Stíny smrti

• Francúzsko Meurtres à...
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Francúzsko, (2013–2022)

Réžia:

Eric Duret, Lionel Bailliu, Christian Bonnet, Julien Despaux (viac)

Scenár:

Lionel Pasquier, Clément Theobald, Jean Chavot, Eric Rognard (viac)

Hudba:

Alexandre Jaffray, Nicolas Jorelle, Renaud Garcia-Fons (viac)

Elodie Varlet, Olivier Pagès, Julie Boulanger, Philippe Bas, Pierre Renverseau, Jean-Pierre Moulin, Cédric Lemaire, Marie Berto, Philippe Duquesne (viac)

Dvojice vyšetřovatelů pátrá po pachateli tajuplné vraždy, ke které došlo pokaždé v jiném malebném koutě okouzlující Francie: uprostřed hustého lesa, na prosluněném ostrově, skalnatém rozeklaném pobřeží nebo i na pláži s průzračně modrou vodou. Nechte se okouzlit jedinečným šarmem země galského kohouta, místním kulinářským uměním, jedinečnými sympatickými hrdiny a staletou historií i tajuplnými legendami. Stíny smrti jsou napínavý krimiseriál. Každá epizoda se sice odehrává v jiném půvabném koutě země a vždy má jinou dvojici hlavních hrdinů, ale když zločin udeří, počínají si všichni podobně: zakotví v příjemné kavárně v centru několik set let starého historického městečka a proberou důkazy nad sklenkou dobrého vína nebo šálkem voňavé kávy. Nenechte si ujít návštěvu nejkrásnějších, ale také nejtajuplnějších a nejnebezpečnějších míst v Evropě. (TV Prima)

Recenzie používateľa kolemjdouc k tomuto seriálu (41)

Vraždy v Rocamadoure (2014) (S01E03)

mám ráda francouzskou tvorbu ale tohle se jim fakt nepovedlo ()

Vražda na útese (2015) (S02E03)

Vzhledem k tomu ,že Sklenaříková strávila na mole desítky let tak to i bylo vidět na výkonu.Ale snažila seJak někdo píše dole scénář byl docela mišmaš.A podle mě se v tom ztrácel i režisér. ()

Vraždy v Collioure (2015) (S03E01)

průměrná nenáročná detektivka která si na nic nehraje.Prostě příběh se zápletkou z dávné minulosti.Tu zápletku rozplést tak,aby se divák nějak zaujal.V poslední době dávám přednost těmto evropským záležitostem.Ty nebušené vymachrovanými detektivy,lítačkama aut a sešrotovaných lidských těl jsem přesycená. ()

Vraždy v La Rochelle (2015) (S03E02) odpad!

pro mě velké zklamání.Speciálně vzhledávám francouzskou tvorbu.Po stovkách těch všelijakých rádobyohromujících lítačkách,střílečkách a krváků jsem pro sebe objevila Francii.Je mi nejbližší svými filmovýmy žánry. Ale tohle se moc nepovedlo..Celkově nuda.Mladá vyšetřovatelka absolutně bez výrazu.Strnulý obličej bez emocí..Za mě :ona tam byla ten rušivý element.Jinak námět dobrý někteří herci své postavy ukočírovali dobře ale pokud to tak režisérovi stačilo...... ()

Vraždy v Burgundsku (2015) (S03E03)

příběh který je nabitý dějem.Obyčejný násilně něco divákům nevnucuje.jako když čtete odlehčenou knihu.Pěkné prostředí do kterého je děj zasazen.Zkrátka Francii můžu :-) ()

Vraždy v Avignone (2016) (S03E04)

co do obsahu to žádná pecka není ale jednoduché zpracování ,výkony herců,kamera a exteriéry z tohoto dílka dělají docela dobrý počin ke kávě.A v první řadě mistrovský ,slovenský dabing.Slováci opravdu umí dát do hlasu, i když herce není vidět,všechny emoce světa. ()

