Suveníry

Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
USA, 1989, 4 min

Život na poličce může být pro sněhuláka uvězněného ve skleněné polokouli skličující, zvláště když je obklopen suvenýry ze slunných míst zeměkoule. Když se vyčerpaný sněhulák nakonec osvobodí ze svého “vězení,” jeho plány na dovolenou jsou zmařeny. (HBO Europe)

josieaddms

Asi můj neoblíbenější Pixarovic krátký film. Neskutečná smůla hlavního hrdiny, ubohého sněhuláka, je mi tak blízká, že mě to rozesmává, ale zároveň je tam i jistá špetka určitého smutku, který je skoro až k zamyšlení. Může se zdát že tady vedu řeči neadekvátní tomu, že snímek má necelých pět minut, ale prostě to tak je. Knick Knack je super krátký film, kterému není co vytknout. ()

Jamal

Jedna z nejkrásnějších krátkých Pixarovek. Sněhulák který má výhled na Hawajské kočky, které se sluní, se pokouší dostat ze skleněné koule s padajícíma sněhovýma vločkama. Používá k tomu všechny dostupné prostředky schované v Iglů, ale jak ostrou mrkví a kladivem, dynamitem tak zbíječkou se mu nedaří. Místy to připomíná chudáka kojota Willyho. Nakonec se mu podaří skleněnou kouli svrhnout ze stolu a objevit na dně únikový východ. Poté spadne do akvárka k rybičce a ač to vypadá, že skončil úplně stejně, tak se mu konečně splní sen a spatří krásnou mořskou vílu. Bohužel, ale…. ()

ABLABLABLA

Tak u toho jsem se usmívala. Jde vidět, že Lasseter po Luxo Jr. prudce klesl (dle mého mínění), ale potom se pomalu šplhal rok od roku zpátky téměř na vrchol. Tento kraťas mě bavil po celý čas. Jak sněhulák zápasí se svým vlastním "obydlím" a ten konec byl perfektní aneb konečně freedom a přece z toho nic nebylo. Domova se prostě člověk nezbaví. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=ctMYgRzQxPc ()

pravo

Tak toto sú počiatky jedného z najlepších tvorcov animákov poslednej doby Johna Lessetera (Toy Story- Boj hračiek, Život chrobáka, Toy story 2: Príbeh hračiek, Autá) a možno povedať, že ide o excelentný filmík. Aby som trocha načrtol o čo ide- postavička príbehu sa po krátkom flirtovaní so sexbombou rozhodla, že sa s ňou za každú cenu musí zoznámiť no v ceste mu stojí obrovská takmer neprekonateľná prekážka, ale hlavný hrdina sa riadi heslom, že láska prekoná všetko. Na zdolanie prekážky použije všetky dostupné i nedostupné pomôcky, ale či sa mu to podarí? Mne sa to bohovsky pozdáva a doporučujem každému ako liek na zlepšenie nálady. ()

T2

"Jedna z najlepších krátkometrážnych rozprávok!" __Zakladateľ Pixaru a režisér John Lasseter bol vždy vo svojej tvorbe originálny a aj v tomto prípade opäť dokázal, že aj na malom priestore dokáže ponúknuť mix zaujímavého príbehu spojeného z výborným humorom. /95%/ __tento short "Knick Knack" pozri na: 2DVD k rozprávke Hľadá sa Nemo na bonusovom disku alebo na DVD Pixar: Kolekce krátkých filmů. ()

• Kamkoliv jedou John a Nancy Lasseterovi na prázdniny, Nancy si zde vždy koupí sněžítko. Tento zvyk byl počáteční myšlenkou ke zrodu tohoto krátkého filmu. (HappySmile)
  • Promítáno v kině před filmem Hledá se Nemo a také v roce 2006 při znovu uvedení filmu Ukradené Vánoce Tima Burtona v 3D podobě. Nejprve se ale film kompletně upravil, než šel do kin. Např. mořská panna v akváriu podstoupila zmenšení prsou a místo mořských hvězdic má podprsenku z lastur - pravděpodobně proto, aby se film dal označit jako rodinný. (HappySmile)