Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Tominni

Tak snaha o trochu jinak pojatou Zlatovlásku je fajn, ale výsledek je bohužel dost špatný. Příliš mi neseděl ani výběr hlavních postav, už vůbec ne pak dialogy a tak trochu chaos, který celou pohádkou prostupuje. Výsledek je pak slabý a tu jednu jedinou hvězdičku dávám pohádce pouze za ten nekonvekční pokus o nové zpracování. ()

ostravak30

Asi předzvěst moderních pohádek jedna dvacátého století. Ona se totiž jen tak nevidí pohádka, kde by se střílelo z kulometu a jedna z princezen se vrátila ze "strategie" opilá. Kostýmy odkazují na pirátskou pohádku, hudba zase na pohádkovou frašku či taškařici. Ale ne všechny kostýmy jsou od pirátů. Chvílemi mi to totiž připomínalo Laurela a Hardyho nebo Chaplinovské grotesky. Dialogy jsou doslova hrozné a jak už jsem psal výše, hudba to celé snižuje, protože zní prakticky nepřetržitě. Tvůrci sice využili krásného exteriérového prostředí a navíc si ještě pomohly triky, ale to je asi tak jediné, co se dá na pohádce sledovat. Pak ještě občasné hlášky zvířat. Jinak je to ale překombinovaná ptákovina. Proč například Radosti s piráty pomáhají sestry a ne jejich manželé? Párty na lodi, po ní přiopilá princezna a dokonce střílečka. Moderna prýští ze všeho. Piráti, zlaté vlasy, matka bojující s konví. Něco z toho by možná bylo i vtipné, kdyby toho nebylo tolik najednou. Vždyť ta pohádka má hodinu a třičtvrtě. Nejspíš došly nápady, že se vymyslel remake Zlatovlásky. Ovšem příšerný. ()

kocicar2 odpad!

Když si myslíte,že horší jak včera to být nemůže a vono jo :D No dokoukám to (jestli neusnu ) a až poté ohodnotím snad se to zlepší začátek šílenej. ()

Jeptun odpad!

Prosím Ivana Pokorného, Ivu Procházkovou, Jitku Čvančarovou aby již nikdy nic netočili a nepsali. Udělají tím službu lidstvu a kultůře. ()

Benjamin_L

Pojetím hodně netradiční a možná ne úplně pro malé děti, ale i tak by možná Zlatovláska nemusela vypadat a mluvit jako odbarvená cikánská děvka. Nějaký amatérský ochotnický soubor si z veřejných peněz natočil drahý paskvil... ()

Spielbergo odpad!

Jak praví klasik: "Jak je ten film blbej, tak je drahej..." Ani radši nechci vědět, kolik mega na tohle muselo padnout, protože filmaři evidentně kvůli exteriérům objeli půl planety. Doufám, že se jim jejich zahraniční dovolená za peníze nás koncesonářů líbila a přeju jim z celého srdce, aby se jejich hovno proměnilo v ježka... ()

Karlos8 odpad!

Rok se s dalším rokem sešel a s ním i další nechutná pohádka, i když označení pohádka mi přijde dosti urážlivé vůči pohádkám z minulého století. Tahle kravina sebou přináší akorát nelidskost, nadávky, trapné dialogy, nudný příběh a zbytečnou agresi. Vždyť pohádka to je synonymum lásky, přátelství, pochopení a hlavně dobro vítězí nad zlem. Na závěr ještě něco málo k princezně Radost (jak epické jméno pro princeznu). Je vidět, že režisér si pravdu dlouho vybíral z kvalitních herců. Tohle ale opravdu není princezna. Navíc ta kilometr dlouhá paruka je více než trapná. Sečteno a podtrženo. Tohle jestli má být budoucnost české kinematografie s přihlédnutím na Slovensko, tak si tu někdo zadělává na pořádný průser. Vždyť nechceme tolik! ()

ofu odpad!

Jack Sparow, počítačová hra Dishonored, Černý Petr od Formana a celá Perlovka jsou jako ingredience na pohádku fakt nevhodné ()

Fíma odpad!