Vraždy v La Ciotat (2016) (S04E01)

ohodnotila bych lépe ale scénář byl velmi slabý.Ústřední motiv ,kde se prolínala současnost s tragedií v minulosti,byl docela dobrý ale než se scénář dopracoval k momentu překvapení trvalo věčnost. ()

Vraždy v Dunkirku (2016) (S04E02)

jasně opět žádná světovka ale vše do sebe zapadlo ()

Vraždy na Martiniku (2017) (S04E03) odpad!

to se nedalo ani dokoukat.Snad jen první minuty kdy ty dvě baby běžely krajinou.Ale jak se začal jiný pohyb = vyšetřování a konverzace,tak to poslali k šípku.I s dabingem.Upocené nic. ()

Vraždy v Štrasburgu (2017) (S04E06)

jako vždy jsem se na další díl Vraždy v .... velmi těšila .Ale tentokrát velké zklamání!Nesedla mi ve své roli Fougerolles.Proti ostatním působila hyperaktivně věčně zadýchaná i když byla v klidu.Filmem procválala jako dostihový kůň.Poklona herečce která ji dabovala.Protože trefit se Heleně do jejich drmolících úst - tomu se říká umění.Musela dýchat s ní.Myslím,že scénář byl dobrý ale výkony herců prachmizerné.Aspoň že tvůrci dali divákovi jako odpustek pohled na krásnou přírodu a hrad. ()

Vraždy v Hossegore (2017) (S05E01)

Vraždy v...ani tento díl nebyl žádná divočina - vedle sebe jdou paralelně vyšetřování vraždy a vztah obou hlavních hrdinů.Dávám pět,protože mi film sedl do nálady.Jsem přesycená všelijakými příběhy kde vystupují namachrovaní detektivové konstáblové a v maskérnách vytuněné komisařky....A spousta natáčení ze soudních síní.Nemusím! ()

Vraždy v Auvergne (2017) (S05E02)

Nikde nic jiného nedávali.Ale příběh mě zaujal.Byl natočen obyčejně. Po evropsku.Bez stříleček,lítaček ,vymachrovaných detektivů ověšených odznaky a děly za opaskem. .A pokud můžou astmatici vyhrávat světové závody proč by nemohla jedna policajtka dělat svoji práci :-) ()

Vraždy v Sarlate (2017) (S05E03)

příběh chaotický,herci snad to nejhorší co může francouzská filmografie nabídnout.Ta postava policistky která hrála podřízenou Claire to co bylo za exota? Naštěstí má Francie spoustů krásných částí země do kterých se dá dosadit mizerný scénář a tím film posadit o level výš. ()

Vraždy v Orléans (2017) (S05E04)

Krimi po francouzsku jakože :klídek,však se dozvíte kdo je vrah..... ()

Vraždy v Olérone (2018) (S05E05)

Obsahem a zpracováním je film spíše béčko,ale dobré béčko.Je to poměrně nový film a cením si ,že se filmaři drželi při zemi a nezakomponovali do děje přepálené scény.V poslední době vyhledávám takovéto příběhy. ()

Vraždy v Brides les Bains (2018) (S06E03)

béčko :ale příběh měl spád i pointu.Zpracování slabé ale pokud autoři Vraždy v....chtějí každou epizodu zasadit do jiného prostředí s novými herci tak se musejí asi setsakra snažit aby zaujali diváka.Já tyhle kriminálky beru ()

Vraždy v Morvane (2018) (S06E04)

Další z řady Vraždy v.... zatím totálně nejslabší.Scénář,výkony herců všechno špatně. ()

Vraždy v Lorraine (2019) (S06E05)

příběh měl k dokonalosti hodně daleko ale:beru to jako detektivku obyčejnou bez podbízivosti,jakože reálné,bez triků,čehož si cením.Divák má dvě možnosti buď se dívat či nikoliv.Já jsem se dívala.I když děj byl laciný,nenáročný.Zápletka dobrá.herci průměrní.Trochu mě mrzel nekvalitní,nevýrazný slovenský dabing.Což se stává málokdy. ()