Lung II

Kamera:

Hudba:

Mark Kueffner

EvilPhoEniX

Šikovný Phil Stevens po depresivní Schíze Flowers servíruje svůj druhý počin, který dost možná zapadá do stejného Universa a je to opět nepříjemná, halucinogenní a snová noční můra, která je opět jen pro to nejokrajovější publikum s vytříbeným vkusem a zvrácenými chouťky. Film je černobilý a němý, takže má jistý artový přesah a děj je divákovi prezentován skrz symboly, detaily, obrazy, takže je nutná silná dávka pozornosti, představivosti a přemýšlení a musím uznat, že mě to bavilo. Je to jako hrát hru, kde si divák musí celé Puzzle poskládat sám. Na většinu otázek sice divák nedostane odpověď, ale základní rámcový příběh se dá pochopit. Hlavní hrdina chodí z bodu A do bodu A a zažívá temné, snové noční můry, které dost možná jsou spíš následky jeho temné minulosti. Je to jeden z těch filmů, o kterých se dá debatovat, protože každý to pochopí jinak a všimne si něčeho jiného. Náramek na ruce dává najevo, že je to pravděpodobně pacient, který utekl z blázince a bezpochyby je to magor s vražednými chouťky. Krom slušné kamery, temných obrazů, zaujmou i creepy výjevy ( prohnilé kostry, mrtvoly a ten "Frankensteinův výtvor" kde je obličej sešitý s penisem, zadkem, pochvou a kdo ví čím ještě je fakt extrémní výtvor, který nezná hranic). Je to zvláštní a rozhodně to nesedne každému, ale já si tam své našel. 7/10: ()

*CARNIFEX*

V zásade nič neprinášajúce, explicitné násilie bez farby, slova a bohužiaľ aj emócie. Od filmu, ako ja zrovna takýto, sa taktiež žiada niečo navyše. Skvelým prípadom je druhé pokračovanie "The Human Centipede", kde túto zložku dokonale napĺňal ksicht Laurenca R. Harvey-ho a originalita. Prvotný počin Stevensa v podobe "Flowers" bol ďaleko nápaditejší - lepší zážitok. Toto je polovičná robota bez duše zameraná len na "šok", snažiaca sa o prekvapivé rozuzlenie, ktoré koniec koncov nijak originálne nie je. Nebavilo .. ()

darkrobyk

Černobílá expresivní kamera snímá surrealistické obrazy dekadence. Muž putuje z bodu A zpět do bodu A, zatímco znovu prožívá své nejhorší noční můry, které nakonec asi vůbec můrami nejsou. Snové vize smrti a rozkladu se zdají býti až příliš reálné. Mrtvá těla, maso, krev, kosti, švábi a střepy. Tichá krajina, koryto zčásti vyschlé říčky, jejíž oblázky jsou zabírány tak intenzivně, až je pod chodidly cítíte stejně, jako muž bez bot a s poraněnou nohou, a kamenný mostek, pod nímž vede cesta jinam. V lednici se ukrývá působivý surrealistický objekt, který je plný života - stačí jen vědět, jak ho probudit. Osobně se mi více líbily Flowers, ale i zde se najdou krásné obrazy života a smrti. Jen pro žánrové fajnšmekry. ()

pornogrind

Phil Stevens si svým filmem Flowers nasadil laťku hodně vysoko a myslím si že jí bude jen stěží překonávat. Obsahuje to vlastně vše co bylo ve snímku Flowers ale v mnohem menší intenzitě. Slabší 4 hvězdy.No jsem zvědavej na Flowers 02. ()

honajz2

Jelikož se mi od Stevense docela líbil jeho debut Flowers, rozhodl jsem se, že se ještě podívám na nějaký jeho další film. A opět mě mile překvapilo, že v rámci těchto extrémních hororů to má nějaký příběh a to celkem dobře vymyšlený. Jenže stejně jako u Flowers se jeho pointa dá odhadnout celkem rychle, což je sice blbý, ale u Flowers člověk aspoň mohl "obdivovat" Stevensovu kreativitu. To tady ale nejde. Sledujeme muže (kterého hraje sám režisér) jak chodí nejprve lesem a později městem, trpí brutálními výjevy a neustále se mu zjevuje jakýsi tlustý muž. Jenže většinu času sledujeme jenom muže, co někudy chodí. Gore je zde překvapivě míň, než jsem čekal (a to to tak dle úvodní scény nevypadá - jenže postupem času se ukáže, že tahle scéna byla nejextrémnější a nic už ji nepřekoná) a i když některé scény zaujmou, pořád je to málo na to, aby se u toho člověk nenudil. Obzvlášť, když se zde zase nemluví. Takže mi to bohužel kromě dobře vymyšleného příběhu nic víc nedalo a nemám důvod dát víc, než 2*. Jinak k tomu příběhu - SPOILERY do žánrů by se šiklo přidat žánr psychologický, protože tím je tenhle film podle mě nejvíc. Tlustý muž je zde totiž temnou stránkou hlavního hrdiny, kterou baví zabíjet, přičemž světlá stránka - kterou představuje hlavní hrdina - tohle nechce a té temné se bojí. Možná to má i přesah do reality a možná proto hlavního hrdinu hraje sám režisér, který v realitě není zlý, ale má svoji temnou stránku a tou se vybíjí ve svých filmech. Ale to už možná moc teoretizuji. KONEC SPOILERU. Každopádně, byl jsem na to zvědavý, námět zněl dobře a on i dobře dopadl - jenže bohužel jen ten námět. 2* ()

Tereszka33

Jedná se o druhý počin režiséra Phila Stevense, který si v tomto němém snímku zahrál hlavní postavu muže, který prochází městskou krajinou a zároveň je sužován temnými, sadistickými halucinacemi, vizemi nebo také možná násilnou minulostí. Vizuálně dominantní, surrealistický film s bizarními, brutálními až groteskními scénami. Není to děsivé ani strašidelné, je to zkažené a nemilosrdné. ()

Rathalos

Po extremne sokujucom prvom filme Flowers,na ktory nikdy nezabudnem je tu druhy pocin od rezisera Phila Stevensa a samozrejme ide zase o drsny,kruty,nechutny,krvavy a zdrvujuci film,nie je to az taky brutal ako bol Flowers,ale aj tak ho neodporucam len tak hocikomu,chce to dobry zaludok...:-) ()

Shanen29

Vtomto snímku jsem se zcela ztratil.Zbytečnost podaná formou absurdity a spíše režisérovy myšlenky,které mu nedávají klid a proto se tímto prezentuje jako muž,který kráčí a neví co má se sebou dělat.Krvavýmy výplody jeho mysli se vlastně osvobozuje. ()