Mnoho vánočních premiérových pohádek se řadí do kategorie "zapomenutelná". Tato je jednoznačně nezapomenutelná, ale čisto čistě v tom negativním smyslu slova. Od A do Z, od začátku do konce jedna velká naleštěná bída. Proti tomuhle je včerejší Pravý rytíř pětihvězdičkový skvost! A co ta stopáž? Na ČT teď ctí zásadu, čím blbější, tím delší? ()

Zed70

Já ty vaše negativní hodnocení nechápu. Mě to bavilo. Dobro vyhrálo a zlo bylo poraženo. A ještě to bylo docela vtipné. Ani jednou jsem neměl chuť to vypnout. Což se o jiných uječených českých filmech nedá říct. ()

segovesus

10% ... oproti včerejší nudě, to bylo dnes absurdně avantgardní. První pohádka, ve které je ostrá palba z kulometu. "Princezny" se chovají a oblékají jak "děvky", divadlo střídá cestopis. Chybu neměl lovecký zámeček SS se sociopaty v kožených bundách. Kdo tady tohle schvaluje do realizace mi hlava nebere. Tak třeba zítra. ()

MrDorry

Super pohádka, která se ovšem příliš nehodí pro děti. Dobré herecké výkony a povedená kamera úžasné kostýmy a hudba se zajímavým nápadem z toho dělá povedené moderní dílo filmařského průmyslu. ()

VanillaIce odpad!

Nejstupidnější pohádka, kterou jsem kdy viděl. Otravná hudba, příšerné kostýmy, tragický scénář a děsivé dialogy. Navíc je pohádka strašně ukřičená a plná násílí. Ale pokud chcete vidět pohádku, kde se střílí winchesterovkou, kulometem, jen tak se zastřelí pirát na lešení nebo se jak se mačetou oddělují za cákanců krve siamská dvojčata, tak směle do toho. ()

fugyx

RTVS tvrdila, že pôjde o atypickú rozprávku a teraz už chápem, prečo sa ju rozhodli vysielať až na nový rok. Cez sviatky tu totiž svieti orechová modla, poprípade ded Maroz, perinka atď. - proste klasika, ktorá má svoje miesto. Chcú sa rozprávky, tie sa točia. Hľadajú sa nové námety na tradičné motívy s očakávaným koncom. Kto povedal, že u nás nemôžu vystupovať piráti? A že princezné musia mať nabubralé kostýmčeky? Že hlavným hudobným nástrojom budú citary za doprovodu harfy? Príbeh a zápletka sú postavené, no - a to treba uznať - bolo treba vyladiť (alebo preladiť) dialógy. Zlo a vulgarity. Sprosté slovo som tam nepočul, mne tancujúce princezné na lodi nepripadali ako zhýralé ludry; ale keď sme už pri tom - koľko a akého zla a násilia je v klasických rozprávkach, iba sa pretransformovali, aby boli pre masového diváka?, Akého zla sa dopúšťajú macochy, čarodejníci, zlí králi, radcovia, princovia a ktohovie kto ešte, častokrát len psychické, verbálne napáchalo rovnaké zlo. Záporné postavy sa titulkov nedožili, ale kvôli tomu by som hanou nehádzal. Rozprávky sú aj pre dospelých. Prečo sa na ne potom dívajú? Mňa to bavilo. Čudné? Non mi interessa mai.. PS: Vidieť Čvančarovú šermovať s krhlou je zážitok! ()

Claire.TJ

Ať se snažim napsat komentář, jak se snažim, tohle prostě nejde. Jsem zmatená a nechápu, co jsem viděla. Pamatuju si, že jsem se šklebila a že jsem se vlastně občas i smála z totálního šoku. Jako operace siamskejch dvojčat v pohádce by vás nenapadla ani po konzumaci hodně slušnýho materiálu, a ejhle, autoři týhle pohádky vám asi chtěli ukázat, že maj matroš přímo prvotřídní, protože věřte tomu nebo ne, ono to tam je. O dialozích nemá smysl mluvit, míň logiky v činech lidí byste těžko hledali. Hvězda za to, že to prostě fakt jiný je. Za tu odvahu. Nebo nevim. ()

TikTak

Moc se mi to nelíbilo protože je to kopírajt od Zlatovlásky. Asi jediný co na tom bylo jinak že se o ní ucházely dva a že měla bratra.😢 ()