26. apríla 1986 o 02:00 sa v Černobyle stala strašná katastrofa. Niektorí mladí ľudia však boli príliš zaneprázdnení tým, že sa ľúbili, a vôbec si nevšímali, čo sa práve stalo v neďalekej elektrárni. V tej chvíli pre nich katastrofa ustúpila do pozadia. Medzi tisícmi ľudí, ktorí sa ocitli neďaleko epicentra výbuchu v černobyľskej jadrovej elektrárni, boli aj školáčka Alya a branec Pavel, ktorého sem povolali odstraňovať následky havárie. Keď mladá Alya v Pripjati prvý raz stretne Pavla, okamžite medzi nimi preskočí iskra. Pavla však čaká ťažká a osudová úloha - musí odpratávať rádioaktívnu suť zo zničeného reaktora. Po smrteľnej dávke žiarenia však ešte nájde silu, aby utiekol z nemocnice za svojou láskou v opustenom meste Pripjať. Niekoľko hodín budú milenci šťastní... (TV JOJ)

hypnos11

Náhodou jsem to zahlédl v TV programu, dkyž už to zhruba půlhodinu běželo. Trochu jsem se bál toho, aby to ukrajinci nepojali příliš hrdinsky a pateticky. A světe div se, ono to bylo ještě horší, než jsem očekával. Viděl jsem asi 10 minut. Mongol při odklízení sutin ze střechy letargicky čučí do blba, když před tím zahodil ochranné prvky (jakkoliv zbytečné), aby se pro něho hlavní postava (Pavel) vrátil, nasadil mu svou vlastní masku a snažil se ho odtáhnout do bezpečí, načež ho Mongol začne škrtit, Pavel ho poté shodí ze střechy, další záběr nám prozradí, že pouze o pár metrů níže, kde Mongol leží v bezvědomí, možná i mrtvý.. Člověk si říká, tohle je jedno velký WTF. Následně se po těchto dvou opozdilcích začne shánět hrdinný poručík, jenž, vědom si následků svého činu, vyběhně na střechu bez jakékoliv ochrany, aby uviděl, jak udatný moloděc Pavel leze po žebříku zpět na střechu i s tělem Mongola přehozeným přes rameno a následně padl vysílením na zem (to vše dělajíc bez ochrany obličeje, kterou obětavě daroval Mongolovi, jenž o to nestál). Dále jsem neměl sílu to sledovat, ale pravděpodobně si poručík, jistě zasloužilý matematik, dobře spočítal, že na 2 ramena se mu (jaká to náhoda!) akorát vejdou 2 tydýti, a jal se je zachraňovat taky. Tak tohle vážně ne, soudruzi z Ukrajiny. Nebudu hodnotit po shlédnutých 10 minutách, ale nebyl bych dalek udělení odpadu ()

Hansolo35

Ruské filmy jsou všeobecně dost slabé a tenhle není výjimkou i když je ukrajinský. V podstatě se vůbec nic neděje, jen se nadržená Aljoša pokouší o Pavku. Občas spadne vrtulník, vybouchne reaktor. Samotná katastrofa tu je vykreslena jen velmi okrajově. HBO verze tedy vypadala mnohem syrověji a taky pravděpodobněji. Edit: Nakonec to není tak špatné. O katastrofě se toho moc nedozvíme, ale "road movie" dvou tupounů na pozadí Zóny je docela zajímavá. ()

dr.jitr

Ano, byla to tak trochu slátanina. A ano, scénář byl naprosto neuvěřitelný a nikdy by se to nemohlo stát. Tenhle Titanic na ukrajinský způsob namluvený rusky ve mě přece jen zanechal stopu a zahrál na mé city. ()

smirec1 odpad!

Tak toto bol plytky film bez hlavy a paty! Reziser si to mohol aspon po sebe pozriet co natocil. Plno nevysvetlenych veci, Ako, kedy zomrela hlavna hrdinka, co sa stalo s jej dedom, kedy zomrel jej frajer alebo sestra, dcera ako vedela kde je telefonna budka.... film ako by ho robil prvak na VSMU a mal nato len tyzden....naprd zostrihane, nudne, nezazivne, uplne zle! ()