Američtí bohové - Série 2

(séria)
Dráma / Fantasy / Mysteriózny
USA, 2019, 7 h 38 min (Minutáž: 53–60 min)

Predloha:

Neil Gaiman (kniha)

Ricky Whittle, Emily Browning, Pablo Schreiber, Omid Abtahi, Yetide Badaki, Crispin Glover, Devery Jacobs, Orlando Jones, Kahyun Kim, Mousa Kraish (viac)

Necrotongue

Druhá série American Gods pro mě byla z velké části utrpením. Až příliš často jsem se při jejím sledování nudil (a to tedy fest), což bylo mimo jiné způsobeno chaotickým dějem (pokud na nějaký došlo) a velkým množstvím filosofických dialogů i monologů. Největší tragédií bylo ovšem to neustále omílané utrpení černochů v Americe; čím víc mi to filmaři tlačí pod nos, tím mám k černochům horší vztah. Začínal jsem na neutrálu, ale po několika dalších zážitcích si asi začnu vystřihovat díry do prostěradla. Myslím, že se na třetí řadu asi podívám, ale už teď z ní mám upřímné obavy. ()

AndyMars

Druhá séria sa podľa mňa strašne nepodarila. Nejako sa to vzdialene približuje tomu, čo bolo v knihe, ale medzitým bolo tak veľa odbočiek, že z toho vznikla jedna veľká kopa scén a niekde medzi nimi bol hlavný dej. Teším sa na dej v Lakeside a dúfam, že tretia séria už bude zase vyzerať poriadne. Na osem dielov bolo tých vedľajších liniek až príliš veľa a potom sa to celé nejako zamotalo. Veľké sklamanie. ()

Helo

WTF? Jo, v první sérii lehce vítězila forma nad samotným obsahem, ale i tak ten obsah měl co říct a někam plynul, něco vyprávěl. Druhá série? Prvních pět epizod s prominutím skoro o hovně. Vlastně jen čistě o tý formě, protože vizuál, práce s kamerou, barvy, to je pořád super, ale k čemu to, když se tam nic neděje a všechno to stojí na místě? Hlavní hrdina je najednou nudnej a nesympatickej, protože většinu času jen přiblble čumí a chodí za Odinem poslušně jako pejsek. Vlastně každej tu furt někam chodí nebo jezdí prakticky beze smyslu a má až na výjimky nudný rozhovory. Naštěstí pak ale přijdou poslední tři epizody, který to vytáhnou zase nahoru, kdy ta předposlední je jednoduše řečeno prostě parádní. Ale proč si takovouhle kvalitu nemohla držet celá série? ()

Brooks

Pomalé, prakticky bez deja, plné filozoficky zašifrovaných dialógov, ktoré nič nepovedia a cestovania, ktoré nikam nevedie. Tvorcovia síce občas chytia predlohu za pačesy a ukážu jej potenciál, ale väčšinu času len tápu. Casting stále fantastický, forma stále nadpriemerná, ale dúfam, že ďalšia séria bude posledná. Je to trochu trápenie. ()

dO_od

// Z výborné knížky ve zmatenou adaptaci, která neustále hledá, co chce vlastně říct. Sociální komentář? Představa anarchie? Náboženská agitka? Čiré fantasy drama? Koncepčně nezvládnuté dílo, kde hlavní hrdina nikdy nic neovlivní a divák v podstatě nemá komu fandit, čeho se chytit, proč se dívat. Ano, charismatičtí herci dokáží prodat leckterou scénu, takže specifické části místy baví (jen jich není moc), jako celek to ale jednoduše nefunguje a nebýt milované předlohy a taky už tak trochu setrvačnosti, dávno to vzdám. Třetí série snad bude poslední a s novým showrunnerem se doufejme alespoň trochu přiblíží událostem, díky kterým předloha tak vynikla. 5/10 ()