Daniel Miller, agent CIA v Berlíně, má tajné poslání: odhalit totožnost nyní slavného whistleblowera. S pomocí ostříleného agenta veterána se Daniel učí, jak se vypořádat se světem podvodných triků, stálého nebezpečí a morálních kompromisů. Špionážní seriál ze současnosti "Berlínská mise" sleduje Daniela Millera (Richard Armitage), tajného agenta, který byl převelen na zahraniční pobočku CIA v Berlíně. Daniel má tajné poslání – odhalit totožnost nyní slavného whistleblowera, jenž používá pseudonym Thomas Shaw. Za pomoci ostříleného agenta veterána Hectora DeJeana (Rhys Ifans) se Daniel učí, jak se vypořádat s drsným světem agenta v akci – světem konspirace, podvodných triků, stálého nebezpečí a morálních kompromisů. Zatímco proniká čím dál hlouběji do labyrintu intrik německého hlavního města a odhaluje nitky spiknutí, které vedou zpět do Washingtonu, přemítá Daniel, zda je možné zůstat po nasazení v Berlíně stejný jako dřív. (HBO Europe)

Ouwen

Druhá série opět působí atraktivně, Richard má vousy a opět kraluje v každý scéně. Plno stealth akce, páčení zámků, odposlechy, focení, sledovačky..vztahy se vyvíjej téměř neustále. Téma je opět hodně aktuální. Pokud dojde na nějakou akci, jsou to většinou honičky, jeden krátkej souboj ve vlaku a jeden na toaletě, kterej nám však režisér bohužel neukázal. Občas padne i nějakej výstřel. Uvědomil jsem si, že tahle parta mi bude opravdu chybět, naštěstí se dočkám třetí řady. Po dlouhé době jsem se těšil až přijdu domů a pustím novej díl oblíbeného seriálu. ()

jarmil8

Berlínská mise usnula na vavřínech. Vyprávění postrádá švih první série a přes snahu o aktuálnost, stojí spíše v závěsu několika starších prvotřídních sérií Homeland, včetně té berlínské. ()