Naši hrdinové za zvuku metalu obětavě bojují o každý metr bitevního pole, aby zachránili město Hawkins. A spolu s ním celý svět. (Netflix)

rumbakoule69

Po měsíci čekání konečně přišly poslední dva díly 4. série Stranger Things. No a stál ten hype za to? Za mě ne. Teď bych ale chtěl zrecenzovat čistě závěrečný díl série, od kterého jsem toho očekával nejvíc. Osmý díl měl za úkol pouze tzv. „build up“, tedy nás jen připravit na to epické dvou a půl hodinové finále. A ten za mě svůj úkol splnil, místy jsem k němu měl také výtky, ale díl to byl solidní. Poslední díl byla ale jiná pohádka. 2 a půl hodiny je opravdu hodně. A teď nemyslím jen na seriál, je to hodně i na film. A bylo to strašně moc znát. Díl se táhl, občas se v pasážích nic nedělo a já jsem několikrát v průběhu finále vytáhl mobil, jen abych se nenudil, a to by se rozhodně nemělo dít u tak očekáváného závěru série. Tohle bych ale dokázal omluvit v případě, že by se díl rozjel v poslední hodině nebo půlhodině. A opravdu tam něco, co připomínalo rozjezd, bylo – scéna, kdy všichni hlavní hrdinové byli v nesnázích a zdálo se, že už je nic nezachrání. No jenže něco je zachránilo, a tím nemyslím Eleven, která se na poslední chvíli vzchopila a zaútočila na Henryho, myslím tím až neúnosné množství plot armoru, jež chránilo snad každou hlavní postavu, která se zdála být už jednou nohou v hrobě. Záchranu Stevea, Robin a Nancy bych ještě dokázal omluvit, ale scéna, kdy Hopper zabije Demogorgona mečem mi přišla naprosto absurdní. Hopper, který strávil 8 měsíců v „nejhorším místě na planetě“, pohublý zesláblý Hopper dokázal takhle popravit to krvelačné monstrum, o kterém jsme v průběhu čtyř sérii slyšeli tak moc, a to bez jediného šrámu. No a záchrana Max už byla třešnička na dortu. To mi přišlo ještě neuvěřitelnější než dekapitace Demogorgona. Doteď nechápu ani to, jak ji Eleven oživila, tak ani to proč – vždyť pokud zůstane naživu, bude slepá a na další sérii nejspíš i paralyzovaná, jelikož má zlomené všechny končetiny. Tak proč ji Duffer brothers raději neudělali dojemnou hrdinskou smrt podobně jako Eddiemu? Abych tedy jen nekritizoval, tak smrt Eddieho se mi na druhou stranu zdála skvěle zpracovaná. Nejen že dávala velký smysl a výborně seděla k Eddieho postavě, byla taky hodně dojemná a Eddie se díky ní zapsal do mého srdíčka jako jedna z nejlepších postav seriálu. Ale bohužel, jeho smrt byla jedna z mála světlých chvilek celého finále, proto 3 hvězdičky. ()

FildasCZ odpad!

Konečně ten odpad je za námi. Nebýt to dlouhé, jak lejno ta stopáž, tak dám 1-2 hvězdy což znamená, že to docela ušlo, ale ty monologové prujmy stali za nic.. A soličko na kytaru bylo super. ()