Časosběrný osmidílný dokumentární cyklus je sondou za kulisy nahrávání hudby, která nás obklopuje původně z gramofonových desek, pak z rádia, televize, z magnetofonových kazet, z walkmanů, potom z kompaktních disků, z formátu MP3 a brzy nato z internetu. Postupně přiblíží roli producenta, vysvětlí základní rytmus nebo se podívá na to, jakou roli sehrál pro vývoj hudby vynález elektřiny. (Česká televize)

Recenzie používateľa Hawaj k tomuto seriálu (1)

Jak se kalila hudba (2016)

Dost geniální překlad názvu anglického originálu. Rick Rubin je naprostej bůh. Všichni furt žvaněj o novým neotřelým originálním zvuku bla bla bla, superlativů jak nasráno, ale stejně jsou to borci i když jenbom přetalvili zvuk někoho jinýho. Sám Quinci Jones říká o Majklu Jaksonovi jakej to byl makiavelistickej zloděj a že Beatles byli strašný muzikanti. Ale o to nejde, jde o to zda se vám ta muzika líbí, zbytek ať si vyřešej muzikanti, producenti a právníci mezi sebou. Tvořit hudbu je těžký a snažit se o originalitu ježtě těžší. Originálem se totiž narodíte a ostatní se vás akorát snažej okopírovat. Pak už jde jen o to kdo s tém má dřív úspěch. Pak už vás kopíruje celej svět neoriginálních umělců co uměj hrát a zpívat 1000x líp než vy. V ten moment poznáte, že jste faákt dobrej ;) http://www.vulture.com/2018/02/quincy-jones-in-conversation.html ()