Vražedná konstelace - Série 1

(séria)
Švédsko, 2016, 7 h 10 min (Minutáž: 43 min)

Predloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Anna Wallander, Josefin Iziamo, Björn Andrésen, Mattias Silvell, Gustave Lund, Richard Sseruwagi, Lars Andersson (viac)

*CARNIFEX*

Osobne mám viac v obľube priamočiarejšie projekty s jedným zámerom. Stane sa vražda, tak sa hľadá vrah a s tým spojený motív či dôvody. V tomto prípade sa opäť rieši viacero vedľajších línii, pričom je nesmierne náročné vedieť všetky podať tak, aby boli pútavé a udržali pozornosť, no a to sa tu podľa môjho chabého názoru nie tak celkom podarilo. Skrátka, viac ako z polovice ma z tématického hľadiska seriál absolútne nezaujímal, no a to asi nebude najlepšia vizitka. Ja osobne som od Švédov čakal trošku viac, pričom druhú sériu budem zrejme ignorovať, respektíve opáčim pár epizódami, a uvidím či by som opätovne strácal čas s priemerom, lebo táto séria ňou bez pochýb je. ()

Chrustyn

Přiznávám, že co se týká seriálů, jsem docela rozmazlený a vzhledem k tomu, kolik jsem jich za poslední dobu viděl, má každý další těžší pozici mě zaujmout. Vražednou konstelaci tak vnímám spíše jako průměrnější detektivku s méně zajímavými postavami a ne úplně poutavým příběhem. ()

sharky

Oproti jiným severským seriálům to trochu zaostává (ale je to furt lepší než Monster), příliš mnoho motivů, vedlejších linií a postav není ve výsledku zúročeno a vyzní na prázdno. Chybí tomu tah na bránu a na pár místech měl seriál přitvrdit a být k postavám méně laskavý. Některé díly skončí dost vlažně a zábavnost případu to netáhne dál. A závěrečný twist je vysloveně dementní a zbytečný. Celkem se povedlo obsazení kladných rolí. Dvojice vyšetřovatelů „největší duhovky v Evropě“ + „tlustší verze Seana Conneryho“ je celkem charizmatická a zábavná, stejně tak jako srandovní vedlejší figurka „blonďák s náušnicí“. Naopak bych si dokázal představit mnohem démoničtější herečku v roli ředitelky těžební společnosti. ()