to „ale“. Tvůrci si na sebe v první řadě ušili bič v podobě příliš vysokého počtu postav a motivů, filmu by prospěla větší semknutost a osekání některých dějových odboček. Skvěle funguje chemie mezi zádumčivým dobrákem Jiříkem a sympaticky aktivní princeznou Čirou radostí, jejich vztah by ovšem uvítal nějaký ten dialog navíc. Potěšilo mě, že hrdince v nesnázích přispěchaly na pomoc vlastní sestry, třebaže jejich scéna s piráty byla neúnosně dlouhá a věčná škoda toho sexuálního podtextu (který zřejmě u jedné z princezen nezůstal jenom u podtextu). Mnohé slovní hříčky byly k pokukání, jinde by si scénář zasloužil výrazně jazykově pročistit a herci místy šumlovali. Z hereckých představitelů vyniká Marta Dancingerová coby titulní princezna, které zdatně sekunduje Honzík Cina, nejslabším článkem byl kníže Honorád Ondreje Koval'a. K čemu nemám výhrady je steampunková vizuální stránka, ta je neskutečně vymazlená do nejmenších detailů a skvěle ladila jak s neutěšeným královstvím zlého knížete, tak s uvolněnou ostrovní říší princezny. A zlo bylo potrestáno bez možnosti nápravy, tak se mi to líbí! ()

doriana.g

Ale no tááák... 20% ? Já chápu, že rodiče to při očekávání vánoční pohádky nutně muselo nasrat. A děti nebavit. Ale - to je věc distributora + zadavatele, že si to nedokázali uhlídat. Já, 50+, se dívala na silvestra, a viděla jsem povedenou pohádkovou komedii pro 16+. Bavilo, pár momentů skvostných. Dávám 4 a jdu na Kdyby byly ryby, nejoblíbenější z pohádek!! :-D ()

Fender

Nové české pohádky zkrátka nemají duši, právě tato mi to potvrdila. Opravdu kýčovitý nevkus, který by se rozhodně neměl natáčet, české pohádky už holt nejsou to, co bývaly.. ()

tulen odpad!

Chudáci děti ... Jak může tohle projít nějakým schvalováním do vysílání ?! Včerejší štědrovečerní pohádka Pravý rytíř byla bídná, ale tohle je ještě příšernější. Naprostá stláskanina, ubohý dialogy, slovník 4. cenové skupiny, herecké "výkony" - uřvaná šmíra, postavy nesympatické naprosto všechny, střih bez hlavy a paty, hudba nevhodná, protivná a rušivá ... Tohle se nedalo ani dokoukat do konce (vydržel jsem necelou hodinu) ()