Helena na horách

(TV film)
Hudobný / Krátkometrážny
Československo, 1977, 29 min

Filmový medailon populární zpěvačky Heleny Vondráčkové obsahuje devět písní a byl natočen obrazově nápaditě, bez průvodního komentáře, v zimní krajině. Režisér Vít Hrubín a kameraman Jan Osten zpěvačku zachytili v horách, při lyžování, na ledě při krasobruslení, na horské chatě, s Vladimírem Hrabánkem v lehce naznačeném ději. Písně "Ty jsi jiný, nežli já", "Jsi věčně tak sám a sám", "Já a půlměsíc", "Tak se mi o tom zdá", "Šeptej mi", "Max", "Málo mám lásky tvé"… (Česká televize)

sator

Natáčelo se v Bedřichove v Jizerských horách a na Zimním stadionu v Liberci. Hudení pořad je průhledem písmiček Heleny Vondráčkové let 70-80.Písně jsou inscenované v podobě klipů a jejich pojítkem je zimní a ledové prostředí hor. ()

Honza__St.

Vlastně takové volné pokračování pořadu Dovolená s Helenou. Po obrazové stránce stejně dobré. Akorát ty písně už nejsou ono. Ne, že by se nenašly zajímavé kousky (zejména Málo mám lásky tvé, opět s výborným Hrabánkem ve vedlejší roli), ale ty opravdové pecky jaksi chybí. V základě je to o tom, že ke konci sedmdesátých let Helena až na pár výjimek (zejména v podobě duetů s Jiřím Kornem) moc hitů neměla - a z těch výjimek tu nezazní vpodstatě nic. Zlepšilo se to až s příchodem osmdesátých let (částečně LP Múzy, ale naplno až když začla spolupracovat s Vítězslavem Hádlem - písně kolem LP Sblížení). A to už bohužel žádný takový pořad nevznikl. ()

• Natáčelo se v Bedřichově v Jizerských horách a na Zimním stadionu v Liberci. (sator)