Berlínská mise

• USA Berlin Station (viac)
USA / Nemecko, (2016–2019), 25 h 21 min (Minutáž: 45–59 min)

Tvorcovia:

Olen Steinhauer

Richard Armitage, Richard Dillane, Michelle Forbes, Rhys Ifans, Richard Jenkins, Leland Orser, Bernhard Schütz, Tamlyn Tomita, Alexander Yassin, Mina Tander (viac)

Nový desetidílný seriál "Berlínská mise" je špionážní drama ze současnosti. Hlavní postavou je Daniel Miller (Richard Armitage), jenž právě dorazil do Německa na zahraniční pobočku CIA v Berlíně. Daniel má tajné poslání – odhalit totožnost nyní proslaveného whistleblowera, který používá pseudonym Thomas Shaw. Pod vedením ostříleného agenta veterána Hectora DeJeana (Rhys Ifans) se Daniel naučí, jak se vypořádat s drsným světem agenta v akci – což obnáší práci v utajení, podvodné triky, velké nebezpečí a morální kompromisy. Jak proniká čím dál hlouběji do labyrintu intrik německého hlavního města a odhaluje nitky spiknutí, jež vedou zpátky do Washingtonu, přemítá Daniel, zda je možné zůstat po nasazení v Berlíně stejný jako dřív. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Ouwen k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2016) (S01)

MOŽNÉ SPOILERY; Jsem mimořádně nadšený. Minimalistický projekt, jež oplývá charismatickým a skvělým hereckým obsazením. Lahůdka pro náročnější diváky, kteří rádi nejistotu, napětí a napjaté dialogy s vyhrocením. Slabší vizuál nevadí, poněvadž scénáře musela psát parta lidí, kteří u toho používali mozek a tahle první řada skončila uzavřeně. Nic se nenatahuje, neustále se míchá s kartama, takže divák se nemůže spoléhat na jistotu. Naštěstí se všecko vyjasní a veškeré otázky, které si budete pokládat, vám budou logicky zodpovězeny. Pokud dojde na akční scény, je na co koukat. Díky sebejisté a stabilní režii, zejména automobilová honička v noci během deště, nešetří adrenalinem, občas padne krátká přestřelka, škoda jen, že jsem se nedočkal žádného osobního souboje, prostor tu pro ně rozhodně byl. Nejvíc mě bavil Richard Armitage, ten chlap je talent, sežral jsem mu naprosto všecko, uvěřitelnost, profesionalita, ta jeho barva a tón hlasu, sebejistota, vývoj jeho postavy, procítěnost té role, vypadá jako kdyby sežral všechny skills světa, Rhys Ifans jakožto Hector není žádnej svatoušek, naštěstí jsem si k němu cestu našel a chemie mezi nim a Armitagem tryská napětím, Richard Jenkins šéf pobočky, jeho charakter není černobílej, bavil mě každej jeho dialog, gestikulace a vztah se ženou, Leland Orser hodně nadává, za to však je vtipnej a líbilo se mi, jakou barevností dokázal obohatit svojí postavu, Mina Tander je opravdu nádherná, mám rád takové brunety, a rozhodně bych se od ní nechal zpracovat :-). Pointa o identitě Shawna lepší být nemohla, každé odkrytí mě dokázalo uspokojit a všecko do sebe zapadá. Berlín je hezké místo, líbily se mi aj některé interiéry, pro změnu z exteriérů švihala na mě mrazivá atmosféra. Potěší i odkazy na Snowdena, Merkelovou a celkově na dění v současné době. Nevadí mi ani určitá dávka absurdnosti v podobě několika postav, či momentů. Byla to pecka a něco mi říká, že jsem tuhle Stanici nenavštívil naposledy. K obdivování krásy Tanderové a skills Armitageho mi jedno shlédnutí nestačí. Potěší i "minihra" na webu seriálu, kde se dozvíte několik zajímavejch vsuvek okolo postav, misí a trošku si pofrčíte po Berlíně. Seriál má i chytlavé, našlapané intro s tématickým songem od Davida Bowieho, a celkově hudba je excelentní, hlavně ty špionážní instrumentálky v pozadí. 10/10 ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá série opět působí atraktivně, Richard má vousy a opět kraluje v každý scéně. Plno stealth akce, páčení zámků, odposlechy, focení, sledovačky..vztahy se vyvíjej téměř neustále. Téma je opět hodně aktuální. Pokud dojde na nějakou akci, jsou to většinou honičky, jeden krátkej souboj ve vlaku a jeden na toaletě, kterej nám však režisér bohužel neukázal. Občas padne i nějakej výstřel. Uvědomil jsem si, že tahle parta mi bude opravdu chybět, naštěstí se dočkám třetí řady. Po dlouhé době jsem se těšil až přijdu domů a pustím novej díl oblíbeného seriálu. ()

Série 3 (2018) (S03)

Naneštěstí spoustu cliffhangerů a čtvrtá série nebude. Největší problém je jednoznačně SPOILER: v absenci Armitageho, kterej kvůli soukromí a úmrtí své matky, nedostal příliš prostoru a je jasné, jak jeho charakter skončil. Máme tu však náhradu v podobě Ismaela Cruze. Viděl jsem ho v Ray Donovan a přišel mi otravnej. Ale zde působí fantasticky. Všechny obavy spláchl už v prvním díle, kdy se solidně předvedl ve výborné bitce a po celej seriál odvádí fakt tvrdou práci. Bojuje, zašpiní se, střílí, sem tam hláškuje a působí drsně. Hector se též objeví na chvíli a téma se točí okolo Estonska. Koukalo se mi na to prostě dobře, opět rád vidím tu partu pohromadě, ale scénář je hodně mizernej, nedodělanej a tvůrci nevěděli jak to bez hlavní star utvořit. Jsem nadšený ze soubojů, je jich zde dost i když některé se odehrávaj ve tmě a jsou hůř natočený, ale třeba hned první fight a takovej mini fight v bytě s následnou přestřelkou, kde se předvedl agent Specnaz ve mě vyvolali solidní vzrušení. Chválím herecký výkon nádherné Miny Tander a Orsera, ale je škoda, že to působí tak neúplně. Měli počkat až se Armitage dá dohromady v osobním životě, odložit to a dát to pořádně dohromady. Takhle to působilo jako polotvar, víc založený na akci, než na děj a silnou dějovou linku. K tomu skutečnost, že další série nevznikne. Jo jsem nasranej. Hodně. ()