Matt Lee Whitlock (Denzel Washington) pracuje ako šerif v idylickom floridskom mestečku Banyan Key. Je poctivý, starostlivý a obľúbený - ale iba dovtedy, kým sa nestane podozrivým z vraždy dvoch ľudí. Ako k tomu mohlo dôjsť? Nikto netuší, že Matt, ktorý sa práve rozvádza so svojou krásnou, ale odcudzenou manželkou Alex (Eva Mendesová), už dlhší čas udržiava pomer s vydatou Ann Merai Harrisonovou (Sanaa Lathanová), ktorú jej manžel Chris (Dean Cain) týra. Keď policajt zistí, že milenka má rakovinu, je ochotný urobiť čokoľvek pre jej záchranu - dokonca aj klamať a kradnúť. Ako ďaleko je schopný zájsť muž, ktorý doteraz neúprosne obhajoval spravodlivosť a právo? A čo urobí, keď zistí, že Ann Merai v skutočnosti vôbec nie je chorá a väčšmi než po láske túži po peniazoch? Dokáže očistiť svoje srdce od pochybností a svoje dobré meno od všetkých podozrení? (TV JOJ)

T2

Námet výborný ale nemá to ten správny spád aby to mohlo viac upútať, herci pôsobia v niektorých rovinách príbehu až seba parodicky a príbeh tak utápajú do miernej zamotanej komédie, s hereckým obsadením na čele s náležito priemerným Denzelom Washingtonom by sa dalo spraviť viac ale keď pozerám na meno režiséra Carl Franklin už sa nečudujem prečo to je takto všetko čudne posadené už pred tým jeden dobre začínajúci snímok (Ťažké časy) tak zamotal až sa z neho ku koncu stala dosť otravná záležitosť ako tento počin. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $41,088,845Tržby Celosvetovo $55,495,563║ ani sa nečudujem že to kinami prefrčalo bez väčšieho povšimnutia ()

BLabaKAn

Washington mě opět nezklamal. Ze začatku filmu se nic moc neděje, ale pak.... Pak se ocitne policejní šéfik malého městečka docela v pěkným průseru:(.Manželka chce rozvod. Ale šéfik si z toho nic moc nedělal a chodil šrákat potají jednu pěknou, zadanou čokoládovou dívku a pak se dozví, že má rakovinu. Čoko dívka má ale pojistku, tak proč si někam nevyrazit a pobavit se jej když ji zbývá pět - šest měsíců života. A on k ní přijde s nabídkou ať, že jedou do Švycar. A večer ať je u něj v nějakou určitou dobu, samozřejmě kufr zbalenej, ale dívka nikde. Jede očekovat barák, kde bydlí a taky nic. Přijede domů a druhej den jede k baráku, kterej byl v plamenech. Všichni si myslí že manželé uhořeli a že to na ně někod nastražil. V tu chvili se objeví šéfika manželka, která začne vyšetřovat případ se šéfikem. Šefík postupem času zjišťuje, že např. neměla rakovinu že je hold všechno jinak než se zdálo a že bude mít co dělat aby všechno nějak dal do kupy a nepřišla na něj manželka, že údajně s mrtvou něco měl. A fakt se mu to dařilo, i když jen tak tak ale dařilo. A to se mi právě na filmu líbilo nejvíc, všechno nějak dobře obejít a rozluštit záhadu, která je poněkud docela dobře zamotaná. ()

plagjoklas

Celkom dobrý thriller. mozno je na skodu ze som skorej videl man on fire, ktorý bol podla mna aspon o triedu lepsí. Chýbajú tu také silné scény ako v nom a ani hudba nie je bohvieco. Príbeh pracuje s thrillerovým klisé (nespravodlivo obvinený je vzdy o krok pred tými co ho nahánajú) ale rezisérovi sa to celkom darí a nenudí. Washington tu nepodáva ziaden oslnivý výkon ale dá sa. Jedinou silnou scénou vo filme je prekvapivý záver (ktorý je ale dost lahko predvídatelný). Film nie je nicím výnimocný ale skvelo posluzi ako výpln sobotného vecera ci uz na DVD, alebo len tak v TV ()

jefff

Sakra svižná krimi se sympatickým Denzelem Washingtonem v roli šerifa s mořem problémů. Kromě první půlhodiny, která nebyla kdovíjaká a bál jsem se nudy. Nepřišla, naopak začala pěkně napínavá jízda, kdy jsem se nemohl odlepit od obrazovky. Už dlouho jsem nebyl u filmu tak napjatý. A to vypadala Presumpce viny jako běžný nudný krimi thriller. ()

ssfan

Průměrný thriller, který hlavně v první polovině dost nudí. Poté se film docela rozběhne a díky slušné hudbě už to ujde. Příběh je celkem zajímavý, ale místy jsou kroky některých postav dost trapné. ...Potěší Eva Mendes, ale Washington je moc namachrovanej, takže ho moc nemusím a tomuto filmu víc než tři hvězdy nedám. 65% ()

• Denzel Washington dostal za roli v Presumpci viny 20 mil. dolarů, což byl nejvyšší honorář v jeho kariéře. Smlouva byla paradoxně podepsaná několik týdnů před tím, než dostal Oscara za roli ve filmu Training Day. (imro)
  • Během prvního víkendu (3. – 5. 10. 2003) nasbírala Presumpce viny 16,2 mil. dolarů a celkově si z kin odnesla téměř 41 milionů. (imro)
  • Hotelový úředník se jmenuje Neal Moritz, což je jméno jednoho z producentů filmu. (imro)