Dovolená s Helenou

(TV film)
Hudobný
Československo, 1975, 30 min

Kaleidoskopické hudební ohlédnutí za největšími hity Heleny Vondráčkové. Vidět a slyšet zde můžete inscenované písně: „Červená řeka“, „Pátá“, „Mám ráda cestu lesní“, „Chytila jsem na pasece motýlka“. (sator)

zdeny99

Roku 1975 byly natočený dva krátkometrážní televizní filmy s Helenou Vondráčkovou. Zatímco LETNÍ ROMANCE se dá ještě považovat za film, ačkoliv je spíše oslavou Helenina těla, tak tohle je ryze hudební ohlédnutí za jejími nejslavnějšími písničkami do poloviny 70. let. Na dnešní dobu už ovšem nic extra. [19. hodnocení, 3. komentář, 72%] ()

sator

Kaleidoskopické hudební ohlédnutí za největšími hity Heleny Vondráčkové. Vidět a slyšet zde můžete inscenované písně: Červená řeka, Pátá, Mám ráda cestu lesní, Chytila jsem na pasece motýlka. ()

raduna01

První a možná nejlepší z recitálů, které Vondráčková točila v sedmdesátých letech. Dále natočila např. Dům pro Helenu, Helena na horách ... Z klipů bych vybral Červená řeka, Pátá, Mám ráda cestu lesní, Chytila jsem na pasece motýlka a další. U některých ji úspěšně sekundoval Vladimír Hrabánek. ()

Honza__St.

Docela nadčasově natočený klipový pořad Heleny Vondráčkové, začínající přehlídkou jejích prvních hitů, a poté pokračuíjící její (tehdy) novou tvorbou. Mimo úvodního šedesátkového "megamixu" (často natočeného líp, než ta šedesátková "video" zpracování, která se natáčela většinou ve studiu) vynikají zejména písně Lásko má, já stůňu (v té době samozřejmě nikoho ani nenapadlo přidat scény z filmu Noc na Karlštějně, ale aspoň nepřímé odkazy tam jsou) a Malovaný džbánku. Za zmínku stojí i Vladimír Hrabánek ve vedlejší roli jako komický prvek. Víceméně stejným způsobem byl natoečn o dva roky později i pořad Helena na horách. ()