Perla Afriky

(festivalový názov)
  • Česko Perla Afriky (festivalový názov) (viac)

Cleopatra sa ocitla na titulných stránkach novín – za hviezdu ju ale jej krajania nepovažujú. Cleopatra je transžena žijúca v Ugande. Krajina je kvôli bohatstvu a rozmanitosti svojej prírody už od čias Winstona Churchilla označovaná za „perlu Afriky". Spoločenskej rozmanitosti sa tu však darí omnoho menej: LGBT ľudia sú väčšinovou spoločnosťou lynčovaní a zákonodarci by homosexualitu najradšej trestali smrťou. Širokouhlá road movie Cleopatry a jej priateľa Nelsona rozpráva príbeh o ceste za lepšou budúcnosťou. Nelsonova láska aj vzťahy v rodine napovedajú, že by táto story mohla mať dokonca nečakaný happy end. (Jeden svet)

xxmartinxx

Film, který až příliš propadá své protagonistce. Četli jsem něco ze zákulisí a zdá se, že jde o hodně svéráznou osobu, co měla o filmu jasné představy a zjevně se nebála je prosazovat. A filmaři jí asi nebyli schopni oponovat. Možná i v tom je kus kouzla, ale portrétní dokument, který pracuje podle přání portrétovaného, málokdy věstí něco dobrého. Není to průšvih, ale je to nakonec dost mělké ve svojí tradiční oslavě téhle odvahy. ()

Mishqo

70% ... Príbeh je to rozhodne silný. Veď kto by nepodľahol emóciami nabitému a intímnemu boju za lásku v krajine, kde je iná ako heterosexuálna láska považovaná nielen za zvrátenú, ale aj trestnú. Ale forma, akou bol dokument spravený ma moc neoslovila, hence the "low" rating. ()