Eurovision Song Contest 2016

(relácia)
  • Švédsko Eurovision Song Contest 2016
Hudobný / Súťažný
Švédsko, 2016, 2x120 + 215 min

Přímý přenos hudební soutěže, ve které bude Česká republika usilovat o první finálovou účast ve své historii. Již 61. ročník tradiční pěvecké soutěže se tentokrát uskuteční po třetí v historii ve švédském hlavním městě Stockholmu. Letošního ročníku se účastní celkem 42 zemí včetně Austrálie, která na Eurovision Song Contest bude vystupovat podruhé. Ve finále se střetne hned 26 zemí. 20 zemí postoupilo ze semifinálových kol konaných 10. a 12. května a doplnilo šestici zemí s jistou finálovou účastí. Těmi jsou Francie, Itálie, Německo, Velká Británie, Španělsko a hostitelská země Švédsko. (Česká televize)

HMTD

Loni jsem se koukal, letos opět a jsem opět spokojený. Ukrajinka má zaslouženou výhru, netvrdím že lehce zabrnkala na politiku, ale co kdyby se mi někdo cpal do země asi taky budu lehce provokovat. I kdybych to nepřekládal tak měla zajímavé provedení, efekty, zpěv a působilo to celé skvěle. Rus měl moderní skladbu, vystoupení bylo takové promýšlené a trochu arogantní, nicméně u mne by nebyl ani v top 5. Australanka byla skvělá, osobně bych jí asi první místo nedal, ale na druhé určitě patří. Zajímavá byla i Arménka ta mne hodně zaujala v prvním semifinále, Polák měl něco do sebe, nechápu proč neměl víc od poroty, protože si u toho říkáte že na tom něco je, a dáte tomu body už jen pro to, že nevíte co se vám na tom líbí. Těším se na příští rok. ()

mikehoblog

Dobře, není to zrovna přehlídka té nejhodnotnější hudby na světě, ale i tak se tu pár dobrých kousků nalézt dá (viz výstupy Česka, Rakouska, Estonska a Kypru...jo a San Marino mě taky docela bavilo, takové moje osobní "guilty pleasure"). Navíc díky tomuto ročníku vznikla tak nádherná píseň, jako "I stand". Nevidím zde problém... :) ()

Martin29

V rámci těch hudebních soutěží je to ta lepší. Někteří účinkujíci jsou daleko lepší než hovna od Kabátů nebo Homo Direction. ()

+sfinx+ odpad!

Chcete vyhrát? Reprezentujte správnou menšinu a politický postoj. Soutěž je tak apolitická, že není problém aby Ukrajinka zpívala o Krymu a aby Ukrajina vyhrožovala tím, že odstoupí pokud vyhraje Rusko. Rusko skutečně vyhrálo - u diváků. Každopádně celkově vyhrát nemohlo - a tak nevyhrálo! Případ uzavřen - stejně jako další ročník této laciné sra*ky. ()

Crazy Witch

Vysoké hodnocení nedávám ani tak kvůli pěveckým výkonům, ale spíš kvůli Petře a Månsovi, kteří show uváděli (a vyblbli se více než samotní zpěváci) + Timberlakeovi (ať tam dělal, co tam dělal) a samozřejmě slečně Gunčíkové. ()