Čarodejnica lásky

(festivalový názov)
  • USA The Love Witch (viac)

Po smrti manžela sa pôvabná čarodejnica Elaine (Samantha Robinson) presťahuje do mestečka Arcata, aby tu našla muža, ktorého bude opäť milovať. Jej čarodejnícke praktiky však spôsobujú čoraz viac problémov a keď muži očarení jej krásou začnú zomierať, musí Elaine použiť všetky magické sily aby zakryla, čo spôsobila. (Marceloo)

Karamel.Tygr

Film zaujme nejen poutavou scénografií ale i překvapivě propracovaným příběhem. Skrze postavy zobrazuje dva protichůdné toxické mindsety přisuzované mužům a ženám na základě stereotypů a my tak sledujeme hořký film s ač kouzelnou sladkou estetikou, kde nikdo není líbivý hrdina a každý je něčí oběť. Žánrový mix pohádky se sociální kritikou je v tomto případě nečekaný a povedený. Zařazení do komedie je matoucí a dle mého názoru špatné. Film stojí za to. ()

sahier

Nakoľko milujem starú kinematografiu , tak ma  tento novodobý retro snímok celkom dostal , vrátane konca ,ktorý som nečakala.  Kostými za 5 hviezdičiek a konečne bolo počuť čistú angličtinu .  A nenudila som sa ! ()

Miroslav.Zac

Je vidět, že si zdejší recenzenti nejsou jistí, jakou dobu film vlastně paroduje. Někdo uvádí 50s, někdo 60s a jiný zase 70s. Pravdou je, že film se obrazem, stylem hraní a bohužel i pro mladé generace neskousnutelnou nudou vrací do minulosti, i když to na příběh nemá žádný vliv, snad jen pokud se nejedná o remake stejnojmenného filmu ze sedmdesátých let, který ovšem nebyl nijak slavný ani zajímavý, aby si remake vůbec zasloužil. Film působí hezky barevně, plyne klidným tempem a snad je i v něčem vtipný (když se jedná o komedii), jde však zřejmě jen o poctu filmům z časů minulých, které si mnoho z nás už nepamatuje, stejně jako si tuhle zvláštnost nebude za rok dva pamatovat skoro nikdo z nás. ()

Davis81

Ne, fakt ne. Autenticke snimky ze starsich let mam vcelku rad. Ale tohle. Vubec mi to nesedlo, kamera, stylizace v duchu starych snimku, barvy. Divne herecke vykony, hlavne hlavni hrdinky. To vse me moc rusilo. ()

StaryMech

Feministická eroticko-čarodějnická pitominka, natočená na prahu nového tisíciletí ve stylu chlapských erotických pitominek sklonku toho předchozího. Babo raď, co si s tímhle rejem barviček a očních stínů počít - američtí diváci a někteří kritici mu možná rozumějí, já ne. ()